Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EWT 10420W - nie startuje

28 Paź 2010 08:49 7465 6
  • Poziom 9  
    2 miesiące po zakończeniu gwarancji pralka przestała reagować na naciśniecie przycisku Start. Pięknie się uruchamia, można ustawiać wszystkie opcje programatora, nie zgłasza żadnego błędu - po prostu po naciśnięciu przycisku start nic się nie dzieje. Jeden serwisant stwierdził, ze to programator i koszt 600zl - coś mi się nie chce wierzyć, w jego diagnozę? Może ma ktoś jakaś wskazówkę?

Mod. ROBSON33
    Regulamin 15
    Proszę poprawić post nie usuwając powyższego wpisu .
  • Poziom 29  
    Witam.
    Wymontuj moduł i sprawdź element pod przyciskiem start.
  • Poziom 9  
    dostalem sie do trybu serwisowego - blad E51 - resetowanie nic nie daje
  • Specjalista AGD
    Trochę dziwne, że po 2 latach eksploatacji programator melduje błąd związany ze sterowaniem silnika napędowego bębna, ale zdarza się i to.
    Do sprawdzenia szczotki na silniku (może któraś się zawiesiła w szczotkotrzymaczu) gniazdo wtykowe i wtyczka na silniku, triak wirnika silnika na module sterowania i przekaźniki przerzucające fazę stojana
    - i ciekawe, czy słychać, że "cykają" po naciśnięciu przycisku START?
  • Poziom 9  
    nie cykaja po nacisnieciu przycisku start - jedynie dzwiek potwierdzajacy nacisniecie przycisku i ciiiisza ... moze zna ktos fachowca z okolic Torunia?
  • Poziom 9  
    programator po "przegladzie" - teraz juz inny blad EA6 - po uruchomieniu slychac cykanie kilkakrotne, a nawet jakby cos walilo o blache, silnik nie rusza - szczotki sprawdzalem - nie zawieszone i ok ... cos dalej trzeba szukac...
  • Poziom 9  
    Zapomniałem zakończyć wątek. Programator naprawiłem wysyłkowo (bardzo tanio i jak się okazuje skutecznie) - polecam fachowca - Marek Kasiewicz (namiary na serwis znaleźć można w google).

reszta to była jakaś drobnostka przy zasilaniu silnika, którą za parę złotych naprawił elektryk.