Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop toshiba satellite a300 1g2 samoczynne włączanie się

NYCHA 28 Paź 2010 15:06 2704 5
  • #1 28 Paź 2010 15:06
    NYCHA
    Poziom 10  

Witam problem jak w temacie. Laptop po wyłączeniu sam się włącza.
    Problem pojawił się prawdopodobnie po delikatnym wylaniu herbaty na obudowę ( niewielka ilość). Laptop został gruntownie przeczyszczony kilka razy.
    Po dłuższym użytkowaniu ( oglądane filmy) problem zniknął na dwa dni po czym znowu się pojawił. Aby go wyłączyć muszę na chwilę odłączyć baterię główną, wtedy sam się nie włączy.
    Dodatkowo zauważyłem, że po wyjęciu baterii gubi datę w windowsie i w biosie.
    Bateria na płycie zmieniona.
    Proszę o sugestie

0 5
  • #2 28 Paź 2010 16:13
    demeus
    Poziom 18  

W jaki sposób przeczyściłeś laptopa gruntownie? Polecam wymycie płyty w alkoholu izopropylowym a następnie jej wysuszenie.

--
    pozdrawiam,
    demeus

0
  • #3 28 Paź 2010 21:44
    femio
    Poziom 17  

Witam. Proszę jeszcze raz zmierzyć napięcie wymnienionej bateryjki.
    Pozdrawiam

0
  • #4 29 Paź 2010 14:38
    NYCHA
    Poziom 10  

Czyszczone było jakimś alkoholem( pędzelkiem z miękkiego włosia), dokładnie nie wiem jakim. Kolega ze sklepu komputerowego coś polecił.

Napięcie mierzone na nowej baterii 3.28 V

0
  • #5 29 Paź 2010 16:35
    _1KOKO
    Poziom 32  

Witam. W laptopach toshiby często po zalaniu problemy powoduje klawiatura, proponuje ja wypiąc i zobaczyc czy dalej sie będzie wyłączać.

0
  • #6 29 Paź 2010 22:11
    NYCHA
    Poziom 10  

Wypinałem klawiaturę, włącznik, touchpad i nic niestety nie pomaga. Komputer nadal sam się włącza. Jeśli podziałam dość długo ( 4-5 godzin na włączonym komputerze) to włącza się po kilku-kilkunastu godzinach. Jeśli działam krótko po kilkanaście minut to włącza się po paru minutach od wyłączenia.

0