Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung SyncMaster T240HD wyłącza się po uruchomieniu DVB

26 Oct 2010 23:48 6587 10
  • Level 17  
    Witam, pokorciło mnie zmienić domyślne oprogramowanie trybu DVB w menu ustawień. Mniejsza o to co mnie pokusiło. Po zmianie monitor wyłączył się i włączył ponownie w tryb DVB i po dwóch sekundach znów się wyłączył - i tak w kólko.
    Przy odbiorze TV analogowej problem nie występuje. Dodam że reset ustawień w trybie TV analogowej nic nie daje. Czy ktoś zna lekarstwo jak wymusić powrót do poprzedniego oprogramowania domyślnego?
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Level 20  
    Reset fabryczny w trybie serwisowym i ponowne zaprogramowanie stacji telewizyjnych.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Level 17  
    Niestety RESET z poziomu trybu serwisowego nie przynosi poprawy - nadal się wyłącza po przejściu na DVB. Może jeszcze jakieś sugestie?
  • Service technician RTV
    Zassaj instr. użytkownika z Link
    lub Link
    Postępuj wg.instrukcji
    -(pytaja o maila i potem wpisz 5-o cyfr. kod dostępu , )do zassania ok.29Mb

Najlepiej to wejdz jeszcze x w ten tryb co wszedłeś (i narozrabiałeś) i zrób wszystko na opak .
  • Level 17  
    lisek, instrukcję użytkownika to ja dawno przegrzebałem - zanim jeszcze wpadłem na pomysl napisania tego wątku.
    Co do odwrócenia operacji (gdzie to narozrabiałem) - bardzo chętnie bym to zrobił tylko jest jeden problem - MONITOR się WYŁĄCZA natychmiast po przejściu na DVB zanim zdążę wcisnąć przycisk MENU na pilocie! i w tym cały szkopół że nic nie mogę zrobić bo się wyłącza i włącza i tak cyklicznie.
  • Service technician RTV
    Wiem z doświadczenia ,że jak w opcjach przestawisz DVB-T na DVB-C i potem ON.
    Potem Store
    ...to będzie identyczny objaw (owo cykliczne wył./wł....)

Ale to dotyczy lcd "że tak powiem normalnych,prawdziwych "
    bo DVB-C jest możliwy odbiór tylko przez moduł CAM

Możliwe naprawienie tylko przez wymianę EEproma (jego wsadu)
    -czyli serwis lub szukaj donora

W lcd Ph to jest proste
    -wchodzisz w SDM (odpowiednie zworki sa na płycie gł.koło prockai opisane!), przytrzymujesz +P i wtyczka do kontaktu ..czekasz aż zaswieci (powinien wyświetlić error 48 - Channel decoder DVB-C ...)
    potem 2x"0" czyli wyjście z SDM > potem słynne 062596 i jesteś w SAM,
    aby ustawić wł. wartości Option, znów Store > potem St-by i wtyczka z kontaktu.
  • Helpful post
    Level 2  
    CervantesJ. wrote:
    Witam, pokorciło mnie zmienić domyślne oprogramowanie trybu DVB w menu ustawień. Mniejsza o to co mnie pokusiło. Po zmianie monitor wyłączył się i włączył ponownie w tryb DVB i po dwóch sekundach znów się wyłączył - i tak w kólko.
    Przy odbiorze TV analogowej problem nie występuje. Dodam że reset ustawień w trybie TV analogowej nic nie daje. Czy ktoś zna lekarstwo jak wymusić powrót do poprzedniego oprogramowania domyślnego?

No nie... mnie też skusiła niby nowsza wersja 1000->1003 zanim przeczytałem jakie będą problemy. Na DTV ciągłe resety, przywracanie ust. fabrycznych z menu serwisowego nic nie dało. już myślałem że tylko serwis. Ale udało mi się przywrócić stary firmware :-) Metodą combo z pilota (jednak granie swego czasu w mortal kombat na coś się przydało ;-)
    Combo jest takie:
    D.Menu, Up, Up, Right, Up, Right, Up, Up, Right, Right, Red, Blue.
    Mamy na to 3-4 sekundy.
    Po tym zamarł na chwilę na pustym ekranie, reset się jeszcze wykonał i wskoczył obraz DTV.
    BTW, włożyłem do niego moduł Neotion NP4+ FTA (bo ten monitor ma DVB-T z mpeg2), ale nie mogę uzyskać obrazu na TVP Info Szczecin, pozostałe z mux3 chodzą.
  • Level 17  
    Buahaha - rozbawiłeś mnie z tym Mortal Kombat - ja chyba za krótko grałem bo jak narazie nie zdążyłem wklepać tej sekwencji ale jak opanuję 12 klawiszy w 3 sekundy to może coś z tego wyjdzie - wielkie dzięki za tą sekwencję. Ważna informacja dla mnie co do modułu CI - bo w opisie od tego modułu jest info że nie pracuje z monitorami T220HD i T260HD a nasz monitor to właśnie ta seria choć nie podają info na jego temat i jednak współpracuje z tym monitorem. Jak przywrócę firmware to pokuszę się o zakup tej karty.
  • Level 2  
    CervantesJ. wrote:
    Buahaha - rozbawiłeś mnie z tym Mortal Kombat - ja chyba za krótko grałem bo jak narazie nie zdążyłem wklepać tej sekwencji ale jak opanuję 12 klawiszy w 3 sekundy to może coś z tego wyjdzie - wielkie dzięki za tą sekwencję.

Tak sobie po czasie pomyślałem, że może nauczyć pilota uniwersalnego takiego combosa, może wykonałby szybciej, ja mam pilota od amplitunera onkyo i on potrafi wykonywać zaprogramowane sekwencje, ale skoro udało mi się "ręcznie" to nie sprawdzam czy ma odpowiednią prędkość... :-)
    Quote:
    Ważna informacja dla mnie co do modułu CI - bo w opisie od tego modułu jest info że nie pracuje z monitorami T220HD i T260HD a nasz monitor to właśnie ta seria choć nie podają info na jego temat i jednak współpracuje z tym monitorem. Jak przywrócę firmware to pokuszę się o zakup tej karty.

Ale tak jak pisałem działa w 4/5 kanałach, jak uruchomią u mnie mux 2 i się okaże że będzie 2/5 to się człowiek tylko zdenerwuje. Jeszcze mi się przypomniało, że nie wyświetla EPG mux3. Są poprawne przedziały czasowe audycji, ale brak info o programie (z niemieckich w mpeg2 jest OK).
  • Level 2  
    Quote:
    Ale tak jak pisałem działa w 4/5 kanałach, jak uruchomią u mnie mux 2 i się okaże że będzie 2/5 to się człowiek tylko zdenerwuje. Jeszcze mi się przypomniało, że nie wyświetla EPG mux3. Są poprawne przedziały czasowe audycji, ale brak info o programie (z niemieckich w mpeg2 jest OK).

Hej interesuje mnie sprawa T220 i modułu Neotion. Działa toto razem? Jeżeli tak to skusze się na jego zakup