Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie serwa do uC - czy dobre podłączenie ?

jacekhladysz 26 Paź 2010 22:43 2163 5
  • #1 26 Paź 2010 22:43
    jacekhladysz
    Poziom 12  

Witam, chce podłączyć uC na 3,3V i serwo na 6V. chodzi mi o to aby linia sygnałowa była też na 6V. zatem czy zamieszczony schemat jest w porządku?

Z góry dzięki za odpowiedź.

0 5
  • Pomocny post
    #2 26 Paź 2010 23:29
    tumeks
    Poziom 17  

To chyba trzeba zrobić na tranzystorze pnp. :D

0
  • #3 27 Paź 2010 08:00
    jacekhladysz
    Poziom 12  

a jaka to różnica? bo ja tam nie wiem ;p

0
  • Pomocny post
    #4 27 Paź 2010 11:52
    OldSkull
    Poziom 27  

To trzeba zrobic na MOSFETcie, można użyć typu N (np 2N7002) ale w takim wypadku sygnał będzie zanegowany. Poprawniej: przez bufor, albo szeregowo połączone 2 bramki NOT. A tak w ogólw po co dawać 6V sygnał? W srodku i tak znajdziesz ukąłd sterujacy zasilany z napięcia stabilizowanego niższego niż 5V.

0
  • #5 27 Paź 2010 17:51
    jacekhladysz
    Poziom 12  

wsumie to nei musi być 6V, ale skoto serwo chce zasilać 6V to niech i stąd pociągne linie. niestety Cortex jesc na 3,3 V i trzeba to jakoś rozwiązać.

Niestety mosfetów jeszcze nie podłączałem więc czy można prosić o schemacik jak to podłączyć? będę wdzięczny. Z negacją sygnału nie będzie problemu... programowo zrobi się drugą negację i będzie klasa.

Dzięki za pomoc.

0
  • #6 27 Paź 2010 18:38
    McRancor
    VIP Zasłużony dla elektroda

OldSkull napisał:
    To trzeba zrobic na MOSFETcie, można użyć typu N (np 2N7002) ale w takim wypadku sygnał będzie zanegowany. Poprawniej: przez bufor, albo szeregowo połączone 2 bramki NOT. A tak w ogólw po co dawać 6V sygnał? W srodku i tak znajdziesz ukąłd sterujacy zasilany z napięcia stabilizowanego niższego niż 5V.

Co to za herezje, po co tam mosfet!

Dwa rezystory i tranzystor, koszt znikomy. Sygnał będzie zanegowany.

Wstaw tam BC547 albo cokolwiek NPN, ten górny rezystor też nie koniecznie potrzebny, bo z reguły serwa mają go w środku (zmierz omomierzem pomiędzy plusem serwa, a wejściem sygnałowym

0