Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Viessmann Vitola-Comfferal Duomatik

27 Paź 2010 22:14 2313 6
  • Poziom 9  
    Witam

Właśnie uruchamiam piec olejowy jak w tytule. Mam problem, bo nie potrafię wyłączyć podgrzewania ciepłej wody. Dom, w którym jest piec jest w trakcie prac wykończeniowych i ciepła woda nie jest potrzebna. Chciałbym tą funkcję wyłączyć. Problem jest taki, że nie potrafię chyba. Piec za każdym razem zaczyna pracę od nagrzania ciepłej wody - zupełnie niepotrzebnie.

Czy ktoś może mi pomóc?
    Instrukcję już czytałem i kiszka :(

Może ktoś wie, jak przestawić parametr fabryczny temp wody 50st na inny albo w ogóle wyłączyć podgrzewanie ciepłej wody?
  • Poziom 30  
    kolego nie znam tego sterownika ale najprościej wyłączyć CWU to wyciągnij czujnik z zasobnika zamocuj go do rury zasilania CO w ten sposób oszukasz automatykę ze CWU jest nagrzana
  • Poziom 17  
    Niuanse techniczne zna tylko przeszkolona firma serwisowa. Nie pobiera sie opłaty za zadanie pytania, ani za udzielenie odpowiedzi telefonicznej (tylko opłata operatora sieci tele), viessman.pl nie gryzie...
  • Pomocny post
    Specjalista - systemy grzewcze
    Trzeba wypiąć czujnik podgrzewacza z wtyku 5 w automatyce (pojawi się usterka). Potem wejść w kodowanie serwisowe regulatora i tam adres kodowy 22 ustawić na wartość 00 (22:00). Po tej czynności usterka i funkcja podgrzewu c.w.u. - zniknie. Powrót do podgrzewu c.w.u. - poprzez wpięcie czujnika 5 do automatyki w kotle.
  • Poziom 9  
    wawrzeczko_t napisał:
    Trzeba wypiąć czujnik podgrzewacza z wtyku 5 w automatyce (pojawi się usterka). Potem wejść w kodowanie serwisowe regulatora i tam adres kodowy 22 ustawić na wartość 00 (22:00). Po tej czynności usterka i funkcja podgrzewu c.w.u. - zniknie. Powrót do podgrzewu c.w.u. - poprzez wpięcie czujnika 5 do automatyki w kotle.

No dokładnie tak zrobiłem i pojawił mi się błąd. Może mi podpowiesz jak wejść w tryb serwisowy. Oczywiście w dokumentacji dla użytkownika nic o tym nie ma. Ja nie posiadam takiej dokumentacji. Będę bardzo wdzięczny.

Dodano po 1 [minuty]:

zybie napisał:
    kolego nie znam tego sterownika ale najprościej wyłączyć CWU to wyciągnij czujnik z zasobnika zamocuj go do rury zasilania CO w ten sposób oszukasz automatykę ze CWU jest nagrzana

Też tak zrobiłem. Prowizorycznie troszkę ale to działa.
  • Poziom 9  
    No cóż. Troszkę posiedziałem z piecem dziś i lipa. :(

Przeniesienie czujnika na wyjście pieca niewiele daje. Bo jak jest ciepło to piec się wychładza i potem załącza najpierw grzanie ciepłej wody.

Ogólnie sterownik mnie strasznie zniechęcił. Co za głupek wymyślił pierwszeństwo na ogrzewanie wody. Komu to jest potrzebne???

Jak wezmę przestawię na program test to wyświetla na wyświetlaczu: S:0:05
    Jak odłączę czujnik ciepłej wody to od razu wyskakuje: S:0:08

Chętnie bym wyłączył funkcję podgrzewania wody w sterowniku "duomatik" i pompę od ciepłej wody zasterował zwykłym termostatem z programatorem w gniazdku.

Może ktoś pomógłby mi i podrzucił jak wejść w tryb serwisowy i wyłączyć ogrzewanie ciepłej wody