Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SpeedTouch 608 WL dsl i problem z podłączeniem rejestratora

janko23 28 Paź 2010 17:12 4779 22
  • #1 28 Paź 2010 17:12
    janko23
    Poziom 14  

Witam tak jak w temacie , Otrzymałem od operatora adres ip , bramę i maske z zakresu 255.255.255.252 . W rejestratorze ustawiłem dhcp na automat ,żeby automatycznie router przydzielił nr ip dla rejestratora .Przydzielił i jest to 10.0.0.65 maska 255.255.255.0 i brama 10.0.0.10. Puszczajac pinga do rejestratora - łapie i jest okey ,mogę połaczyć sie z rejestratorem ale tylko w sieci domowej. Natomiast chciałbym to ogladać w innej sieci ,co muszę zmienić w ustawieniach routera(dokładnie ) abym mógł korzystać zdalnie z rejestratora.Pozdrawiam

0 22
  • #2 28 Paź 2010 18:12
    hermes-80
    Poziom 43  

Przekierowanie portów na routerze, z których korzysta rejestrator.

0
  • #3 28 Paź 2010 21:18
    janko23
    Poziom 14  

Przed chwilą dowiedziałem że po to otrzymuje dane od tepsy (ip,brame i maskę ) zeby nic nie konfigurować , zreszta nie wejdę na ten router bo potrzebne jest hasło .Napiszcie czy to prawda ze przy dsl jest tak że nie mogę konfigurowac ich routera. kolega mi doradził zeby dostawić zwykły router i na nim robic te przekierowanie.

0
  • #4 28 Paź 2010 21:42
    hermes-80
    Poziom 43  

Maska świadczy o tym, że masz 4 IP jeśli to publiczne 4 IP to włącz router w tryb bridge i nadaj rejestratorowi IP z tej puli i będziesz miał go bezpośrednio dostępnego w sieci pod tym IP.

0
  • #5 28 Paź 2010 22:16
    janko23
    Poziom 14  

Hmm 4 ip ? .Podano mi na kartcę jedno ip 80.55.18x.xx4 brama taka sama tylko końcówka zmiast 4 to 3 , no i maska tak jak napisałem 255.255.255.252 to z kąd te cztery adresy ip. A jezeli tak jest to ,jak mam się dowiedziec jakie ip tych trzech pozostałych ?.

0
  • #6 28 Paź 2010 22:21
    hermes-80
    Poziom 43  

To jak to kupujesz internet skoro nie masz pojęcia co kupiłeś ??
    Dzwoń do tepsy i dokładnie się dowiedz w końcu to ich zakichany obowiązek by ciebie uświadomić, bo na razie to sam nie wiem co ty tam masz.
    Albo masz 1 IP publiczne albo kupiłeś cała podsieć.

0
  • #7 28 Paź 2010 22:28
    janko23
    Poziom 14  

Sorry rzeczywiscie nie do końca wiem co jest.Nie kupilem tego ,jedynie zobowiazałem sie do skonfigurowania rejestratora. Dane dostałem od klijenta który nie do konca sam wie co kupił . Najprawdopodobniej wzioł sobie dsl , z tym jednym ip. Będe jutro dzwonił , bo mnie szlag trafia. Przed chwila słyszałem ze nie da sie skonfigurować bo jest zahasłowany i tyle.Po to dają dane na papierze .I jedyna opcja jest podłaczenie drugiego ruterka , wpisanie danych(bramy z routera dsl ) i podpiecie do nowego zwykłego routera tegoz rejestratorai przekierowanie portów juz na tym nowym routerze. Szkoda ze nie ma człowieka który by miał do czynienia z tym właśnie routerem .

0
  • #8 28 Paź 2010 22:30
    hermes-80
    Poziom 43  

Jedyne co wiemy to, to że nic nie wiemy ;)
    A co do tego rejestratora to ustaw jego IP w DMZ routera i po problemie jesli ma 1 IP publiczne.

0
  • #9 28 Paź 2010 22:36
    janko23
    Poziom 14  

Jutro rano pojade i tak zrobieę , troche to nieostrozne, ale zrobię to o ile dostanę się do niego .Bo tak jak napisałem ktos powiedział że jest brak mozliwosci konfiguracji z powodu haseł których tepsa nie udziela.

0
  • Pomocny post
    #10 28 Paź 2010 22:38
    hermes-80
    Poziom 43  

Skoro nie masz możliwości konfiguracji routera jeśli to jest router to nic nie zrobisz.

0
  • #11 28 Paź 2010 22:41
    janko23
    Poziom 14  

Widzę że jesteś dobry w te klocki , proszę spojrzyj na tę instrukcję którą znalazłem przed chwila
    http://www.tp.pl/b/binaries/PL/357849/DSL_modem_rozszerz_366437862.pdf z tego co poczytałem to jednak jest mozliwosc zalogowania sie ,tylko nie moge znależć opcji uruchomienia dmz. Jeszcze raz dziękuje za poswięcony czas ,juz teraz klikam ze mi pomogłeś .Pozdrawiam

ps ,na stronie tepsy znalazłem również to

,,Konfiguracja usługi dostęp do internetu DSL tp
    Usługa dostęp do internetu DSL tp zapewnia szybki dostęp do sieci Internet oraz umożliwia kształtowanie przez Abonenta ruchu zgodnie z polityką bezpieczeństwa zdefiniowaną przez TP.

Klient w ramach usługi otrzymuje darmowy pakiet e-security; możliwe jest wykupienie dodatkowych opcji bezpieczeństwa wykorzystujących wirtualny firewall, realizowany na platformie operatora. Użytkownik może dowolnie rozdzielać posiadaną przestrzeń dyskową

Modem
    Wraz z usługą DSL tp otrzymasz modem ADSL zapewniający łączność z ruterem brzegowym sieci Internet (po stronie TP). Modem jest bezobsługowy i nie wymaga żadnej konfiguracji. Co więcej modem może być zdalnie serwisowany przez operatora w przypadku ewentualnych problemów.

Dla przykładu, Modem Thomson SpeedTouch 608WL został zaprojektowany z myślą o klientach z segmentu małych i średnich firm. Pozwala on na stworzenie sieci lokalnej obejmującej nie tylko stacjonarne komputery osobiste, drukarki i inny konwencjonalny sprzęt sieciowy, ale również urządzenia mobilne, takie jak laptopy i urządzenia PDA.

bede jutro dzwonił.-totalna porażka.

0
  • #12 28 Paź 2010 22:52
    hermes-80
    Poziom 43  

Bardziej interesujące jest konfiguracja tego rejestratora - na jakich on ustawieniach działa i jak się odbywa wymiana danych.
    Co do tego PDF strasznie marna jakość obrazków i trudno si tam czegoś dopatrzyć.

0
  • #14 28 Paź 2010 23:09
    hermes-80
    Poziom 43  

Ten rejestrator można bezpośrednio przepuścić do netu ustawiając tomsona w tryb bridge i konfigurując PPPoE na rejestratorze albo z użyciem routera i przekierowaniu portów.

Cytat:
    Port TCP: Domyślna wartość: 37777. (Wartość 37778 jest zarezerwowana wyłączenie dla
    protokołu UDP)
    Port HTTP: Domyślnie: 80
    Protokół: Wybierany jest z rozwijanej listy.

Dość dobrze jest to opisane w tej instrukcji pkt. 5.3.5
    A jeśli jest zmienny IP publiczny to i jest funkcja DDNS

0
  • #15 28 Paź 2010 23:40
    janko23
    Poziom 14  

Ostatnie pytanie ,gdzie w tym routerze znajde tryb bridge .Czy mówiłeś o tej opcji ?

• Most Ethernet
    „ Most Ethernet
    W tabeli na tej stronie zawarte są informacje na temat wszystkich interfejsów podłączonych do modemu SpeedTouch.
    Poniżej tabeli Most Ethernet znajdują się dwie opcje:
    Czas życia – ustala czas życia, po upłynięciu którego wpisy adresów MAC zostaną usunięte z bazy modemu SpeedTouch.
    Wirtualna sieć LAN – poprzez zaznaczenie tego pola w modemie SpeedTouch uruchomiona zostanie usługa VLAN. To znaczy, że jeżeli przychodzące
    pakiety ethernetowe są oznaczone jako VLAN, to zostaną one przełączone do portów należących do danego VLAN.
    Uwaga:
    Modem SpeedTouch będzie zawsze brał pod uwagę ustawioną konfi gurację VLAN. To znaczy, że jeśli interfejs jest skonfi gurowany tak, i˝ należy do

jeżeli tak to którą z tych opcji wybrać.
    VLAN, to nie będzie w stanie komunikować się z interfejsem, który należy do VLAN-B, nawet jeśli pole Wirtualna sieć LAN nie jest zaznaczone.

0
  • #16 29 Paź 2010 09:33
    hermes-80
    Poziom 43  

Tak vlan robi nam separacje portów lan. Most ethernetowy to będzie tryb bridge jak mi się wydaje.

0
  • #17 31 Paź 2010 20:10
    workowy
    Poziom 10  

Szanowni koledzy, błagam, nic nie konfigurujcie na tym ruterze :) Nie ma tam co kombinować.

Ustawiasz adres lokalny na rejestratorze np. 10.0.0.100, brama dla niego to 10.0.0.1, maska 255.255.255.0. Sam możesz zrobić przekierowanie portów w zakładce "Gry i współdzielenie aplikacji", ale na prawde lepiej bedzie jesli zadzwonisz pod 19330, albo 800120810 i połączysz się z HelpDesk DSL.

Zajrzyj w instrukcje i poproś o przekierowanie 3 portów (bo pewnie właśnie tyle potrzeba) na adres rejestratora.

Jak masz jakieś pytania to wal na PW :) Wiem co mówie ;)

0
  • #18 31 Paź 2010 21:00
    janko23
    Poziom 14  

Poradziłem sobie , otóż we właściwościach serwera dhcp na tompsonie wyłączyłem serwer dhcp, weryfikacje dhcp i zaufanego klijenta , co pozwoliło mi na to aby spokojnie podpiąc inny router .Tomson stał sie przezroczysty i pracował jedynie jako modem ,reszta ustawień ,przekierowanie zrobiłem juz na tp-linku.Jest oki.Dziekuje

0
  • #19 15 Lut 2011 16:31
    PRO AUDIO
    Poziom 9  

Tak na przyszłość gdyby ktoś miał jeszcze problem z podpięciem rejestratora i wypuszczeniem go przez 608WL na świat to dodam że fabrycznie w każdym rejestratorze jest ustawiony port html 80, thompson ma zablokowaną 80-tkę ale jeśli nawet zmienimy na rejestratorze port 80 na inny to w większości rejestratorów cyfrowych oprogramowanie sieciowe współpracuje jedynie z IE a ten wymusza tak czy inaczej 80tke więc trza działać przez proram do obsługi sieciowej rejestratora.

0
  • #20 17 Lut 2011 17:01
    szafa666
    Poziom 2  

Witam.
    Pisze pierwszy raz także prosze o wyrozumiałość :).
    Mam w firmie rejestrator udało mi sie ustawić juz na innym komputerze że mam podgląd ale niestety tylko w sieci wewnętrznej. Nie mam pojęcia jak zrobić podgląd w innej sieci (zewnętrznej, w domu:)).
    Mam taki sam modem jak wyżej opisany troszke inny rejestrator ale działa na tej samej zasadzie.
    A i dodam że nie chce podpinać dodatkowego routera.
    Proszę o odpowiedz.
    Pozdrawiam

0
  • #21 17 Lut 2011 17:40
    hermes-80
    Poziom 43  

Na istniejącym routerze, który jest bramka trzeba przekierować porty używane przez rejestrator (cała filozofia).

0
  • #22 18 Lut 2011 00:02
    szafa666
    Poziom 2  

ok to wiem tylko ze porty teoretycznie są odblokowane.
    zrobiłe równiez przekierowanie na routerze na konkretny port i też nie dział.
    próbowałem robic tunel (VPN) i też nie dziala.........
    nigdy nie mialem z tym problemu.
    problem pojawia się tylko w przypadku TPSA :)

0
  • #23 28 Lut 2011 12:29
    witoldtomasz
    Poziom 10  

Witam.
    Czy poradziłeś sobie ?

0