Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corsa C easytronic gdzie jest sterownik skrzyni biegow???

28 Paź 2010 15:23 7242 6
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich forumowiczów
    Wczoraj wieczorem chciałem wyjechać z parkingu. Po ruszeniu z miejsca, w momencie przejścia z trybu automatycznego na manualny zaświeciła się na wyświetlaczu literka "F", możliwa była jazda w dwóch trybach: w przód i w tył przy małej prędkości. Samochód buczał zanim odłączyłem zapłon.
    Po wyłączeniu silnika nie mogę już uruchomić samochodu.
    Po przekręceniu kluczyka w stacyjce na wyświetlaczu dalej pali się literka "F", palą się tylne światła a samochodu nie ma jak poruszyć z miejsca ( jakby był zasprzęglony).
    W ASO powiedzieli mi, że muszę przekręcić śrubkę na sterowniku skrzyni biegów i niestety nie wiem gdzie go szukać i jak on wygląda.
    Przeglądam tematy skrzyni ale nigdzie nie ma informacji o lokalizacji i wyglądzie tego sterownika.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 9  
    Dziękuje za pomoc
    Znalazłem śrubę, przekręciłem ale to nie dało. Dodatkoo zauważyłem, że zapala się na moment obok litery "F" napis "INSP". Jutro samochód podstawi pod serwis laweta, tak więc w ASO zobaczą co się dzieje.
  • Poziom 9  
    Okazało się, że za całym zamieszaniem stały tylnie światła hamowania. Po wymianie żarówek samochód jeździ jak trzeba.
    Dziękuje za pomoc i zamykam temat
  • Poziom 10  
    Tzn., że żarówki od tylnych świateł i hamulca powodowały zwarcie w obwodzie i to spowodowało pojawienie się "F" i tym samym unieruchomienie auta?
  • Poziom 10  
    O takim problemie czytałem już na angielskiej stronce, również powodem była żarówka światła stop... zaskakujące.
  • Poziom 9  
    Temat zamykam
    Dziękuję wszystkim za pomoc;)