Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Accord seria 7 2005r. Nie działa ekran LCD (SOFT)

scalak4 28 Paź 2010 23:41 4961 3
  • #1 28 Paź 2010 23:41
    scalak4
    Poziom 17  

Witam. Od jakiegoś czasu posiadam Hondę Accord z takim właśnie problemem. W konsoli wbudowany jest dotykowy wyświetlacz LCD. Służy on do sterowania systemem audio z wbudowana zmieniarką płyt, klimatyzacją dwustrefową oraz navi. Na dole konsoli jest napęd DVD z płytą zawierającą mapę. Na porządku wszystko działało dobrze, tylko coraz częściej po odpaleniu auta LCD przygasał (normalne zjawisko przy odpalaniu) lecz już się nie zapalał. Trzeba było wyłączyć zapłon i włączyć jeszcze raz. Czasami zaskakiwał czasami nie. Uznałem że wina leży po stronie softu więc wszedłem w tryb serwisowy. Zrobiłem to tak: Po wczytaniu mapy zamiast wcisnąć OK włączyłem zapłon. Przytrzymałem dwa przyciski ENTER oraz dwie Strzałki. Urządzenie wydało sygnał dźwiękowy i pojawiło się MENU serwisowe. W opcjach wybrałem usuń wszystkie pliki, format. Wcześniej się dowiedziałem że soft do urządzenia znajduje się na płycie DVD z mapą. Teraz po włączeniu navi pokazuje się ekran biosu i komunikat postęp wgrywania sterowników. Wgra się 2 % i stoi. Co o tym myślicie koledzy? Nawigacja działała dobrze, ale płytka jest trochę przerysowana. Może w miejscu gdzie są te sterowniki... Jest to możliwe? Czekam na odpowiedź

0 3
  • #2 12 Gru 2010 22:34
    mikrobi52
    Poziom 1  

Witam. walczyłem z tym samym problemem jakiś czas i dziś mogę powiedzieć że na 100% winne jest dvd. To dvd steruje wyświetlaczem, kiedy ma świecić a kiedy wygasić jak też wejście do menu. Możesz pokusić się o naprawę (problem jest w zasilaczu).

2
  • #3 13 Gru 2010 00:42
    scalak4
    Poziom 17  

Czy możesz kolego napisać coś więcej, o ile udało Ci się usunąć tę usterkę...

0
  • #4 16 Gru 2010 22:53
    Antur66
    Poziom 12  

Przepraszam że odkopuje miałem podobny problem , uszkodzona była soczewka w czytniku nie mógł poprawnie odczytać danych.

0
  Szukaj w 5mln produktów