Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobic z 3V 4V

03 Lut 2003 11:02 4325 14
  • Poziom 10  
    Mam diofy super jasne 4 voltowe i mam ochote zasilac je 2 X paluszek diofy moga byc zasilane napieciem impulsowym z czestotoliwoscia niewidoczna golym okiem . Co zrobic?? Czy przetowornica napiecia impulsowa bedzie OK
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A nie masz ochoty zasilić je z 3 paluszków? Taka przetwornica ze wzgledu na wydajność prądową nie będzie prosta (lub tania) w wykonaniu.
  • Poziom 43  
    fachman to mozna porównać do ustawy o biopaliwach
  • Poziom 10  
    Odpowiadam na pytanie o 3 paluszkach uklad jest do roweru i polega na przerobieniu lampki z zwyklymi diodami i sa tam dwa paluszki wiec mam obudowe i mocowanie szkoda przerabiac i cos kombinowac. Zalacznik latarka jest interesujacy ale niestety po niemiecku a ja nic ni rozumiem oprocz schematu ale to chyba to DZIEKI 8) 8) [/img]
  • Poziom 12  
    Przetwornica moze być za duża.Może zaświecą z 3V.
  • Poziom 10  
    Zaswiecic to zaswieca ale na 4V benda jasniej swiecily
  • Poziom 13  
    przepraszam ale wcale nie jest droga taka przetwornica podaj mi tylko jaki prąd maksymalny pobiera ta dioda a postaram ci się coś podrzucić. Pozatym schemat który dostałes powyżej podnosi napięcie z 1,5 V do 3 wiec przy wcisnieciu twoich 3 otrzymasz 6 możesz tam pogrzebać cos z wypelnieniem impulsu lub z czestowliwościa przełączń któraś z tych żeczy ma zazwyczaj wpływ na wysokość napięcia w przetwornicach podwyższających napięcie i raczej jest to wypełnienie ale regulując wypełnienie w tym układzie rozstroisz go z częstotliwością no ale możesz spróbować , jak podeślesz ten prąd diody to coś pokombinuję
  • Poziom 13  
    to wrzucam plik z Electronics Workbench układu nie sprawdziłem ale koszt nie jest wielki więc po zobaczeniu jak działa możesz sróbować go zbudowac dużo miejsca nie zajmie w ostateczności zrób pająka. A i jako 555 zastosuj jego wersię CMOS ma zasilanie od 2 V chyba icm7555 czy coś takiego wyprowadzenia ma te same. jak złożycz to daj znać czy działa i jak działa.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    :arrow: A232
    nie wiem czy ściągałeś ten plik poweyrzej który zamieściłem koszt nie jest wielki nawet jak na próbę zmontowania tego bez wcześniejszych badań, a jak byś uważnie czytał ten POST to zauwarzył byś zapewne iz ten który jej potrzebuje wyraźnie napisał że już ma OBUDOWĘ, pozatym przetwornica ta nie zajmnie dużo miejsca :), jeśli się orientujesz jakich rozmiarów są elementy z których jest zbudowana
  • Poziom 26  
    Koszt jest raczej niewielki a sprawność powinna być duż, opłaca się ją zrobić, bo będą taniej kosztować baterie :)
  • Poziom 10  
    Doszlem do wnosku ze najlepiej bedzie zrobic scheamt z latraka.pdf i dwa poluszki zlaczyc rownolegle
  • Poziom 13  
    Twój wybór Twoje prawo tylko paluszki chyba szeregowo :) jak połączysz równolegle dalej będziesz miał 1,5 V tylko większy prąd z nich pociągniesz chyba że masz paluszki po 4 v każdy
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    zobacz ofertę maxima - oni robią różne przetforniczki