Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SL500 po probie partycjonowania dysk niedostepny

29 Paź 2010 12:10 1239 3
  • Poziom 10  
    Witam

Mam laptopa Lenovo SL500 zdowngradowany do XP na ktorym probowano spartycjonowac dysk. Niestety po nieudanej probie dysk stal sie niedostepny. Probowano odzyskac stary uklad partycji TestDiskiem bez skutku. Poczatkowy uklad partycji to SDA1 - 290GB, SDA2 - 6GB (na ktorej bylo R&R, juz teraz niedostepne z niebieskiego klawisza). W TestDisku mozna wylistowac katalogi obu partycji, chcialbym uniknac reinstalki. Dane mam zgrane.
    Moja wiedza sie skonczyla, prosze o pomoc.

partycje

Dodano po 7 [minuty]:

i jeszcze 0-100 sektorow

Dodano po 10 [minuty]:

---------------------

Dodam jeszcze, że próbowano utworzyć partycję 'DATA' co widać ze screena z DMDE. Niestety po zmniejszeniu partycji C: oraz utworzeniu partycji D: programem GParted system się nie podniósł. Po przywróceniu starych ustawień system się nie podnosi. Włącza się tylko na chwilę bluescreen (nie zdążę nawet przeczytać błędu i resetuje się komputer). Kolega na końcu nadpisał MBR TestDiskiem ponieważ gdzieś taką poradę przeczytał. Jednak nic to nie pomogło.

Proszę o pomoc.
  • Poziom 25  
    Co masz na myśli spartycjonować dysk? Opisz to trochę jaśniej.
    Czy uszkodzenie dysku stało się podczas downgrade-u do XP, czy podczas zmiany rozmiaru partycji?
    Masz możliwość podłączyć dysk pod komputer stacjonarny?
    A skąd się wzięła partycja DATA 233 GB?
    Zrób SCAN NTFS dysku i zapisz ten skan

Piszesz że po przywróceniu starych ustawień system się nie podniósł, a widać w ogóle że windows próbuje się uruchamiać?
  • Poziom 10  
    Komputer chodził po downgradzie do XP. Miał jedną wielką partycję NTFS oraz małą Rescue&Recovery. Partycja DATA jest właśnie nieudanym wynikiem partycjonowania. Podczas tego procesu zmniejszono partycję C: do 60G i utworzono partycję D: (DATA) w zwolnionej przestrzeni pomiędzy partycją C: a partycją R&R (przynajmniej tak to wyglądało w GParted). Przed operacją partycjonowania pomiędzy partycją C: a R&R istniała mała 3-4M wolna przestrzeń. System po starcie w trybie normalnym jak i awaryjnym pokazuje przez chwilę ekran ładowania XP później miga niebieski ekran i następuje reset.
    Skan właśnie zapuściłem, trochę to pójdzie patrząc na procenty. Załączę go gdy się skończy.
    Mogę podłączyć dysk pod inny komputer.

Dołączam scan NTFS:
  • Poziom 10  
    Rozwiązałem problem przez ponowną instalację. Niestety.
    Zamykam temat.