Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

dvd panasonic nie odtwarza plyt kopiowanych

astur 25 Feb 2002 19:41 3686 11
    astur
    Level 11  
    posiadam DVD Panasonic A150EC niestety sprzęt ten odmawia odtwarzania komputerowych kopii płyt cd. Na innych odtwarzaczach (Yamaha;sony;philips)ten problem nie występuje
    czy da sie cos zaradzic w tej kwestii
    pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    delta
    Level 11  
    Prawdopodobnie tak jak kolega powiedział kwestia lasera.
    Ja bym wyczyścił soczewke i pryzmat przedmuchał. Oraz minimalnie podniósł prąd lasera powinny być w przypadku DVD 2małe peerki na szynie z laserem.
    DRC1958
    Level 16  
    Witam,
    a ja bym tam nic nie krecil, poprostu moze
    ten DVD nie jest przystosowany do odtwarzania
    innych plyt.Poniewaz jego program wewn,
    procesora tego nie obsluguje.
    Pozdrowienia Martin
    astur
    Level 11  
    a nie wiecie przypadkiem gdzie można znależć formaty plikow jakie obsługuje to dvd
    sernikus
    Level 11  
    nie masz co regulowac. ten model NIE odtwarza ZADNYCH nagrywalnych plyt. (CDR/CDRW) tylko "oryginalne"
    pozdrawiam
    waldek
    Metrex
    Level 15  
    Miałem podobny problem z moim otwarzaczem i tam wystarczyło dobrać kolor płyty
    PIOTREL
    Level 26  
    Witam tak jak sernikus napisał 90% nowych DVD Panasonica i Sony nie szytało płyt nagrywanych nie dla tego że laser jest uszkodzony tylko to była norma . Te drogie wysokie modele czytały więcej ale też nie wszystko bo na zachodzie nie ma takiego piractwa w tej skali co w polsce .
    kruchy
    Level 12  
    Wiem, że płyty przegrywane na starych nagrywarkach z wolnymi prędkościami nagrywania były czytane prawie przez wszystko, ale kto dzić nagrywa z prędkością x4 lub x8 ( w czasie 1 lub więcej godzin), takiego sprzętu już nie ma.

Kruchy
    andrzej szramka
    Level 12  
    Najwazniejsze to sprawdzic czy DVD rom jest ze zlaczem IDE, czyli takim jak w komputerze.
    Podlaczyc jakis DVD ROM na miejsce oryginalnego i jest duza szansa, ze sie uda.
    W Yamakawie idzie wszystko.
    Probowalem z innymi nie zawsze. Wieksza szansa jeswt z troszke starszym napedem
    Powodzenia
    jarek_06
    Level 12  
    Niestety Panasonic A150EC to nie Yamakawa, nie ma tam złącza IDE.
    Raczej nigdy nie będzie czytał płyt CD-R, ale można spróbować z płytami CD-RW. Panasonic A350 tak miał.
    Zbynia
    Level 31  
    jak nie czyta CDR to tym bardziej nie przeczyta CDRW.Spróbuj z cdr srebrnymi może pójdzie .jak nie to możesz tylko pomarzyć i zmienić sprzęt