Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SABA T7007VT - sterowanie. Nie startuje ze stand by.

27 Paź 2010 21:58 1152 6
  • Poziom 18  
    Witam
    TV jak w temacie, jest to chassis ICC7. Odbiornik trafił do mnie z uszkodzoną przetwornicą i odchylaniem poziomym. Wymieniłem elka w przetwornicy, TDA4950 w korekcji oraz do tego w poziomie S2055 i kondensator 11n w jego kolektorze.
    Tv wystartował, pracuje prawidłowy, ale jest problem ze sterowaniem: tv właczam włącznikiem sieciowym-przetwornica startuje zapala się czerwona dioda,dalej do stanu pracy włączam tv pilotem, następnie wyłączam pilotem i tv przechodzi do standby, zapala się czerwona dioda i natym koniec, ponowne uruchomienie możliwe jest dopiero po wyłączeniu włącznikiem sieciowym i ponownym włączeniu.
    pozdrawiam
  • Moderator TV
    Przyjrzyj się, jak wygląda zasilanie procesora- w st-by i po starcie. Zobacz na schemacie, jak ono jest realizowane.
  • Poziom 17  
    Witam. Trzeba przytrzymać P+ lub NR Programu na pilocie kilka sekund.
  • Poziom 18  
    Przytrzymanie przycisków na pilocie kilka sekund nic nie dało. Co donapięcia zasilania procesora, to trudno mi się w tym fragmencie poruszać, ponieważ na schemacie z elki brakuje właśnie fragmenyu z procesorem,
  • Moderator TV
    ICC7 jest bardzo popularny. Myślę, że znajdziesz kompletny schemat. Gdyby Ci się nie udało- daj znać. Sprawdzałeś CP59?
  • Poziom 18  
    CP59 wymieniłem wcześniej. Napięcie na CP59 w czuwaniu wynosi 16,9V, dopiero po przejściu do pracy rośnie do 24V-czy tak ma być. Kompletnego schematu nie znalazłem.
  • Poziom 26  
    http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/493/Thomson_ICC7.html a tutaj ? Jest kompletny schemat ICC7

Ja bym wymienił kondensator 470u na zasilaniu procesora (CR82), sprawdził zimne luty na procesorze, bo lubiły się w tych modelach robić. Zobacz też czy klawiatura lokalna nie blokuje odbiornika - jeżeli jest taka sama jak w telefunkenach na folii ...