Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawki z domontowanym regulatorem głośności.

GoDilla 27 Paź 2010 20:41 1721 5
  • #1 27 Paź 2010 20:41
    GoDilla
    Poziom 8  

Wiem że temat na pewno gdzieś już tu był, bo pamiętam że nieraz szukałem i chyba na tym forum właśnie był temat, jednakże mi chodzi o co innego. Otóż, postanowiłem zrobić regulator głośności, który bym podłączał do źródła dźwięku, a dopiero do tej mojej "przejściówki" podłączał słuchawki. Tą pokrętło które reguluje głośność wziąłem ze starych słuchawek, a jacki żeński i męski z przedłużacza do słuchawek. Wszystko podłączyłem jak należy, sprawdziłem na starych słuchawkach i ku mojej uciesze wszystko działa. Ale tu nasuwa się pewne pytanie. Bo ja tej swojej "przejściówki" chciałbym używać do porządnych słuchawek nausznych, na które trochę pieniędzy wyłożyłem, toteż czy jest jakakolwiek możliwość by uległy one zepsuciu, jeśli ta moja przejściówka została wykonana dokładnie, każdy kabel został dokładnie odizolowany?

poniżej zdjęcie przedstawiające mniej więcej budowę mojego "wynalazku" :)

0 5
  • #2 27 Paź 2010 21:47
    sebek3
    Poziom 27  

Słuchawki nie mają prawa się uszkodzić ;-)
    Prędzej uszkodzi się źródło sygnału, gdyby nie daj Boże w regulatorze zrobiło się zwarcie, ale skoro piszesz, że zostało to zrobione dokładnie, to nie powinno być problemów.

PS. Pochwalisz się słuchawkami ?

0
  • #3 27 Paź 2010 23:47
    GoDilla
    Poziom 8  

heh, może trochę przesadziłem z tym, że porządne i trochę kosztowały, tzn. zależy w stosunku do jakich, no ale nienajgorsze: Philips SHP2700

A, no i przede wszystkim dzięki za odpowiedź!

I tak jeszcze na marginesie: dlaczego nigdzie w sklepach, internecie nie można kupić takiej "przejściówki" z regulacją głośności? Z czymś to jest związane?

0
  • #4 28 Paź 2010 08:55
    sebek3
    Poziom 27  

Zazwyczaj jest możliwość sterowania poziomem sygnału w źródle, więc nie ma potrzeby kolejnej regulacji na kablu. A pozatym sa to dodatkowe połączenia, i wiadomo z czym sie to wiąże.

0
  • #5 28 Paź 2010 15:39
    GoDilla
    Poziom 8  

no jest, ale w komputerze musiałbym to robić poprzez wchodzenie za każdym razem w głośność główną, a nie zawsze jest to wygodne. A z czym to dodatkowe połączenie się wiąże? wybacz, że nie wiem, ale raczej jestem w tym zielony :D

0
  • #6 28 Paź 2010 15:47
    sebek3
    Poziom 27  

Może występować obniżenie jakości dźwięku, poza tym jest to połączenie nie trwałe, tylko z wtyczkami, więc dodatkowe straty itp. itd..
    A tak ogólnie, to produkcja takich przejściówek jest nieopłacalna, bo nie ma popytu na takie coś - gdyby byl, na pewno byłaby w sprzedaży.

0
  Szukaj w 5mln produktów