logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

3-kanałowy sterownik przekaźnikowy IR na PIC12F629.

emer2 29 Paź 2010 11:26 4744 2
REKLAMA
  • 3-kanałowy sterownik przekaźnikowy IR na PIC12F629.

    Projekt ten to 3-kanałowy sterownik przekaźnikowy sterowany sygnałem IR, bazujący na mikrokontrolerze PIC12F629. Układ ten pracuje z 12-bitowym sygnałem SIRC IR, używanym w pilotach Sony. Ponadto sterownik posiada zdolność do używania komend zaprogramowanych przez użytkownika i wysyłanych poprzez pilot IR. Każdy z trzech kanałów sterownika, może zostać indywidualnie skonfigurowany poprzez switch. Chociaż układ ten został zaprojektowany do sterowania trzema przekaźnikami, to poprzez mikrokontroler PIC układ ten może zostać wbudowany w aplikacje, a wyjściem może być po prostu wyprowadzenie mikrokontrolera, bez konieczności montowania przekaźników. Autor zastosował w projekcie tani mikrokontroler PIC12F629 wraz z elementami dyskretnymi, które są ogólnie dostępne, co czyni urządzenie łatwym do zmontowania i tanim. Autor udostępnił na stronie projektu kod źródłowy dla mikrokontrolera PIC. Ponadto został zaprojektowany pilot do tego urządzenia. Urządzenie jest zasilane napięciem 12V. Poprzez regulator 78L05 dostarczane jest napięcie rzędu 5V dla mikrokontrolera. Jako odbiornik podczerwieni autor zastosował układ TSOP4838, który odbiera i demoduluje sygnał IR.

    Poniżej link do strony źródłowej:
    Strona źródłowa

    Fajne? Ranking DIY
    O autorze
    emer2
    Tłumacz Redaktor
    Offline 
    Specjalizuje się w: projektowanie i montaż elektroniki
    emer2 napisał 434 postów o ocenie 56. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2008 roku.
  • REKLAMA
  • #2 8737711
    lepatryq
    Poziom 10  
    Witam! Czy ktoś mógłby zaproponować jakiś prosty programator który dałby sobie rade z w/w mikrokontrolerem? Chodzi mi o zaprogramowanie jednej sztuki. Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
  • #3 8741573
    Fazi87
    Poziom 24  
    Użytkownik:
    viper82 napisał:
    Zrobiłem ten programator, PIC12F629 programuje super...
    A chodzi o programator z wątku na forum elektrody dostępnym pod adresem https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic466246.html

    A tak przy okazji znalazł ktoś może podobny układ na uC z rodziny AVR?
REKLAMA