Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer na głośniku Tonsil GDN 20/100/3 -dobór wzmacniacza

lackas 27 Paź 2010 12:15 2556 6
  • #1 27 Paź 2010 12:15
    lackas
    Poziom 8  

Witam wszystkich użytkowników.
    Noszę się z zamiarem budowy subwofera na tym właśnie przetworniku czyli Tonsil GDN 20/100/3 bowiem czytałem wiele ciekawych opinii na jego temat, jak też słyszałem co potrafi sub Aktiv 250 a takowy jest tam właśnie zamontowany i wszystko pięknie i ładnie.
    Podchodzę do tej budowy z całym sercem. Nie wiem jednak jaki wzmacniacz do niego zastosować...
    I tu właśnie moja gorąca prośba do bardziej doświadczonych kolegów o przedstawienie, jaki to panel wzmacniacza byłby idealnie pasujący do tego głośnika.
    Dodam, że obudowa będzie BR choć zastanawiałem się również nad BP ale ten aspekt jeszcze przeanalizuję.

Myślałem nad panelem Tonsil Subbas 100Ak dostępnym na allegro lecz nic o nim nie wiem, poza skromnym opisem w aukcji zawartym, że niby 100W w rms posiada oraz 250W muzycznej.
    Nie wiem, nie znam się na tyle aby wywnioskować czy ten panel będzie odpowiednim do przedstawionego przetwornika czy też nie.
    Właśnie gorąco proszę o opinie lub też przedstawienie konkretnej propozycji jaki to panel wzmacniacza byłby odpowiedni.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź.

• #2 27 Paź 2010 12:51
    apak
    Poziom 16  

Moim zdaniem ten panel nie ma wyjściu 100 RMS. Nie posiada radiatora (przynajmniej ja go nie widzę), a żeby miał 100 wat RMS to musi się tracić jakaś moc, a jak radiatorem jest sam panel (tak to widzę) to moc strat nie będzie duża, a co za tym idzie moc wyjściowa też.
    Moim zdaniem fajny głośnik;)
    Możesz do niego dobrać Holtona 200 lub TDA7294 w mostku lub jeszcze jakiś mostek LM3886. A jak jesteś zdecydowany żeby kupić gotowy panel to na allegro się zdarzają 'promocje' i czasami można kupić fajny gotowy panel za rozsądną cenę. Możesz się też ogłosić na forum może się znajdzie jakiś chętny do poskładania.
    pzdr

• #3 27 Paź 2010 22:39
    1349896
    Usunięty  
  • #4 27 Paź 2010 23:03
    lackas
    Poziom 8  

Uff budowa jak i poskładanie jakiegoś panela to już dla mnie wyższa szkoła jazdy chodź pewnie nie jest to ekstremalnie skomplikowane dla mających pewne pojęcie.Raczej wole zainwestować i kupić coś gotowego lecz odpowiadającego mocą pod w/w gośnik.
    Pozostaje mi zatem poszkać jakiegoś speca na forum,który ma zlodoności do poskładania panela lub też wybrać nieco słabszą opcje głośnika,a więc 20/80/2 i być może wtedy opisany w perwszej wypowiedzi allegrowski panel?Tak czy inaczej wetruje forum i trzeba coś działać bo czas goni.

• #6 28 Paź 2010 22:26
    lackas
    Poziom 8  

mczeslaw napisał:
    Tylko że GDN20/80/2 jest już nieosiągalny. No chyba że rynek wtórny.

...o czym się właśnie dziś dowiedziałem,no cóż trzeba będzie kombinować z pierwszą opcją.Jeśli jest jakiś chętny do konstrukcji panela lub też ma takowy na sprzedaż to chętnie skorzystam

• #7 01 Lis 2010 11:17
    apak
    Poziom 16  

Paradoksalnie do owego 20/80/2 musiałbyś mieć mocniejszy wzmacniacz gdyż 20/100/3 ma 4ohm, a 20/80/2 8ohm. Mając taki sam wzmacniacz więcej mocy się odłoży na 20/100/3
    Jak już wcześniej pisałem na allegro czasem idzie dostać fajny panel tyko nie wiadomo kiedy to będzie.
    pzdr

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo