Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Honda Accord seria 7 2005r. Nie działa ekran LCD (SOFT)

28 Oct 2010 23:41 6140 3
  • Level 17  
    Witam. Od jakiegoś czasu posiadam Hondę Accord z takim właśnie problemem. W konsoli wbudowany jest dotykowy wyświetlacz LCD. Służy on do sterowania systemem audio z wbudowana zmieniarką płyt, klimatyzacją dwustrefową oraz navi. Na dole konsoli jest napęd DVD z płytą zawierającą mapę. Na porządku wszystko działało dobrze, tylko coraz częściej po odpaleniu auta LCD przygasał (normalne zjawisko przy odpalaniu) lecz już się nie zapalał. Trzeba było wyłączyć zapłon i włączyć jeszcze raz. Czasami zaskakiwał czasami nie. Uznałem że wina leży po stronie softu więc wszedłem w tryb serwisowy. Zrobiłem to tak: Po wczytaniu mapy zamiast wcisnąć OK włączyłem zapłon. Przytrzymałem dwa przyciski ENTER oraz dwie Strzałki. Urządzenie wydało sygnał dźwiękowy i pojawiło się MENU serwisowe. W opcjach wybrałem usuń wszystkie pliki, format. Wcześniej się dowiedziałem że soft do urządzenia znajduje się na płycie DVD z mapą. Teraz po włączeniu navi pokazuje się ekran biosu i komunikat postęp wgrywania sterowników. Wgra się 2 % i stoi. Co o tym myślicie koledzy? Nawigacja działała dobrze, ale płytka jest trochę przerysowana. Może w miejscu gdzie są te sterowniki... Jest to możliwe? Czekam na odpowiedź
  • Level 1  
    Witam. walczyłem z tym samym problemem jakiś czas i dziś mogę powiedzieć że na 100% winne jest dvd. To dvd steruje wyświetlaczem, kiedy ma świecić a kiedy wygasić jak też wejście do menu. Możesz pokusić się o naprawę (problem jest w zasilaczu).
  • Level 17  
    Czy możesz kolego napisać coś więcej, o ile udało Ci się usunąć tę usterkę...
  • Level 12  
    Przepraszam że odkopuje miałem podobny problem , uszkodzona była soczewka w czytniku nie mógł poprawnie odczytać danych.