Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EWT 10420W - nie startuje

28 Paź 2010 08:49 7465 6
 • Poziom 9  
  2 miesiące po zakończeniu gwarancji pralka przestała reagować na naciśniecie przycisku Start. Pięknie się uruchamia, można ustawiać wszystkie opcje programatora, nie zgłasza żadnego błędu - po prostu po naciśnięciu przycisku start nic się nie dzieje. Jeden serwisant stwierdził, ze to programator i koszt 600zl - coś mi się nie chce wierzyć, w jego diagnozę? Może ma ktoś jakaś wskazówkę?

  Mod. ROBSON33
  Regulamin 15
  Proszę poprawić post nie usuwając powyższego wpisu .
 • Poziom 29  
  Witam.
  Wymontuj moduł i sprawdź element pod przyciskiem start.
 • Poziom 9  
  dostalem sie do trybu serwisowego - blad E51 - resetowanie nic nie daje
 • Specjalista AGD
  Trochę dziwne, że po 2 latach eksploatacji programator melduje błąd związany ze sterowaniem silnika napędowego bębna, ale zdarza się i to.
  Do sprawdzenia szczotki na silniku (może któraś się zawiesiła w szczotkotrzymaczu) gniazdo wtykowe i wtyczka na silniku, triak wirnika silnika na module sterowania i przekaźniki przerzucające fazę stojana
  - i ciekawe, czy słychać, że "cykają" po naciśnięciu przycisku START?
 • Poziom 9  
  nie cykaja po nacisnieciu przycisku start - jedynie dzwiek potwierdzajacy nacisniecie przycisku i ciiiisza ... moze zna ktos fachowca z okolic Torunia?
 • Poziom 9  
  programator po "przegladzie" - teraz juz inny blad EA6 - po uruchomieniu slychac cykanie kilkakrotne, a nawet jakby cos walilo o blache, silnik nie rusza - szczotki sprawdzalem - nie zawieszone i ok ... cos dalej trzeba szukac...
 • Poziom 9  
  Zapomniałem zakończyć wątek. Programator naprawiłem wysyłkowo (bardzo tanio i jak się okazuje skutecznie) - polecam fachowca - Marek Kasiewicz (namiary na serwis znaleźć można w google).

  reszta to była jakaś drobnostka przy zasilaniu silnika, którą za parę złotych naprawił elektryk.