Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[exel 2000]Jak odzyskać nadpisane dane z exela

29 Paź 2010 09:39 1622 4
 • Poziom 11  
  Witam

  Problem polega na tym, iż był plik "A" którym były dane za rok 2009. Niesforna osoba wprowadziła dane z 2010 do tego samego arkusza i zapisała go, więc skasowała dane z roku 2009. Program został zamknięty więc ctrl + z nie zadziała.

  Czy są jakieś możliwość odzyskania tych nadpisanych danych ?

  pozdrawiam
 • Poziom 19  
  Jest :)
  Wgranie z płytki kopii pliku. Inna opcja... jest mało prawdopodobna bo skoro dysk twardy i to używany a plik został zapisany...
  10% max szansa że innaczej niż z użyciem kopii bezpieczeństwa to odzyskasz. Skoro to były ważne dane to płytka chyba istnieje ?
 • Poziom 11  
  Osoba, która mnie poprosiła mnie o pomoc jak napisałem jest niesforana... i nie rozumie, że trzeba robić kopie zapasowe ... więc takie kopii nie ma. Możesz podać tą inna opcje, tą 10% ?

  pozdrawiam
 • Poziom 19  
  te 10% działa jeśli było przywracanie systemu itp
  totalny backup (okresowa zabawa)
  Skoro to exel i w dodatku treścią były cyferki... los masakros (plik został zmieniony i nie ma z czym porównywać, na dysku zaś... cyferki zastąpiły cyferki co z racji formatu zapisu danych (przy edycji plików jako ASCII lub hex by było zrozumialej) to... szukanie igły w oceanie)
  a papierowe wersje awaryjne jeszcze istnieją ?
 • Poziom 11  
  na papierze jest, ale ręcznie pisane więc OCR odpada... Widzę że nic się nie da zrobić, osoba, która to zrobiła będzie miała ładną nauczkę i parę tygodni roboty ...