Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprzęty elektryczne do kuchni

28 Paź 2010 15:17 5130 18
  • Poziom 9  
    Po nowym roku będę robiła kuchnię na zamówienie.Będę chciała kupić lodówkę ,płytę elekr. lub indukcyjną ,piekarnik,zmywarkę ,wszystko pod zabudowę .przewidywany koszt do 10.000.Jeśli ktoś niedawno kupował i ma już wyrobiona opinię co można polecić a co nie to bardzo proszę o odpowiedź.Również jeśli jest ktoś z Serwisu i powie co się bardziej psuje.Będę bardzo wdzięczna.Zanim zacznę biegać po sklepach ,chcę mieć jakieś pojęcie, na co zwracać uwagę przed zakupem.Wiem ,że ważne by w okolicy był serwis danej firmy.Czy kupować lepiej jednej firmy czy różne.U nas nie ma Serwisu Boscha ,Simensa ,mastercooka
  • Poziom 9  
    nikt nie chce nic podpowiedzieć.Patrząc w sklepach naprawdę nie można się zdecydować zwłaszcza przy moim charakterze.Najpierw zacznę od wizyty w studio kuchennym.Boję się żeby mi nie wciskali kitu,Jak ktoś ma doświadczeniu o pierwszych krokach przy zakupie kuchni i zabudowy ,będę wdzięczna z podpowiedzi....
  • Poziom 13  
    czesiag napisał:
    U nas nie ma Serwisu Boscha ,Simensa ,mastercooka

Od kiedy nie ma Mastercooka??? Chyba w Gorzowie, ale to polska firma. Na M. osobiście nie narzekam. Mam kuchnię gazową, i działa świetnie. U znajomych też.
  • Poziom 14  
    Nawet jak nie ma serwisu w Twojej miejscowości,to pewnie znajduje się niedaleko ,i wtedy dojadą w razie naprawy.

Polecam zapoznać się z nową promocją Mastercooka. Przy zakupie piekarnika,płyty oraz okapu ,dostajemy zmywarkę za 1zł.
  • Poziom 9  
    Gorzej z dojazdem po gwarancji ,wtedy za dojazd trzeba płacić.Czyli warto kupować z jednej firmy wszystko ?Babka ze studia kuchennego polecała sprzęty Boscha ,Simensa ale oni są pod patronatem Boscha czy jakoś.Sama nie wiem na czym się skupić przy sprzęcie ina jaki zwracać uwagę.Bo w tej chwili mam kuchenkę Amiki gazową i lodówkę Indesit,a teraz tyle nowości , ginę w tym.Może ktoś napisze jak się do tego zabierał ,sprzęt jakiej firmy poleca itp....pozdrawiam
  • Poziom 35  
    Sam mam Boscha i jakoś nic się nie dzieje ale to dopiero pół roku.
    Niestety mają bardzo słaby wybór okapów, a jak coś już się wybierze to jakościowo odstaje od całości. Proponuje popatrzeć za okapem u Amiki. Kolorystycznie pasuje i dużo osób się łapie na to że to nie Bosch.
    Zmywarka jest identyczna jak Simensa, znajoma ma i porównywaliśmy wszystkie plastiki i wygląda na to że to w tej samej fabryce robione tylko pod innym logo.
    Jedna rzecz mi się nie podoba w lodówce - wyświetlacz jest zielony a w całym sprzęcie wszelkie lampki i wyświetlacze czerwone, lecz to szczegół.
  • Poziom 9  
    Ale masz ładną kuchnię .Właśnie o takiej myślę tylko kremowej ,ekri -coś takiego z duża ilością szuflad....Gdzie kupowałeś ..?Amiki sprzęt wygląda ŁADNIE NIE WIEM JAK DZIAŁA NA DŁUŻSZĄ METĘ.LODÓWKA INNA MOŻE BYĆ ...I co tak wszystko z innej firmy brać ?Nie będzie pasować:(Studia kuchenne mają chyba współpracę z producentami AGD- dlatego proponują daną firmę.Boję się jak serwis będzie daleko to po gwarancji będę bulić za dojazd 120km.I chyba NIE MA TAK /CZYTAJĄC TO FORUM ,ŻE JEDNA FIRMA MA WSZYSTKO DOBRE.Czekam na dalsze sugestie co jest dobre i jaki sprzę do siebie pasuje.Samuraj móglbyś wkleić zdjęcie całej kuchni ?
  • Poziom 35  
    Nie kupuj sprzętu AGD w studio, bo przepłacisz.
    Tylko okap jest AMIKI reszta to Bosch lecz jedno od drugiego nie odstaje, jak pisałem wcześniej wiele osób łapie się że okap też jest Basch'a a to zwykła AMICA - bardzo podobne wykonanie brakuje tylko na wierzchu znaczka Boscha (AMIKI zresztą też nie ma :)
    Co do sprzętu zaznacz w studio że sprzęt już masz i dopłacisz tylko za montaż montażyście. Tak było w tych studiach co ja pytałem a trochę ich zwiedziłem z żoną zanim podjęliśmy decyzje.
    Przykład piekarnik w MM - 2200 zł, w studio 2000 z bezpłatnym montażem, w internecie 1450, podobnie było z całym sprzętem, różnica pomiędzy MM a sklepami w internecie dla całego sprzętu to 2500 zł.
    Montażysta za montaż lodówki, zmywarki i płyty doliczył sobie 200 zł.
    Montaż piekarnika to 2 śruby, podobnie jak i okapu.
    Nie mów mi o kolorach bo jestem facetem i się nie znam. Jak dla mnie to kuchnia jest żółtawo/brązowa :) choć na zdjęciu wygląda na białą.
    Odezwij się na priva to wyślę więcej zdjęć.
  • Poziom 14  
    Może tym razem nie skasują.
    Zwróć uwagę na sprzęty Samsunga. Ostatnio przekonałem się do tej firmy, a zaczęło się od lodówki 3 lata temu. Teraz z AGD mam jeszcze płytę indukcyjną tej firmy.
    Wcześniej Wirlpool i także dużo zadowolenia - zmywarka, lodówka, pralka. Ponad 10 lat bez awarii.
    Z kuchennych AGD popełniłem błąd kupując piekarnik Amica. Piekarnik jest ze sterowaniem sensorowym. Sterowanie oprogramowywał człowiek, który przegapił moment kiedy rozum rozdawali. Nawet jeśli włączysz blokadę, to i tak piekarnik wyłączy się, jeśli zbliżysz się do innych pól kilku na raz. Sam się uruchamia podczas gotowania obiadu na blacie! Wykonanie dobre, ale funkcjonalnie koszmarny szmelc. Tak że, jeśli Amica lub Mastercook, to takie sprzęty gdzie nie ma za bardzo elektroniki a najlepiej wcale, więc nie ma co spaprać. Okap, lodówka, kuchenka gazowa... :)
    Sprzęty pochodzenia niemieckiego odbieram jako przereklamowane i w cenie nie adekwatnej do jakości. Kiedy kupowałem lodówke i wybrałem Samsunga wspomnianego wcześniej, to w zbliżonej cenie Bosch i Siemens nawet do nóżek Samsungowi nie dorastały (jakość tworzyw, działanie mechanizmów, wykorzystanie wnętrza). Zresztą po co kupować Boscha, który jest produkowany pod Łodzią na mało wymagający rynek postsocjalistyczny a kosztuje tyle co Bosch produkowany w Niemczech dla Niemców z lepszych materiałów?
  • Poziom 9  
    Możesz podesłać zdjęcia na priv.czesiagmałpawp.pl.Zgłupiałam.A w jakim sklepie internetowym kupowałeś ,żeby mieć pewność że uczciwe ,szmelcu nie wcisną itp.2.500 to kupa kasy/1/4 ceny mebli gdzieś.Ile płaciłeś za meble?To studio o którym mówię jest pod patronatem Boscha,szczegółów cenowych jeszcze nie mam...ale w internecie -to niegłupie.Gwarancja normalnie jest?Nic nie było uszkodzone?Można przedłużyć gwarancję w serwisie czy u nich itd? Ja będę rozwalać ściankę i powiększę kuchnię żeby była jakby jadalnia czy anex.Kuchnia meble będą w kształcie litery L.Jeszcze do końca nie wiem...W grudniu zaczniemy wędrówki po studiach kuchennych..Jak ustrzec się naciągania???brrr.Musze też przyjrzeć się SAmsungowi...czy wszystkie sprzęty robią tzn to do drugiego Pana pytanie.ja chcę wszystko na prąd ,a elektronika teraz w sprzęcie nowym króluje czy się mylę?Chciałabym w miarę nowoczesny ,ale nie przekombinowany..pozdrawiam i liczę na dalsze podpowiedzi
  • Poziom 9  
    Przedłużyłam dziś gwarancję na pralkę.Teraz wreszcie trzeba podejść do kuchni ,no i sprzęty.Jedna na Boscha serwis mam 200km dalej.Pan w serwisie dziś przy tym przedłużeniem paszportu ,powiedział ,że teraz sprzęty w ogóle są beznadziejne i to nie ważna firma,mówi ,że lodówka dobra to 0koło 4 tys.Fajnie nie?a ja chciałabym kupić za 8-10 tys lodówkę ,zmywarkę,piekarnik,płytę i okap:):)Marzenia ,co sądzicie i radzicie?
  • Poziom 9  
    Do Samuraja.Gdzie kupowałeś sprzęty Boscha w internecie /na jakiej stronie/Trochę się boję przez internet kupować.Śliczne masz meble-robione w studio??
  • Poziom 35  
    Musiał bym poszukać faktur aby podać konkretny sklep. Tyle tylko że każdy sprzęt był w innym sklepie :) gdyż jak mieli okap to nie było zmywarki jak była zmywarka to nie było płyty, jak płyta i piekarnik to znowu nie ma zmywarki. Tak więc wyszło na to że każdy sprzęt był kupiony w innym sklepie bo zależało na czasie.
    Co co ceny sugerowałem się ceną w wyszukiwarkach, nie brałem najtańszych bo wiadomo sprzęt jest ale wirtualnie, jak się dzwoni do sklepu to okazuje się że akurat się skończył albo czekają na dostawę. Wszelkie zakupy za pobraniem, nigdy kasa z góry bo nie wiadomo co przyślą i kiedy. Przed oddaniem pieniędzy kurierowi należy rozpakować sprzęt i obejrzeć czy nie wgnieciony, zbity, uszkodzony.
    Co do gwarancji nie ma się co martwić bo i tak gwarancja jest producenta a nie sklepu. Do gwarancji wymagany jest dowód zakupu - faktura.
    Meble zamówione w studio według własnego projektu, a producentem był KAM.
  • Poziom 17  
    Witam, ja również chciałbym przyłączyć się do dyskusji. Stoję przed tym samym problemem co autor tematu. Tak samo urządzam kuchnię i mam takie same pytania i dylematy. Jaki konkretny sprzęt AGD do kuchni.
    Mi bardzo zależy na opiniach serwisantów niż osób które coś kupiły i są zadowolone no chyba że takie opinie jak AGrodecki-ego na temat sensorów w kuchence.

Podsumowując jakiej konkretnie firmy kuchenkę jakiej firmy zmywarkę i jakiej firmy lodówkę?

Czy duża różnica jest między normalnym sprzętem a sprzętem zabudowanym?

Czy to prawda, że Bosch, Siemens i grupa Electrolux daje teraz gwarancje na 5 lat?

Czy jest np tak że dana firma robi dobre lodówki a fatalne kuchenki.

A jeszcze taka informacja ja zamierzam kupic ten sprzęt przez nowym rokiem aby uniknąć VATu 23%.
  • Poziom 9  
    Samuraj.Spytaj żony czy jest zadowolona z mebli na wysoki połysk -jakie są w użytkowaniu,czy biega ze szmatką.Ja się tak zastanawiam ,nie chciałabym dołożyć sobie roboty.Podobają mi się ,ale chodzi o względy praktyczne.Będę miała połączoną kuchnię z małym pokojem/na razie muszę popracować nad przekonaniem do tego męża/Nie wiem czy dam radę zacząć w tym rokiem.Z tym podatkiem to ten jeden %,damy radę.W jednym studio patronuje Bosch w drugim jak chcesz...Bądź tu mądry
  • Poziom 35  
    W sumie to w domu sprzątamy jak mamy natchnienie :)
    Nie to aby był syf w domu, lecz nie mamy małych dzieci, psa itp a w domu przebywamy 4 godziny dziennie + nocleg więc nie ma się co brudzić.
    Meble nie są na wysoki połysk i nie są lakierowane. Lakierowane +30% więc zrezygnowaliśmy na rzecz jakiś takich oblewanych jak by folią. Dość trwałe i ładnie wygląda, a przy piekarniku nic się nie dzieje.
    Pod światło widać delikatną strukturę coś jak skóra, materiał lub coś podobnego. Paluchów nie widać gdyż meble są jasne, w przeciwieństwie do okapu tam to trzeba ze szmatą latać aby jakoś to wyglądało. Dolne szafki są matowe i tam bardziej widać paluchy, jak są tłuste to zostawiają ślady lecz z przyzwyczajenia nauczyliśmy się zamykać biodrem :)
    Kuchnia też jest otwarta i jakoś jedno z drugim się nie gryzie.
    Jak będziesz kupować sprzęt to niech podadzą Tobie dokładny model co do literki, cyferki itp a obok cenę. Będziesz wiedzieć ile przytną na sprzęcie.
    My sprzęt oglądaliśmy w MM po wybraniu spisaliśmy co nam się podoba i wtedy było wiadomo co kupić. Kupować w internecie bez oglądania to pomyłka. Tak było z okapem który miał wisieć zamiast tej Amiki.
    Żona zamówiła i na całe szczęście nie mieli w sklepie choć zapewniali przy składaniu zamówienia że jest. Zadzwoniłem do producenta gdzie mają wystawkę i okazało się że te same okapy są w LeroyMerlin. Podjechaliśmy i normalnie płacz więc zrezygnowaliśmy z zamówienia.
  • Poziom 9  
    Możesz zdradzić ile zapłaciliście za całość.Mój mąż tradycjonalista ,najchętniej meble pod sznurek i tyle.Dół macie ciemny i dlatego widać po łapkach jak piszesz.jak długo juz macie kuchnię ,sprzęt Boscha dobrze się sprawuje?waż ne zęby robił swoje ,zbytnich bajerów nie chcę.Napisz mi nazwy sprzętów i nr.pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Samuraj możesz napisać na priw podałam adres.Po prostu ciekawa byłam co mnie czeka.Kuchnię będę załatwiać po Nowym roku,poczekam na decyzje męża/trudna sprawa/ i zobaczę jak wilgoć /bo troszkę miałam,a w nowym roku będą ocieplać ścianę/na zewnątrz/