Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AstraG 2.0 DTH 2003r. Problem z licznikami (wsad eeprom)

I-M 28 Oct 2010 21:55 4721 24
    I-M
    Level 9  
    Witam,
    szukałem baaardzo długo ale nie znalazłem odpowiedniej pomocy dlatego zakładam nowy temat. Potrzebuję wsadu do licznika Opel AstraG 2.0 DTH (101 KM) rocznik 2003r. wersja 3 drzwiowa. Licznik powariował przy grzebaniu w programie opel tech, wiem wiem trzeba było się nie bawić, a jednak kusiło i liczniki zawiesiły się wszystkie w mniej więcej 1/10 skali, dotyczy obrotomierza, prędkościomierza, temperatury i poziomu paliwa. Wgrywałem wszystkie dostępne wsady, jedyny działający jest od wersji benzynowej, i źle wyskalowany jest obrotomierz, oraz liczy w milach (pewnie wersja angielska), ale chociaż poziom paliwa i temperatura są normalnie :P

Proszę o ile ktoś dysponuje, o wersje eeprom do mojego modelu, licznik wyskalowany 220 (230) km/h. Z góry dziękuję za pomoc. ;]
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    I-M
    Level 9  
    Witam ponownie, dzisiaj wreszcie się zebrałem do zdemontowania licznika żeby odczytać jego numery.
    Jest to
    vdo, 110.080.219/002
    Opel 13 117 298 BT

i jeszcze ma wybity numer z tyłu taki tłoczony 88311318
    oraz jeszcze jedną nalepkę z numerem 96251065

Mam nadzieję że to wystarczy żeby wreszcie zaczęło wszystko poprawnie działać.
    Bardzo proszę o pomoc bo nie mam pojęcia co robić.

Pozdrawiam
    I-M
    Level 9  
    Dzięki wam, jutro wgram pliki i się pochwalę. Co do zabawy to wiem że powinienem kopię zrobić, ale mądry polak po szkodzie :]
    I-M
    Level 9  
    Niestety żaden nie pasuje z plików. :/ Zegary leżą i ani drgną.
    Wgrałem ponownie stary jedynie działający od wersji coupe w dodatku anglika.

Zamieszczam ten plik, może on coś podpowie, a może da się coś w nim przerobić ale nie wiem czym i jak żeby poprawnie wskazywał obroty i kilometry? Nie wiem jak temperatura, wydaje mi się że w wersji benzynowej trochę inaczej jest wyskalowana.
    saly
    Level 32  
    Mój wsad powyżej, od viki był czytany programatorem bezpośrednio z pamiątki. Może Poprzez fejs zczytuje z innych adresów.

Mam jeszcze wsad z Viki B po lifcie, nowszy licznik z podłużnym wyświetlaczem. Też czytany programatorem.
    saly
    Level 32  
    Kup drugi budzik, zczytasz wsad i opchniesz.
    I-M
    Level 9  
    Jutro popatrzę ponownie czy będzie działało ale obawiam się że nie, Twój plik z vectry ma 128 bajtów a ten mój jedyny który jako tako działa ma 256. Ale i tak spróbuję ;]
    saly
    Level 32  
    Fakt bodzio012 ma racje Astra G i Vectra B inne pamiątki. Sory
    bodzio012
    Level 33  
    Myślę Jurek220 że jeśli miałby dostęp do op-coma to poszło by po kablu, ja po kablu wgrywałem różne podesłane wsady, bo miałem w vectrze b automat Pr09 i szło bez problemu po OBD
    I-M
    Level 9  
    Super!! Jurek220 dzięki! działa ten ostatni pliczek od astry aż miło. Wskaźnik przebiegu nareszcie liczy w km, paliwa ok, obrotomierz też ok, prędkościomierz wskazuje mam nadzieję dobrze. Jeszcze tylko temperatury nie widziałem bo kawałek się przejechałem, ale mam nadzieje że ok. Naprawdę wielkie dzięki za pomoc.

Pliki eeprom można wgrywać przez opel-tech2 bez problemu. Jedynie martwi mnie że po wczytaniu eeprom przez ten program wyskakuje info że produkcja licznika 2001r. :P a auto mam z 2003r. Jak ktoś będzie ogarnięty przy ewentualnym zakupie ode mnie kiedyś auta to zacznie marudzić że coś grzebane i że pewnie przekręcony :/ no ale trudno, to najmniejsze zmartwienie.
    I-M
    Level 9  
    Przedwcześnie się ucieszyłem. Niestety licznik strasznie zawyża. Jadąc wg. podłączonego komputera (ab-com) 84km/h mój licznik wskazuje 100km/h. Ponownie proszę o pomoc :(
    saly
    Level 32  
    Kurde korekte można zrobić ale jak błąd jest stały, czyli np. zawyża o 15km/h na całej skali, ale jak błąd jest logarytmiczny to chyba nie.
    A jak jedziesz 34km/h, to wskazuje 50km/h?
    I-M
    Level 9  
    Jak jadę 40 to pokazuje 50 więc błąd jest w jakiejś skali, a nie o stałą wartość:/
    saly
    Level 32  
    W funkcjach specjalnych w liczniku masz korekcje próbowałeś skorygować.
    Przód na kobyłki solidnie, zablokuj porządnie, rób próbe patrzac na ABS i licznik, i koryguj.
    I-M
    Level 9  
    a jakim programem to robić? Pliki wgrywam przez opel-tech2, a parametry na żywo patrzę przez (ab-com - abs albo tc) a nie mogę wejść w parametry "licznika", tam mam to zablokowane, jedynie czytać błędy mogę.
    saly
    Level 32  
    Ja mam jakiś tam AutoScaner, mam to w liczniku w funkcjach specjalnych.
    I-M
    Level 9  
    nie mam tego programu i pewnie nawet gdybym miał to pod moim interfacem nie działałoby. :/
    saly
    Level 32  
    No to pozostaje czekać na wsad.
    Spytaj na forum opla lub astryII może ktoś ci zczyta swój wsad, tam pełno maniaków.