Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

świeci ładowanie w peugeot 406

28 Paź 2010 23:06 2898 8
  • Poziom 8  
    Witam.
    Mam problem z ładowaniem w peugeot 406 silnik 1,8 z 1997 roku.
    Na wolnych obrotach na postoju na razy zapala sie kontrolka ładowania, potem gasnie, ale zaraz po skręceniu kierownicą znowu zapala się ładowanie i nie działa wtedy wspomaganie, a przy tym staje pasek od alternatora, myslalem ze to pompa wspmagania siada, ale dlaczego tez zatrzymuje sie przy tym kolo pasowe, i to mnie martwi najbardziej ze cos jest z wałem. Proszę o poradę. Z góry dziekuje.
    pozdrawiam
  • Poziom 14  
    kiedy zmieniales pasek?czy jest odpowiednio naciagniety?
  • Poziom 10  
    Sprawdź pasek klinowy: naciąg oraz stan.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 29  
    Kolego z taką wiedzą jaka wyłania się po zadawanych pytaniach to bez urazy ale proponuje abyś jednak podjechać do warsztatu samochodowego! Tam zobaczą ,sprawdzą i ci wszystko powiedzą co należy "zrobić"! Pozdrawiam!
  • Poziom 8  
    pasek byl ostatnio wymieniony, wydaje mi się ze dobrze jest naciagniety, ale dlaczego zatrzymuje się też kolo pasowe na wale przy skrecaniu kierownica, a silnik pracuje dalej, czy w tym modelu jest przy tym kole pasowym na wale jakies sprzegielko czy cos innego, czy nie obciał sie czasem klin? Moze mieliscie taki przypadek, lub wiecie jaka to usterka?
  • Poziom 10  
    Koło pasowe jest na klinie i tu leży problem.Nie ma żadnych sprzęgiełek. Lepiej się upewnić na 100%,więc proponuję ściągnąć pasek wielorowkowy,wbić bieg,hamulec ręczny i odkręcić śrubę mocującą koło pasowe.Zerknij,czy poszedł klin .Robota na 30 minut a zyskasz pewność co do usterki.Wymiana klina będze trudna,bo musiszpoluzować rolkę napinającą, ściągnąć pasek rozrządu z wału i koło zębate rozrządu z wału silnika.Wcześniej lepiej zaznaczyć farbą pasek z zębami kół pasowych,aby nie przestawić rozrządu.
    Powodzenia
  • Poziom 2  
    "a przy tym staje pasek od alternatora" czy koło pasowe stoi przy pracujacym silniku?
    jesli tak to-
    ma 2 czesciowe koło pasowe, to ono sie rozpada-
    odcholowac na lince do warsztatu.
  • Poziom 8  
    Koło pasowe stoi w miejscu przy pracujacym silniku i winą jest chyba wlaśnie to koło pasowe, bo ono w środku ma jakąś gumę i ta guma sie chyba wyrobiła