Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyświetlacze nokia podróbki - opinie

28 Paź 2010 17:30 5681 7
  • Poziom 8  
    Witam

Proszę o opinie o tych wyświetlaczach z allegro za 15-25zł. Konkretnie chodzi mi o te do 6300 i 5130 xm. Udało mi się dojść do starych tematów gdzie pisało, że jest gorzej (wiadomo przecież, że za mniejszą cenę jest mniejsza jakość) ale nie wiem o ile jest gorzej. Zauważył ktoś różnicę w różnych wyświetlaczach? Chodzi o to, że w tym przedziale są różne podróbki (różna folia zabezpieczająca, obudowa wyświetlacza i wygląd kabla (wiem że to się tak nie nazywa ;) ))

Pozdrawiam Krzysiek
  • Poziom 17  
    No nie jest trudno zauważyć różnicy,nie dość że mają strasznie jasny kontrast,to jeszcze piszczą,co znacznie przeszkadza w użytkowaniu.Z zamówionych 5 sztuk żadna się nie nadaje do użytku.
  • Poziom 27  
    Myśle że nie jest aż tak zle ale jednak orginał to orginał. Podróbki bywają rożne nawet tych samych firm zalezy jak tarafisz moim zdaniem jesli orgnał jest w akceptowalnej cenie to bez wachania bierz orginał.
  • Poziom 8  
    Dziękuje za odpowiedzi.

Znalazłem na pewnym serwisie aukcyjnym, aukcję z wyświetlaczami prawie nowymi (zwrot telefonów 14 dniowych albo nowszych) czy to jest warte zachodu?

Oryginał znalazłem jedynie w cenie ~65zł, zna ktoś sklep tańszy? Czy to już jest dobra cena?

A może jest jakaś alternatywa między podróbką za 17zł a oryginałem? Coś pośrodku?

Pozdrawiam
    Krzysiek
  • Poziom 18  
    Są 4 mi znane typy wyświetlaczy do telefonów:
    LQ - ta najgorsza jakość, w której sprzedający pisze z góry że wyświetlacz jest "byle jaki"
    HQ - ta jakość mieszana, w której sprzedający pisze że wyświetlacz jest "dobry"
    HQo - podróbka najlepszej jakości, w której sprzedający pisze że wyświetlacz jest jak oryginalny
    no i oczywiście oryginał, który w 90% jest wyciągnięty ze starego telefonu

Co do własnego doświadczenia:
    wyświetlacze które kupiłem bardzo tanio w owych czasach bo za 16 zł do 5200, bodajże HQ, kontrast jest taki że ledwo co widać, jeden który został wymieniony przyjacielowi (w sumie jego wina) jest już rozbity, jeden do tej pory jest dobry, a jeszcze jeden leży na zapas.
    kupiłem za 13 zł ekran HQ bądź HQo do nokii 2630 po otrzymaniu listu myślałem że ten wyświetlacz dostałem jakiś stary, był strasznie porysowany, lecz była to sama folia ochronna, której nie chciałem zrywać. Po włożeniu niby było ok. Po godzinie działania wyskoczyła u góry niebieska pozioma linia, próbowałem coś naciskać, odłączyłem, podłączyłem, nic. Na następny dzień zrobiła się druga linia i potem jeszcze trzecia ale tym razem u dołu.
    Oddałem, bo był na gwarancji, za jakieś 2 tygodnie miałem już nowy, lepiej zapakowany (bezpieczniej). Po włożeniu działa do tej pory, ale jego kontrast i kolory są straszne. Podsumowując, grunt że działa :P
    Wyświetlacz do Nokii 3120 classic który był najdroższy w moim życiu, bo jego koszt wynosił 43 zł, z tego co pamiętam to był to HQ, jakość jaka cena, ogólnie drogie są te wyświetlacze, minimum 25 zł na tą chwilę. Co do telefonu to tam jest tak jakby było coś podłożonego, bo po lekkim ściśnięciu robi się coś na środku (tj. wylewa się na chwile) lecz telefon trochę przeszedł i wyświetlacz nadal jak nowy i jak oryginalny.
    To cała moja kariera wyświetlaczy do Nokii, kupowałem też oczywiście do innych telefonów, ale i z tamtych byłem zadowolony.
    Tyle z mojego doświadczenia i po raz kolejny wychodzi na to jaka cena taka jakość. Pozdrawiam!
  • Poziom 9  
    Znam przypadek, że HQ okazał się być lepszym od oryginału.Mowa o LCD do N73
  • Poziom 9  
    Ja kiedyś kupilem wyświetlacz za 20 zl a oryginalnie kosztuje 35 zl i sie okazalo ze jest duzo ciemniejszy niz oryginalny.
  • Poziom 15  
    Na wstępie przepraszam , że odgrzebuje temat z przed 3 miesięcy (mam nadzieję, że admin zaraz na mnie nie nakrzyczy :).
    To co tu koledzy wypisują to jakaś wielka bzdura. Nie napotkałem w swojej karierze kilkunastoletniej aby podróbka wyświetlacza działała lepiej jak oryginał. Chyba , że ktoś ma takie wrażenie wymieniając swój stary LCD (zakurzony, wyeksploatowany lub wcześniej wymieniany na podróbę). Przez mój serwis przechodzi tygodniowo kilkadziesiąt sztuk telefonów i różne cuda w nich są zamontowane. Ponadto kilkanaście sztuk w miesiącu na Ekspertyzę Techniczną (jestem Rzeczoznawcą) na zgodność z oryginałem (na przykład z Allegro itp.)
    Wniosek jest jeden jak chcesz mieć dobrą jakość kupuj oryginał. Fakt trochę drożej albo chcesz zaoszczędzić wówczas nie licz na jakość i możesz się liczyć z częstszą wymianą ponieważ zdarza się , że podróbka może być minimalnie grubsza (nie jest to reguła) a więc nie do końca dopasowana do gabarytów telefonu itd. Sprzedawcy stosują różne chwyty spotkałem się wielokrotnie z faktem , że sprzedający oferował oryginał a okazywało się , że tylko "szkło" z zamiennika przełożone było do ramki plastikowej oryginału. Można by długo pisać. POLECAM ORYGINAŁY.