Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy Netia 20Mb da radę na tym łączu ?

28 Paź 2010 14:24 1454 5
  • Poziom 25  
    Oto parametry łącza na których teraz "chodzi" 6Mb.
    Chciał bym wiedzieć czy mogę zamienić na 20 Mb czy raczej odpuścić ?

Czy Netia 20Mb da radę na tym łączu ?
  • Poziom 28  
    Możesz zwiększyć do 10 Mb/s, zresztą odpowiedź masz w umieszczonym zrzucie, parametr Attainable Rate.
  • Poziom 36  
    To Attainable Rate jest mało wiarygodne, zbyt duży zapas Marginu by poszło zaledwie 13096. Bardziej realne jest 16096. Tak czy inaczej lepiej wziąć 10 Mb/s (bo zysk będzie zbyt mały, a gdyby 13096 było prawdą to bywały by problemy z załapaniem się na dolne widełki, czyli brakiem synchronizacji).

Warto też wspomnieć o Attainable Rate na upstream, które jest bardzo nieprawidłowe, nie ma mowy o zaledwie 740 - wtedy musiałbyś mieć Margin ok.8 dB (a masz 19.5).
  • Poziom 28  
    Terrade napisał:
    Cytat:
    To Attainable Rate jest mało wiarygodne, zbyt duży zapas Marginu by poszło zaledwie 13096. Bardziej realne jest 16096. Tak czy inaczej lepiej wziąć 10 Mb/s (bo zysk będzie zbyt mały, a gdyby 13096 było prawdą to bywały by problemy z załapaniem się na dolne widełki, czyli brakiem synchronizacji).

Ciekawe, że 16096 kb/s jest bardziej realne od 13096 kb/s, nie wiem jak i czym przelicza nasz kolega Terrade.
    Attainable Rate to wartość maksymalna transferu na up i down, która zazwyczaj jest nieznacznie zmienna w zależności od jakości linii, jeśli wartości zmieniają się dość znacznie to linia jest do sprawdzenia, ponieważ mogą wystąpić problemy ze zrywaniem synchronizacji.
    Najlepiej jest wziąć pod uwagę poprawkę, bo lepsze stabilne np. 10 Mb/s niż kulejące 20 Mb/s z transferem 16 Mb/s i częstymi zerwaniami synchronizacji.
  • Poziom 36  
    ajanek9 napisał:
    Ciekawe, że 16096 kb/s jest bardziej realne od 13096 kb/s, nie wiem jak i czym przelicza nasz kolega Terrade.
    Po prostu zamieniłem 3 na 6 :) Nie przeliczam, znam osiągi innych osób i przy tym tłumieniu zwykle jest ok.18000 (16-20k), zawierzając routerowi zszedłem na 16000.

ajanek9 napisał:
    Najlepiej jest wziąć pod uwagę poprawkę, bo lepsze stabilne np. 10 Mb/s niż kulejące 20 Mb/s z transferem 16 Mb/s i częstymi zerwaniami synchronizacji.
    Od tego jest Rate Adaptive (widełki). Rwanie synchronizacji nie ma tu nic do rzeczy, kwestia czy linia jest stabilna czy nie. Jeśli jest stabilna to 12 Mb/s (na innych liniach, jako "do 20 Mb/s") będzie stabilne, a jeśli nie to nawet 19 Mb/s będzie niestabilne.
  • Poziom 28  
    terrade napisał :
    Cytat:
    Nie przeliczam, znam osiągi innych osób i przy tym tłumieniu zwykle jest ok

Z tego co opisujesz, wnioskuję, że twoje wypowiedzi są oparte tylko na porównywaniu odczytów pomiarów z routerów ? jeśli się mylę to przepraszam.
    terrade napisał :
    Cytat:
    Rwanie synchronizacji nie ma tu nic do rzeczy, kwestia czy linia jest stabilna czy nie

Stabilność linii i jej parametrów ma jak najbardziej wpływ na rwanie synchronizacji, jeśli jest słaba linia to synchronizację będzie zrywało co jakiś czas.
    Zazwyczaj jest to uzależnione od ilości zbierających się błędów na linii.
    Brak synchronizacji to nic innego jak brak połączenia routera, modemu z półką szerokiego pasma na centrali, jeśli brak jest tego połączenia to nie ma mowy o internecie.
    O stabilności linii nie można wnioskować na podstawie tylko pomiarów szerokopasmowych, ale również stało prądowych, pojemnościowych oraz asymetrii linii.