Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modele linii elektroenergetycznych

27 Paź 2010 19:07 3914 6
  • Poziom 13  
    Od razu mowie ze wybrałem ten dział bo najbardziej mi odpowiadał ze wszystkich na zadanie tego pytania. Jeśli inny byłby lepszy to sorry ale nie znalazłem :)

A teraz do rzeczy:)

Na laboratorium badaliśmy 3 modele linii elektroenergetycznych.
    Pierwszy model składał się z R -rezystancji, drugi RL, trzeci RLC..
    I teraz moje pytanie.. każdy z modeli ma odpowiadać jakiemuś rodzajowi linii np. kablowa, budowlana, napowietrzna.. Który któremu odpowiada? Oraz czy ktoś może cokolwiek więcej na ten temat powiedzieć mi (modele linii elektroenergetycznych).

Z góry dziękuję Wam za pomoc.
  • Poziom 28  
    Przedstaw może jak wyglądają te modele.
  • Poziom 13  
    Modele linii elektroenergetycznych
    To jest schemat pomiarowy (po prawej stronie trzy rodzaje obciążenia).
    Zakreskowany obszar to model linii RLC, dla RL i R byłoby to samo tylko bez poszczególnych elementów.
  • Poziom 28  
    Zastanawia mnie jak fizyczne musiałaby być zbudowana linia elektroenergetyczna, by w jej modelu umieścić szeregowo pojemność. Coś tu chyba jest nie tak.

Jest oczywiste że linia elektroenergetyczna prądu zmiennego ma w swoim schemacie pojemność. Przesyłamy przecież prąd zmienny a nie stały. A model to tylko model. On tylko modeluje rzeczywiste właściwości linii. Nikt nie mówi że linia ma w rzeczywistości przerwę.
    [Akrzy]
  • Poziom 13  
    Pomijając błąd na schemacie i zakładając, że pojemność jest równolegle da się te modele przyrównać jakoś do rzeczywistych ich odpowiedników?
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Poczytaj sobie najpierw TO
  • Poziom 13  
    Dwie ciekawe pozycje jeśli ktoś by szukał odpowiedz na pewno tam znajdzie ją:
    1. Problemy systemów elektroenergetycznych / pod red. nauk. Kazimierza Wilkosza
    2. Zwarcia w systemach elektroenergetycznych / Piotr Kacejko, Jan Machowski #[wyd.2]