Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Regulacja, regeneracja Honda Accord V 93 20iLS

27 Oct 2010 19:52 2099 2
  • Level 2  
    Witam.
    Podstawowe pytanie: jak wyregulowac sterownik BINGO S4 dla Accorda Vgen '93 2.0iLS uzywajac programu BINGO S.
    Zamierzam wymienic wnetrze reduktora (zestaw naprawczy, Tomasetto) i nastepnie wyregulowac instalacje. Bede robil to pierwszy raz (porady mile widziane). Przeczytane podstawowe instrukcje z forum, oraz "krotki poemat na gazu temat". Musze to zrobic poniewaz... przejechalem max.30000 km, ale obecnie kiedy jest zimny i przelaczy sie na gaz gasnie, kiedy sie rozgrzeje na dobre - dziala prawie jak trzeba (poza spalaniem, ktore to jest wyzsze o jakies 3-4l niz to bylo wczesniej). Dowiedzialem sie ze nalezy wymienic reduktor - ja wole zestaw naprawczy. Dodatkowo po raz pierwszy "strzelil" i rozerwal filtr powietrza - udalo sie skleic ladnie.
    Dreczace pytania ;): Czy dla kazdego samochodu regulacja wyglada identycznie?Czy naciskajac w programie przycik nauka, mozna zalozyc ze wszystkie wpisane "po nauce" dane sa prawidlowo dobrane do mojego samochodu? Czy naciskajac w programie przycik nauka, a nastepnie zapisujac ustawienia, jest sens po regeneracji zaladowac te ustawienia i na nich bazowac? Co do znacza niektore "Konfiguracje" i "Opcje" i jak moga mi pomoc w doborze optymalnych parametrow (np. czas emulacji, czy Aktywacja Cut Off, itp, itd)? Kiedy moge cos zepsuc na dobre a kiedy dostac odlamkiem filtra powietrza przy "strzale"? Czy sa problemy z odpowietrzeniem ukladu, gdy np. nie ma miejsca by ustawic odpowiednio reduktor (nizej, wyzej)?
    Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi.
  • Level 23  
    Skoro wcześniej wszystko było ok to ja bym niczego nie zmieniał w ustawieniach,wymień membrany i zrób kalibrację ,zapisz se tylko jakie masz PWA,również zapamiętaj ustawienie śruby pybas.
    gdy po kalibracji będziesz miał np PWA większe niż wcześniej to reguluj tą plastikową śrubą od czułości membrany poprzez wykręcanie jej po około pół obrotu ,a jak PWA będzie mniejsze to ją wkręcaj.
    Wrzuć screny z ustawień BINGO to może ktoś coś doradzi.
  • Level 2  
    Zalaczam screenshoty z programu BingoS:
    Regulacja, regeneracja Honda Accord V 93 20iLS Regulacja, regeneracja Honda Accord V 93 20iLS Regulacja, regeneracja Honda Accord V 93 20iLS