Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 323 F po przełączeniu na gaz gaśnie.

27 Paź 2010 18:08 2686 3
 • Poziom 2  
  Witam. Potrzebuje informacji jak wyregulować reduktor gazu Tomasetto. Moja mazda 323 F po przełączeniu na gaz od razu gaśnie. Tam są dwie śrubki regulacyjne obydwie były wykręcone, jedna plastikowa druga metalowa. Jak teraz go można wyregulować??
 • Poziom 34  
  Napisz jaka instalacja, nawet przy złej regulacji parownika nie powinien "od razu" zgasnąć, sprawdź aktuator czy się otwiera i wszystkie elektrozawory.
 • Poziom 2  
  Emulator to STAG2-E4/1 a centralka Bedini. Zawory sie otwierają. Śruba regulująca na przewodzie jest odkręcona tak na 1,5 obrotu.Najbardziej to mi chodzi o te śruby w parowniku jak się je reguluje która od czego jest i dodaje że obie były odkręcone.

  Dodano po 34 [minuty]:

  Mazda 323 F po przełączeniu na gaz gaśnie. Tak wyglądam mój reduktor która z tych śrub jest regulacyjna od membrany a która od wolnych obrotów??
 • Poziom 34  
  Ze zdjęcia widać że:

  Plastikowa śruba - " napięcie membrany"
  Metalowa śruba - bypas obejście membrany głównie do wolnych obrotów.

  Piszesz że "Śruba regulująca na przewodzie jest odkręcona tak na 1,5 obrotu"

  Rozumiem że chodzi Ci o śrubę na głównym wężu doprowadzenia gazu do silnika, czyli masz instalację II generacji, przemianowaną na instalację I generacji.

  Nie pamiętam dokładnie ale wykręcenie w twoim przypadku plastikowej śruby powinno zwiększyć ilość gazu. Jeżeli gaśnie od razu to odłącz rurę zasilającą silnik i przełącz auto na gaz, sprawdź czy gaz leci (na węch słuch itp)
  Jeżeli nie leci to dokładnie sprawdź elektrozawory czy gaz dochodzi do parownika. Może parownik padł i nie przepuszcza gazu, sprawdź filtr gazu i spuść syf z parownika, odkręć metalową śrubę na parowniku na maksa.