Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie kolumny pod wzmacniacz unitry WS-503

Grockii 28 Paź 2010 19:10 1844 6
  • #1 28 Paź 2010 19:10
    Grockii
    Poziom 2  

Witam,
    posiadam wzmacniacz Unitry WS-503 jego moc to 45W 8Ω na każde wejście głośnika. Proszę o pomoc w doborze kolumn pod ten wzmacniacz. W ciągu 2 lat popaliłem już trochę głośników na nim. Słyszałem, że głośniki muszą być 3 razy mocniejsze od wzmacniacza, aby ich nie spalić. Chciałem kupić z allegro kolumny VK 885A, albo Hollywoody. Na szczęście natknąłem się na to forum i wyczytałem, że te kolumny są kiczowate. Na kolumnach bym słuchał głównie muzyki Techno, wiec zależy mi na basie. Fundusz, który chciał bym przeznaczyć na tą inwestycje to 400zł.
    Pozdrawiam

1 6
  • #2 28 Paź 2010 20:50
    patrykkuj
    Poziom 9  

Osobiście poleciłbym Altus 300. Jeśli masz do tego jakiś korektor to powinien dać rade :)

0
  • #3 28 Paź 2010 21:05
    Husalagupagus
    Poziom 9  

Jak do tej kwoty to ja poleciłbym kolumny alton 110 lub altus 140 uważam że do techno bd w sam raz ;) A jeśli chodzi o te głośniki to lepiej jak jest na odwrót i jak wzmacniacz jest mocniejszy, za słabym wzmacniaczem szybciej uszkodzisz kolumny...

0
  • #4 28 Paź 2010 21:24
    flubber.trip
    Poziom 27  

Husalagupagus napisał:
    A jeśli chodzi o te głośniki to lepiej jak jest na odwrót i jak wzmacniacz jest mocniejszy, za słabym wzmacniaczem szybciej uszkodzisz kolumny...

Nie napisałeś czemu ze słabszym wzmacniaczem łątwiej uszkodzić kolumny. Autor tematu wygląda na początkującego, więc pewnie go to dziwi, a sprawa wygląda tak, że słaby wzmacniacz szybciej się przesterowuje, na jego wyjściu zaczyna pojawiać się sygnał prostokątno podobny, który niesie ze sobą wielką energię. Pierwsze ulegają spaleniu głośniki wysokotonowe, po nich średniotonowe itd.

Jako kolumny poleciłbym też Tonsil Scherzo, Voyager (to samo tylko inna nazwa), są w podobnej cenie co altusy, a mają lepszy bas ;]
    Podrawiam

0
  • #5 28 Paź 2010 21:47
    Husalagupagus
    Poziom 9  

flubber.trip napisał:

Nie napisałeś czemu ze słabszym wzmacniaczem łątwiej uszkodzić kolumny.

Fakt mój błąd ;) popieram kolegę flubber.trip kolumny Tonsil Scherzo, Voyager też są godne polecenia w tej cenie szczerze osobiście ich nie słyszałem ale przeczytałem wiele pozytywnych opinii na ich temat.

0
  • #6 28 Paź 2010 23:25
    Grockii
    Poziom 2  

Dziękuje za odpowiedzi, ale nie stać mnie na Tonsile. Nie znacie może jakiś tańszych kolumn innych firm? Aby cenna za 2 szt. nie przekraczała 500zł. A głośniki które ostatnio spaliłem na wzmacniaczu to były Tonsile hi fi 30W 4Ω.

0
  • #7 29 Paź 2010 11:48
    wariato
    Poziom 43  

Grockii napisał:
    A głośniki które ostatnio spaliłem na wzmacniaczu to były Tonsile hi fi 30W 4Ω.

Tu akurat nie ma się czym chwalić. W dodatku wzmacniacz jest przystosowany do pracy z kolumnami o impedancji 8 ohm, ale końcówki są w stanie ,,wytrzymać'' przy 4 ohm oczywiście z głową.
    Jak do muzyki łupanej to polecam Altony/Mildtony 80 - są jeszcze w miare dobrze dostępne na aukcjach i w cenie do 300 pln można je dostać. Ewentualnie poszukać okazji z Scherzo/Voyager 200 do 500 pln powinno się już coś znaleźć. Będzie kolega zadowolony.

0