Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Cordoba - Montaż Uniwersalnego modułu domykania szyb

drożdżu 27 Paź 2010 23:30 4166 5
  • #1 27 Paź 2010 23:30
    drożdżu
    Poziom 2  

Witam, dziś zakupiłem po okazyjnej cenie nowy moduł domykania 2 szyb. Wszystko niby ok ale problem zrodził się jak wziąłem się za montaż.
    Poniżej zdjęcie modułu:

I schemat:

Jakieś tam pojęcie o tym mam - montowałem wcześniej sam sterownik z pilotami. Sterownik ma wyjście do modułu domykania szyb. Z tym że nie mogę się połapać z tym schematem. Czerwony do + i czarny do masy już wpiąłem. Mógłby ktoś bardziej ogarnięty w tym temacie napisać mi do czego mam reszte podpiąć żeby działało ?

Kombinowałem na wszelkie sposoby, byłem w sklepie w którym kupiłem moduł gość tłumaczył żeby robić wg. schematu podanego na kartce.
    +12v podpięte
    masa podpięta
    TG- i Arme OUT zostawić, TG+ czyli pomarańczowy podpiąć pod kabel idący od sterownika centralki do drzwi na którym pojawia się 12v w momencie zamykania drzwi. OK podpięte tylko teraz szyby...
    Z modułu powinny iść do przełączników przewód niebieski i zielony.
    W spoczynku na żadnym z 6 przewodów idących od przycisku sterowania szybami nie ma napięcia.
    Po przekręceniu stacyjki na 5 z nich pojawia się +12V(czerwony, 2xczerw-czarny, biały i biało-czarny). W momencie podnoszenia szyb przyciskiem na biało-czarnym znika napięcie i powraca po puszczeniu przycisku. Więc przeciąłem wg. polecenia sprzedawcy ten kabel i na końcówkę idącą do przycisku wpiąłem zielony a w tą idącą do silniczka wpiąłem niebieski iiii zero reakcji ;/ mierzyłem napięcie to na tym niebieskim tylko przez ok. pół sekundy pojawia się +12V w momencie zamykania drzwi. Kręcenie potencjometrami które nie wiem do czego są nie pomaga.

Pomocy !

0 5
  • #3 28 Paź 2010 10:07
    drożdżu
    Poziom 2  

witam szukałem ale nie znalazłem nic co by mi pomogło.

0
  • #4 28 Paź 2010 10:52
    Lech54
    Poziom 20  

Ten opis też nie pomógł?

0
  • #5 28 Paź 2010 19:25
    drożdżu
    Poziom 2  

robiłem tak jak tam napisali i nic. Może być też wina tego że nie podłączyłem przewodu Arme out pod przewód wychodzący ze stacyjki na którym pojawia się +12V po przekręceniu kluczyka - włączeniu zapłonu ?

Dodano po 5 [godziny] 40 [minuty]:

OK ZROBIŁEM :D instalacja elektrycznych szyb w cordobie I jest taka sama jak w golfie mk2. Musiałem pozamieniać kable przy przełącznikach wg. schematu do którego zamieszczam link: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=114204 Po przełożeniu kabli moduł domykania podłącza się wg. podanego schematu przez producenta dla sterowania plusem.

0
  • #6 28 Paź 2010 21:28
    Lech54
    Poziom 20  

A jednak szukaj pomogło. Powodzenia

0