Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laguna 1.8b bierze olej. Nigdzie nie ma wycieków.

26 Oct 2010 10:24 6323 14
  • Level 10  
    może ktoś wie co może być przyczyną na 5000 km znika 1 litr dodam że nie ma nigdzie wycieków jest zagazowana
  • Level 20  
    Witam. Duży przebieg samochodu to też mogą być zużyte uszczelniacze zaworów, olej dostaje się przez trzonki zaworów i jest spalany.
  • Level 10  
    140 tys przejechane i znika 1 litr oleju na 5000 km
  • Level 20  
    Tak 1 litr na 5000 km to na 1000 km masz 0,2 litra. Normy podają nawet do 0,8 litra na 1000 km. W sumie nie ma czym się przejmować, lepiej dolać oleju niż wymieniać uszczelniacze (z demontażem głowicy lub bez demontażu) będzie taniej. Może też zmieniłeś olej w silniku na inny?
  • Level 10  
    czy tylko przez uszczelniacze może ulatniać się olej czy gdzieś jeszcze
  • Level 20  
    Witam. Jak nie ma nieszczelności zewnętrznych to 1.uszczelniacze zaworów, 2.pierścienie na tłokach, 3.dostawanie oleju do płynu chłodzącego. 1 i 2 przypadek spalanie oleju (przypadek częsty). 3 przypadek w płynie widać olej (występuje bardzo rzadko).
  • Level 10  
    Witam Lecha54 miałeś absolutną racje żeby sprawdzić czujnik położenia wału chodzi mi o minus na przekaźniku pompki paliwa czujnik był dobry tylko że na wale coś się stało podałem minus na przekaźnik i odpaliłem żeby dojechać do domu po przejechaniu 4 km prawdopodobnie pękł urwał się wał pękł blok z tyłu w okolicy rozrusznika jest dziura duża i nowy problem wymiana silnika a wszystko zaczęło się od wywrotki po dachowaniu normalną rzeczom jest że olej dostał się nad tłoki a ja zamiast odkręcić świece i wydmuchać olej to nie wpadłem na to kręciłem rozrusznikiem aż w pewnym momencie coś stuknęło i to głośno podejrzewam że właśnie wtedy coś się stało oczywiście zrobiliśmy blacharkę i auto zaczęło latać 2000 km i koniec dziękuje za podpowiedz pisze z tego wątku bo tamten przypadkowo zablokowałem pozdrawiam
  • Level 20  
    Witam. W tym przypadku ciężko coś poradzić. Inni też by na to nie wpadli. Zakładam zielone rękawiczki i do następnej przygody.
  • Level 10  
    witam , mam silnik już tylko że różni się numerami mój jest F4PC774 a nowy F4PC770 nie będzie problemów z uruchomieniem pozdrawiam
  • Level 10  
    witam wymieniłem motor ale problem pozostał brak masy na przekaźniku pompki paliwa na krótko wszystko chodzi proszę o pomoc
  • Level 20  
    Witam. Twierdzisz, że brak masy na przekaźnik pompy paliwa, czyli ta co wychodzi z złącza komputera ZD1. Sprawdziłeś to połączenie pomiędzy komputerem a przekaźnikiem? Masz schemat sterowania tym silnikiem?
  • Level 10  
    witam nie mam schematu czyli czujnik zostawić w spokoju
  • Level 20  
    Jak chodzi silnik po podłączeniu masy do przekaźnika pompy paliwa to z tą masą trzeba zrobić porządek. Nie lepiej to dać komuś do zrobienia?
  • Level 10  
    chyba zostaje mi tylko serwis nie znam mechanika w naszej okolicy co by miał pojęcie to zrobić pozdrawiam
  • Level 20  
    Witam. Można się dowiedzieć ile ta usługa w serwisie ma wynosić i ewentualnie dać im do zrobienia. Czasami wyjdzie taniej niż samemu. Pozdrawiam.