Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Ford 6000 jak jest zimne nie czyta plyt CD

27 Paź 2010 11:05 5447 12
  • Poziom 9  
    Witam,

Mam taki problem. Kupiłem 3 letniego C-Maxa z komisu Forda pochodzącego z Francji. Wszystko pięknie fajnie tylko że...no właśnie radio nie chce czytać zimnych płyt (albo raczej jak samo jest zimne). Jak jest lato i auto jest nagrzane to wszystko śmiga jak ta lala, tak samo jak się nagrzeje to też nie ma problemu. Tylko na "zimno" sprawdza płyte i wyskakuje CD Error ale bez żadnych numerków dodatkowych. Czy ktos z Was miał z czymś takim doczynienia?? Co może być tego przyczyna i czy da się to naprawić??

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    szpeco napisał:
    Wyczyść laser.

Nie wiem czy o takie czyszczenie CI chodzi ale próbowałem juz 3 różnymi płytkami do czyszczenia laseru i nadal nic.

W jakim języku ty piszesz , bo na pewno nie po polsku - popraw swoje posty. Reg. pkt 15. Klawisz "Pisownia" pomoże. [damiancz]
  • Poziom 9  
    Rozbierz radio wyciągnij głowice lasera, zanurz ją całą w spirytusie i "kołysz" przez chwile.Robiłem tak kilkakrotnie i za każdym razem pomagało w 100%.Przed zanurzeniem nie zapomnij wylutować małego potencjometru umieszczonego na płytce głowice(możliwość uszkodzenia ścieżki rezystancyjnej).Jest możliwość że nie czyta po prostu dlatego że na soczewkach osadza się para wodna jak radio jest zimne ale to już inny temat.
  • Poziom 14  
    Ani się waz zanurzać całego lasera w spirytusie. Przemyj soczewkę patyczkiem do uszu zanurzonym w spirytusie. Nie mocz elektroniki lasera!
  • Poziom 9  
    No dobra co nie co mi się rozjaśniło (jestem laikiem więc nie wszystko chwytam). A co jeśli sam nie umiem wyjąć "zabudowanego radia fabrycznego i się pobawić w to czyszczenie? Czy podjechać z tym problemem do serwisu Forda czy jakiś inny byłby wskazany? Czy ewentualny koszt wymiany lasera nie będzie większy od zakupu nowego radia? Poza tym czytałem gdzieś że w nowych autach również czasem takie sytuacje mają miejsce i pomaga nagrywanie płyt prędkością 4x. Tyle że u mnie też się za bardzo to nie sprawdza...

Ozdobniki ?? ..... też są zabronione - popraw swoje posty , bo inaczej całość wyląduje w koszu.
  • Poziom 33  
    Wszystko jest dobrze. Nie włączaj płyty w zimnym aucie. Czyszczenie w tym przypadku nic nie pomoże, ale i nie zaszkodzi.
  • Poziom 9  
    irek19 napisał:
    Wszystko jest dobrze. Nie włączaj płyty w zimnym aucie. Czyszczenie w tym przypadku nic nie pomoże, ale i nie zaszkodzi.

Ty tak na poważnie z tym nie włanczaniem? Powiem szczerze że dla mnie jest to dziwne. Wcześniej miałem inne auto z fabrycznym radiem i nawet jak było -20 to bez problemu czytało każdą płyte.
  • Poziom 14  
    Zimno może powodować niepoprawną prace lasera.
  • Poziom 9  
    Czy ktoś ma jeszcze może jakiś pomysł co z tym zrobić?? A może ma ktoś do sprzedania radio Ford 6000 CD z czerwonym podświetleniem w pełni sprawne??
  • Poziom 14  
    Wyczyść. A jak nie to przywieź.
  • Poziom 9  
    Dobra problem rozwiązany. Kupiłem inne radio i wymieniłem :) Dziekuję za pomoc.