Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[C++] Przechwytywanie MIDI pod Windows

wiewiur667 26 Paź 2010 23:56 1227 4
  • #1 26 Paź 2010 23:56
    wiewiur667
    Poziom 9  

Witam, szukam jakiegoś rozwiązania, aby móc przechwycić komunikaty MIDI z gameportu (SoundBlaster). Rozglądam się po internecie od kilku ładnych dni i nie mogę znaleźć nic sensownego. Mile widziane biblioteki albo porady jak komunikować się z gameportem.

0 4
  • #2 03 Lis 2010 18:01
    one_eddie
    Poziom 25  

Nigdy nie interesowałem się MIDI na tak niskim poziomie aby doszukiwać się tam jakichś komunikatów. Przyznaje że jestem ignorantem w tym temacie i nie wiem czy takie coś istnieje. Jedyne co przychodzi mi namyśl to różnego rodzaju biblioteki np. BASS. Ale nie dam ręki za to że ma taką możliwość.

Moderowany przez arnoldziq:

Skoro nie jest kolega pewien, a tak na prawdę, to nic kolega na ten temat nie wie, to po co zabierać głos w tej dyskusji ?
    Ostrzeżenie #3

0
  • #3 04 Lis 2010 09:54
    dkow
    Poziom 14  

Pod Delphi i nie tylko biblioteka ASIO (właściwie to sterowniki) mają niskopoziomową obsługę urządzeń audio i między innymi obsługuję MIDI. W źródłach można znaleść liczne przykłady na to. Poszukaj na google ASIO

0
  • #4 04 Lis 2010 10:42
    wiewiur667
    Poziom 9  

dkow napisał:
    Pod Delphi i nie tylko biblioteka ASIO (właściwie to sterowniki) mają niskopoziomową obsługę urządzeń audio i między innymi obsługuję MIDI. W źródłach można znaleść liczne przykłady na to. Poszukaj na google ASIO

Niestety byłem na stronie Steinberga, pobrałem bibliotekę i nic nie znalazłem nic interesującego na temat obsługi MIDI. Teraz będę próbował z DX SDK i z C# bo na msdn doczytałem się że ma procedury obsługujące MIDI

0
  • #5 04 Lis 2010 11:05
    dkow
    Poziom 14  

Poszukaj jeszcze głębiej i nie na stronach Steinberga.
    Na elektrodzie też już było w kwestii ASIO. Jest na pewno.

0