Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór rozgałęźników i z sumowanie sygnałów

EpMd 29 Paź 2010 11:08 1958 8
  • #1 29 Paź 2010 11:08
    EpMd
    Poziom 17  

Witam
    mam pytanie czy lepiej jest zastosować do z sumowania sygnałów z 8 tunerów sat:
    - 8szt 2 wyjściowych rozgałęźników Telmor RTV-1
    - 1 szt 8 wyjściowy rozgałęźników ( możecie polecić jakiś)

P.s. Panowie co stosujecie do wyrównania poziomu sygnału w poszczególnych gniazdach abonenckich. Są bardzo duże różnice w odległościach gniazdek od multiswitcha. Na jednych Tv sygnał jest dobry a na innych jest trochę zaśnieżony.
    Gniazdka posprawdzane wszystkie, F-ki pozarabiane od nowa, kable nie mają zwarć,
    Kabel ktoś położył podwójnie ekranowany (nie pamiętam jak się nazywa).

• #2 29 Paź 2010 13:13
    noboin
    Poziom 19  

Witam,

Instalacja naszkicowana w załączniku nie ma prawa działać.

Pozdrawiam,
    Przemek

• #3 29 Paź 2010 17:03
    ansat
    Poziom 25  

Kol. EpMd rysując schemat instalacji coś chyba pokręciłeś bo tak jak pisze kol.nobin to NIE MA PRAWA DZIAŁAĆ.Narysuj poprawnie schemat.

• #4 02 Lis 2010 09:48
    EpMd
    Poziom 17  

Sory za tamten schemat ale nabazgrałem go na szybkości

wkleiłem trochę lepszy.

Jest 8 tunerów FK6900CR z wbudowanymi modulatorami sygnału
    do tunerów jest podpiętych osiem sygnałów z konwertera octo

i tu mam do was pytanie czym z sumować sygnał z tunerów i z anteny naziemnej
    aby można go było włączyć w multiswitcha?

• #5 02 Lis 2010 12:43
    mihal2002
    Poziom 43  

Kolega to wie co chce zrobić? Z opisu to NIE ma prawa działać tak jak opisali już wyżej!
    Czy wiesz co to jest multiswich?

• #6 02 Lis 2010 18:43
    pasc
    Poziom 19  

Hmm...

...na pierwszy rzut oka :D nadal mógłbym sądzić że szanowny sprawca tematu coś "bredzi" pardon

Ale na drugi rzut to zacząłem się zastanawiać czy aby nie wpadłeś kolego na "diabelski" pomysł aby najpierw podać sygnał sat z multiswitch'a do tunerów. Potem zaś z wyjścia "TV Out" każdego z dekoderów podać te osiem sygnałów W.CZ + dodatkowo sygnał z anteny naziemnej. Sumujesz to wszystko i zapodajesz na wejście TERRESTIAL multiswitch'a. No niby możliwe to jest, ale:

- po co takie coś
    - widzę parę trudności przy wykorzystaniu pojedynczego kabla, chyba że masz dwa kable (jeden SAT, drugi TV lub/i zwrotny)
    - oświeć mnie/nas po co to...na co i gdzie chcesz przesyłać ten zsumowany sygnał niby kablówki :?: :!:

ps: sumator mógłby być zwykły ale:

- ważne aby modulatory w każdym tunerze zestroić z conajmniej dwukanałowym odstępem (interferencje)
    - doprowadzić sygnał o jednolitym poziomie (czy dekodery są w tej samej odległości od sumatora - gdzie stoją w pokojach, na strychu)
    - i znowu pytanie się ciśnie - po co sumować coś i znowu kablem puszczać do dekoderów ? Przecież zyskasz to co już masz czyli....nic. Chyba że nie mówisz nam wszystkiego :|

• #7 02 Lis 2010 23:17
    noboin
    Poziom 19  

Witam,

Piszesz o zastosowaniu konwertera OCTO, a po co w tej instalacji Multiswitch??

Pozdrawiam,
    Przemek

• #8 03 Lis 2010 09:19
    EpMd
    Poziom 17  

witam
    multiswitch jest juz zamontowany w tej instalacji rozdziela sygnał na 18 gniazdek abonenckich.

Sygnał satelitarny z konwertera octo doprowadzany jest bezposrednio do tunerów.

Tunery są spięte w odległości ok 1metra od multiswitcha, modulator jest ustawiony na kazdym tunerze z odstępem o 3 kanały

I tu pytam czym zesumować sygnał z tych 8 tunerów i z anteny naziemnej
    i ten sygnał przesłać do multiswitcha

Może nie jasno wam to opisałem ale znalazłem 2 rozgałęźniki (podwójne) telmorowskie i udało mi się zsumować sygnał. Proszę napiszcie tylko jaki najlepiej zastosować sumator (rozgałęźnik) mało stratny 8 wejściowy i jeden 2 wejściowy

• #9 03 Lis 2010 15:41
    pasc
    Poziom 19  

Hmm...

...skoro to jest jednak taka niby kablówka (nieźle to sobie wymyśliłeś :D ) to ja zapodałbym to na sumator Axinga (rozgałęźnik 8x1) bo dekodery stoją blisko potem raz jeszcze na sumator Axing 2x1 i do multiswitch'a.

Być może trzeba będzie zastosować wzmacniacz przed drugim sumatorem ( wzmacniać ewentualnie sygnał z dekoderów lub z anteny naziemnej zależnie od tego co słabsze). Możliwe że skoro dekodery są blisko (1m powiadasz) to nie będzie trzeba nic wzmacniać, lub wzmocnić nieznacznie (jakiś wzmacniacz Alcad'a lub Axinga z regulowanym wzmocnieniem). Może też być tak że trzeba będzie wzmocnić wszystko przed multiswitch'em (zależnie od tego jak są gniazda rozłożone, jak daleko) No generalnie trzeba to w praniu sprawdzić.

Ot tyle mojego...:D

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME