Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat UNO 899 szarpie i strzela na niskich obrotach

Wieki 27 Oct 2010 00:25 4587 5
    Wieki
    Level 11  
    Gdy uruchamiam zimny silnik jest wszystko w porządku. I cieszę się komfortem jazdy dopóki silnik nie nabierze temperatury. Wtedy, gdy tylko operuję małym gazem (silnik jest na niskich obrotach), zaczyna szarpać i pojawiają się strzały w wydech. Oczywiście ruszać muszę z wysokich obrotów, bo tylko wtedy mam szanse, że nie zgaśnie. Powyżej pewnego progu obrotów znowu jedzie się bezproblemowo. Objawy są takie same na benzynie i na gazie. Problem się pojawił nagle, wcześniej nie było widać symptomów tej przypadłości (może tylko jedno mnie ostatnio zaniepokoiło - zaczął więcej palić). Silnik od seicento z SPI.
  • Helpful post
    guard10
    Level 28  
    Witam sprawdz swiece,sprawdz sonde lambda ale na bezynie prz zimnym silniku i cieplym ,cz sa takie same wskazania napiecie ma byc 0.97 do 1.03 v.Mozliwe zezsonda dopoki sie nie nagrzeje to podaje dobry parametr do kompa.Przy gazie lubia padac sady ze wzgledu na wyzsza temperature pracy.Jezeli masz dalsze pytania to na priva.Pozdrawiam
    Przemo9826
    VIP Meritorious for electroda.pl
    A czujnik temperatury płynu?
    Wieki
    Level 11  
    Info dodatkowe:
    Dodam, że wcześniej auto stało nieużywane przez 2 tygodnie.
    Dzisiaj, zmuszony wykonać parę kursów, postanowiłem, że używając więcej gazu i zaniżając trochę przełożenia, przejadę się po mieście.
    Oczywiście ryzykowałem, że zużyję sprzęgło, bo musiałem ruszać na wysokich obrotach.
    Efekt jest taki, że jak auto skatowałem taką jazdą to objawy ustąpiły.

Nie zmienia to faktu, że znowu może się pojawić i pragnąłbym poznać przyczynę.

Dziękuję za dotychczasowe zainteresowanie. W tej chwili diagnostyka z mojej strony się nie sprawdzi, ale może ktoś miał podobne problemy i chciałby się podzielić sugestiami, więc tematu nie zamykam.
    qaz43
    Level 12  
    U mnie w UNO silniczku 1.0 powodem takiego szarpania była pęknięta jedna ze świec. Po wymianie wszystko OK.
    Wieki
    Level 11  
    Jakiś już czas temu usterka została usunięta. Jeden z trzpieni świec był zaśniedziały. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest fakt, że jakbym skorzystał z serwisu, to nastawieni byli na wymianę przewodów i świec już po diagnostyce (nie wnikają w szczegóły) - nie skorzystałem.
    Dzięki za wypowiedzi.