Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Civic 93r D15B2 brak check eng.i sprawa z sondą lambda

28 Paź 2010 17:44 2969 9
  • Poziom 9  
    Witam!

W mojej hondzie z silnikiem D15B2 kontrolka check engine w ogóle się nie świeci.

Został w niej zdemontowana instalacja lpg.

Kontrolki podobno nie było już wcześniej (tak mówi poprzedni właściciel). Żarówka od kontroli dobra.

Co może być przyczyną??

Drugie pytanie:

Jak podłączyć sondę lambda ?? tz. od sondy aż do ECU. Instalacja lpg została zdemontowana i potrzebuje podłączyć oryginalnie sondę.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 20  
    Witam. Sonda jest jedno przewodowa, podpięta pod komputer C16. Lampka kontrolna silnika podpięta z jednej strony do komputera B6 a z drugiej strony do bezpiecznika i dalej pod +15 (zasilanie po stacyjce).
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    O dzięki wielki:) A sonda to bezpośrednio pod komputer??
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Witam. Tak bezpośrednio pod komputer złącze C16.
  • Poziom 9  
    Acha, mam jeszcze pytanie odnośnie tej kontrolki. Z tego co pamiętam jak usuwałem instalacje lpg to do ECU były doprowadzone dwa przewody na przekaźniki od lpg. Jeden przekaźnik był doprowadzony chyba właśnie do przewodu od kontrolki (Zielono-Pomarańczowy). Przekaźnik został odcięty od ECU a przewód (Zielono-Pomarańczowy) ponownie połączony. Tak samo z drugim przewodem (Niebiesko-białym). Kontrolki nadal niema po stacyjce. W bezpiecznikach wszystko ok. Na liczniku sprawdzałem to jest +12V na przewodzie zasilenia żarówki kontrolki(żółtym), leczy niema sygnału z przewodu zielono- pomarańczowego (powina być to masa).

I mam pytanie czy możliwe jest uszkodzenie ECU??
  • Poziom 20  
    Sprawdź z komputera złącze B6 do lampki.
  • Poziom 9  
    złącze ok, jak podaje masę na b6 to się kontrolka zaświeci (więc instalacja nie ma przerwy)

Dodano po 4 [godziny] 3 [minuty]:

ale kontrolki nadal niema, i czy to wina Ecu?
  • Poziom 20  
    Witam. Jak obwód kontrolki sprawny a nie świeci po załączeniu stacyjki to może za symulować usterkę i sprawdzić w ten sposób jej działanie?
  • Poziom 9  
    Sonda Lambda była odłączona i samochód był odpalany i usterka nie została wyświetlana
  • Poziom 20  
    Witam. No to moja pomysłowość się skończyła (nie bardzo wierzę w usterkę komputera). Ważne, że obwód kontrolki jest sprawny. Sądzę, że ktoś kto ma lepsze doświadczenie się wypowie.