Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ipcop 1.4.21 jak podłączyć do ADSL+ ( Neostrada )

29 Paź 2010 10:53 1449 3
  • Poziom 11  
    Witajcie,

Od Listopada obejmuję nadzór nad salą komputerową w pewnej szkole.
    Zrobiłem tam sieć aby dzieci miały dostęp do internetu na każdym stanowisku w pracowni komputerowej. Jako router użyłem Ipcop'a v.1.4.21.

Mam problem ponieważ nie wiem jak zmusić Ipcopa żeby działał z modemem ADSL+ Thomson Speedtouch 510. Z modemu wychodzi jedynie gniazdo RJ-45 ( nie ma USB ). Na liście modemów w IPCOP nie ma takiego typu, totalnie jestem w kropce.
    Jako użytkownik neostrady dysponuję jedynie następującymi informacjami przekazanymi mi od mojego poprzednika w szkole.

Protokół: PPPoa
    Encapsulacja: Vc_mux
    Login
    Hasło

Na powyższych ustawieniach ten modem ze starym routerem działał...

reszty nie znam

Czy ktoś pochyli się nad potrzebującym i wskaże drogę do wyjścia ;P .... z sytuacji?
  • Poziom 43  
    Tomson sam w sobie jest routerem. Nie wiem po co ci następny w sieci. Ale jeśli ten IPCOP ma za zadanie dzielić pasmo kształtować ruch oraz zbierać statystyki to musisz mieć 2 karty sieciowe i Tomsona ustawionego w bridge.
  • Poziom 11  
    Thomson nie daje adresu IP, przynajmniej nie wykrywa go IPCOP... Router zawsze musi mieć minimum dwie karty sieciowe Jako WAN i LAN ( Red + Green ) .
    Ipcop nie ma ustawienia dla PPPoA, ma tylko dla PPPoE

itp...
    cała masa problemów
  • Poziom 43  
    Nie rozumie ?? Thomson jest routerem adsl wiec on może tworzyć siec z tym że lepiej mieć ta siec pod kontrola bo dzieciaki to wiadomo różne cuda wymyślają. nie rozumiem o co chodzi z tym IPcop. Ustawiasz tomsona w bridge i konfigurujesz PPPoE na wan.