Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak obejść programator w kuchence elektr-gaz AMICA

michalk1 26 Paź 2010 20:35 5160 5
  • #1 26 Paź 2010 20:35
    michalk1
    Poziom 8  

Witam, uszkodzeniu uległ programator w kuchence (zalany). Przez to, piekarnik nie działa. Słyszałem tutaj, że ponoć jest możliwość 'obejścia' programatora po to żeby piekarnik mógł działać. Coś w rodzaju spięcia na krótko :P

Kuchenka to AMICA zwykła, z 3 przyciskowym programatorem. Temperatura i grzałki ustawiane są już zwykłymi pokrętłami.

Mam pytanie, jak to zrobić, ponoć trzeba jakieś kable spiąć ze sobą? Może ktoś objaśnić, nie chce rozkręcać kuchenki i demolować pół kuchni po to, żeby stwierdzić, że nie wiem jak to zrobić, dlatego pytam przed akcją.

Pozdrawiam.

3 5
  • Pomocny post
    #2 26 Paź 2010 21:13
    ELEKTROMECHANIKTOM
    Poziom 15  

Bardzo prosto.Zegar z tyłu ma przekaźnik.Białe pudełeczko gdzie z boku na wąskiej stronie są dwa złącza konektorowe do których są podpięte dwa przewody.Wystarczy te przewody spiąć ze sobą.Ale Uwaga!Musisz je ze sobą połączyć mocno.Najlepiej polutować lub skręcić w jakiejś kostce.Na tym złączu płynie zasilanie grzałki i musi być wykluczone ewentualne grzanie się słabego styku.

4
  • #3 27 Paź 2010 01:07
    michalk1
    Poziom 8  

Ok, dzieki za informacje. Niebawem sie tym zajme.
    Jeszcze mam pytanie, czy takie zwieranie tych przewodow jest bezpieczne? Gdzies slyszalem, ze ktos mowil o tym, ze przy takim zwieraniu na krotko powinno sie pozniej po uzywaniu piekarnika wylaczac go z pradu zeby uniknac spalenia piekarnika, prawda to czy raczej brednie?

A jesli tak to czy wylacznik miedzy nimi i po uzywaniu wylaczac obwod zalatwilby sprawe?

0
  • Pomocny post
    #4 27 Paź 2010 02:05
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Brednie ktoś mówi.Wyłączenie piekarnika załatwia przełącznik funkcji i termostat,natomiast kolega elektromechaniktom dobrze radzi . Zegar służy tylko do wizualizacji bieżącego czasu i jako nastawiacz pracy grzałek w określonych wybranych przez nas przedziałach czasowych.

0
  • #5 27 Paź 2010 08:21
    michalk1
    Poziom 8  

Ok wiec sprawa zamknieta, dzieki za pomoc.

0