Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

świeci ładowanie w peugeot 406

radekmac 28 Oct 2010 23:06 3258 8
 • #1
  radekmac
  Level 9  
  Witam.
  Mam problem z ładowaniem w peugeot 406 silnik 1,8 z 1997 roku.
  Na wolnych obrotach na postoju na razy zapala sie kontrolka ładowania, potem gasnie, ale zaraz po skręceniu kierownicą znowu zapala się ładowanie i nie działa wtedy wspomaganie, a przy tym staje pasek od alternatora, myslalem ze to pompa wspmagania siada, ale dlaczego tez zatrzymuje sie przy tym kolo pasowe, i to mnie martwi najbardziej ze cos jest z wałem. Proszę o poradę. Z góry dziekuje.
  pozdrawiam
 • #2
  czaderx
  Level 14  
  kiedy zmieniales pasek?czy jest odpowiednio naciagniety?
 • #3
  KazuyoshiFunaki
  Level 10  
  Sprawdź pasek klinowy: naciąg oraz stan.
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  RobertLodz09
  Level 30  
  Kolego z taką wiedzą jaka wyłania się po zadawanych pytaniach to bez urazy ale proponuje abyś jednak podjechać do warsztatu samochodowego! Tam zobaczą ,sprawdzą i ci wszystko powiedzą co należy "zrobić"! Pozdrawiam!
 • #6
  radekmac
  Level 9  
  pasek byl ostatnio wymieniony, wydaje mi się ze dobrze jest naciagniety, ale dlaczego zatrzymuje się też kolo pasowe na wale przy skrecaniu kierownica, a silnik pracuje dalej, czy w tym modelu jest przy tym kole pasowym na wale jakies sprzegielko czy cos innego, czy nie obciał sie czasem klin? Moze mieliscie taki przypadek, lub wiecie jaka to usterka?
 • #7
  archiee1
  Level 11  
  Koło pasowe jest na klinie i tu leży problem.Nie ma żadnych sprzęgiełek. Lepiej się upewnić na 100%,więc proponuję ściągnąć pasek wielorowkowy,wbić bieg,hamulec ręczny i odkręcić śrubę mocującą koło pasowe.Zerknij,czy poszedł klin .Robota na 30 minut a zyskasz pewność co do usterki.Wymiana klina będze trudna,bo musiszpoluzować rolkę napinającą, ściągnąć pasek rozrządu z wału i koło zębate rozrządu z wału silnika.Wcześniej lepiej zaznaczyć farbą pasek z zębami kół pasowych,aby nie przestawić rozrządu.
  Powodzenia
 • #8
  1937erni
  Level 2  
  "a przy tym staje pasek od alternatora" czy koło pasowe stoi przy pracujacym silniku?
  jesli tak to-
  ma 2 czesciowe koło pasowe, to ono sie rozpada-
  odcholowac na lince do warsztatu.
 • #9
  radekmac
  Level 9  
  Koło pasowe stoi w miejscu przy pracujacym silniku i winą jest chyba wlaśnie to koło pasowe, bo ono w środku ma jakąś gumę i ta guma sie chyba wyrobiła