Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SyncMaster T240HD wyłącza się po uruchomieniu DVB

26 Paź 2010 23:48 6329 10
  • Poziom 17  
    Witam, pokorciło mnie zmienić domyślne oprogramowanie trybu DVB w menu ustawień. Mniejsza o to co mnie pokusiło. Po zmianie monitor wyłączył się i włączył ponownie w tryb DVB i po dwóch sekundach znów się wyłączył - i tak w kólko.
    Przy odbiorze TV analogowej problem nie występuje. Dodam że reset ustawień w trybie TV analogowej nic nie daje. Czy ktoś zna lekarstwo jak wymusić powrót do poprzedniego oprogramowania domyślnego?
  • Poziom 21  
    Reset fabryczny w trybie serwisowym i ponowne zaprogramowanie stacji telewizyjnych.
  • Poziom 17  
    Niestety RESET z poziomu trybu serwisowego nie przynosi poprawy - nadal się wyłącza po przejściu na DVB. Może jeszcze jakieś sugestie?
  • Spec od monitorów
    Zassaj instr. użytkownika z Link
    lub Link
    Postępuj wg.instrukcji
    -(pytaja o maila i potem wpisz 5-o cyfr. kod dostępu , )do zassania ok.29Mb

Najlepiej to wejdz jeszcze x w ten tryb co wszedłeś (i narozrabiałeś) i zrób wszystko na opak .
  • Poziom 17  
    lisek, instrukcję użytkownika to ja dawno przegrzebałem - zanim jeszcze wpadłem na pomysl napisania tego wątku.
    Co do odwrócenia operacji (gdzie to narozrabiałem) - bardzo chętnie bym to zrobił tylko jest jeden problem - MONITOR się WYŁĄCZA natychmiast po przejściu na DVB zanim zdążę wcisnąć przycisk MENU na pilocie! i w tym cały szkopół że nic nie mogę zrobić bo się wyłącza i włącza i tak cyklicznie.
  • Spec od monitorów
    Wiem z doświadczenia ,że jak w opcjach przestawisz DVB-T na DVB-C i potem ON.
    Potem Store
    ...to będzie identyczny objaw (owo cykliczne wył./wł....)

Ale to dotyczy lcd "że tak powiem normalnych,prawdziwych "
    bo DVB-C jest możliwy odbiór tylko przez moduł CAM

Możliwe naprawienie tylko przez wymianę EEproma (jego wsadu)
    -czyli serwis lub szukaj donora

W lcd Ph to jest proste
    -wchodzisz w SDM (odpowiednie zworki sa na płycie gł.koło prockai opisane!), przytrzymujesz +P i wtyczka do kontaktu ..czekasz aż zaswieci (powinien wyświetlić error 48 - Channel decoder DVB-C ...)
    potem 2x"0" czyli wyjście z SDM > potem słynne 062596 i jesteś w SAM,
    aby ustawić wł. wartości Option, znów Store > potem St-by i wtyczka z kontaktu.
  • Pomocny post
    Poziom 2  
    CervantesJ. napisał:
    Witam, pokorciło mnie zmienić domyślne oprogramowanie trybu DVB w menu ustawień. Mniejsza o to co mnie pokusiło. Po zmianie monitor wyłączył się i włączył ponownie w tryb DVB i po dwóch sekundach znów się wyłączył - i tak w kólko.
    Przy odbiorze TV analogowej problem nie występuje. Dodam że reset ustawień w trybie TV analogowej nic nie daje. Czy ktoś zna lekarstwo jak wymusić powrót do poprzedniego oprogramowania domyślnego?

No nie... mnie też skusiła niby nowsza wersja 1000->1003 zanim przeczytałem jakie będą problemy. Na DTV ciągłe resety, przywracanie ust. fabrycznych z menu serwisowego nic nie dało. już myślałem że tylko serwis. Ale udało mi się przywrócić stary firmware :-) Metodą combo z pilota (jednak granie swego czasu w mortal kombat na coś się przydało ;-)
    Combo jest takie:
    D.Menu, Up, Up, Right, Up, Right, Up, Up, Right, Right, Red, Blue.
    Mamy na to 3-4 sekundy.
    Po tym zamarł na chwilę na pustym ekranie, reset się jeszcze wykonał i wskoczył obraz DTV.
    BTW, włożyłem do niego moduł Neotion NP4+ FTA (bo ten monitor ma DVB-T z mpeg2), ale nie mogę uzyskać obrazu na TVP Info Szczecin, pozostałe z mux3 chodzą.
  • Poziom 17  
    Buahaha - rozbawiłeś mnie z tym Mortal Kombat - ja chyba za krótko grałem bo jak narazie nie zdążyłem wklepać tej sekwencji ale jak opanuję 12 klawiszy w 3 sekundy to może coś z tego wyjdzie - wielkie dzięki za tą sekwencję. Ważna informacja dla mnie co do modułu CI - bo w opisie od tego modułu jest info że nie pracuje z monitorami T220HD i T260HD a nasz monitor to właśnie ta seria choć nie podają info na jego temat i jednak współpracuje z tym monitorem. Jak przywrócę firmware to pokuszę się o zakup tej karty.
  • Poziom 2  
    CervantesJ. napisał:
    Buahaha - rozbawiłeś mnie z tym Mortal Kombat - ja chyba za krótko grałem bo jak narazie nie zdążyłem wklepać tej sekwencji ale jak opanuję 12 klawiszy w 3 sekundy to może coś z tego wyjdzie - wielkie dzięki za tą sekwencję.

Tak sobie po czasie pomyślałem, że może nauczyć pilota uniwersalnego takiego combosa, może wykonałby szybciej, ja mam pilota od amplitunera onkyo i on potrafi wykonywać zaprogramowane sekwencje, ale skoro udało mi się "ręcznie" to nie sprawdzam czy ma odpowiednią prędkość... :-)
    Cytat:
    Ważna informacja dla mnie co do modułu CI - bo w opisie od tego modułu jest info że nie pracuje z monitorami T220HD i T260HD a nasz monitor to właśnie ta seria choć nie podają info na jego temat i jednak współpracuje z tym monitorem. Jak przywrócę firmware to pokuszę się o zakup tej karty.

Ale tak jak pisałem działa w 4/5 kanałach, jak uruchomią u mnie mux 2 i się okaże że będzie 2/5 to się człowiek tylko zdenerwuje. Jeszcze mi się przypomniało, że nie wyświetla EPG mux3. Są poprawne przedziały czasowe audycji, ale brak info o programie (z niemieckich w mpeg2 jest OK).
  • Poziom 2  
    Cytat:
    Ale tak jak pisałem działa w 4/5 kanałach, jak uruchomią u mnie mux 2 i się okaże że będzie 2/5 to się człowiek tylko zdenerwuje. Jeszcze mi się przypomniało, że nie wyświetla EPG mux3. Są poprawne przedziały czasowe audycji, ale brak info o programie (z niemieckich w mpeg2 jest OK).

Hej interesuje mnie sprawa T220 i modułu Neotion. Działa toto razem? Jeżeli tak to skusze się na jego zakup