Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nie działa monitor. SyncMaster 795df.

lol3ktt 29 Oct 2010 13:55 1085 8
    lol3ktt
    Level 2  
    Witam,
    Podłączyłem do płyty głównej grafikę GeForce 5500 i pod nią monitor taki jak w temacie. Komputer włącza się i dioda monitora miga tak jakby nie było żadnego przekazu. Oczywiście nic się nie wyświetla. Nie mam żadnego systemu dopiero chciałem instalować WinXP
    Marek Nawrocki
    Level 27  
    Witam !!
    Nie musisz mieć żadnego systemu , zakładam że monitor jest sprawny, raczej coś z kartą graficzną lub z płytą główną, zobacz czy na innej karcie graficznej jest to samo?
    kondziu jah
    Level 33  
    A diody/wentylatory na różnych podzespołach działają? Na początek sprawdź czy twoja karta graficzna działa w innym komputerze (lub inna w twoim), następnie to samo z monitorem. Sprzęt jest nowy/używany/z odzysku?
    Figurant
    Level 14  
    Najprawdopodobniej ta karta jest uszkodzona. Warto ją sprawdzić na innym komputerze.
    lol3ktt
    Level 2  
    Karta jest używana, nie mam jak jej sprawdzić. I w tym właśnie problem. Monitor jest w bdb stanie i działa na innych sprzętach bez zarzutu
    globusek14
    Level 31  
    Brak obrazu może być spowodowanym uszkodzeniem szyny pamięci ram, uszkodzeniem kości pamięci ram, uszkodzeniem (przepaleniem) mostka na płycie głównej, uszkodzenie szyny PCI/AGP gdzie podłączoną masz graficzną, uszkodzenie karty graficznej. Co możesz to sprawdź na innym zestawie.
    domanski.mar
    Level 11  
    Może dziwne ale u mnie za taki stan (brak obrazu na monitorze) odpowiedzialne było uszkodzenie gniazda procesora (s478), któraś nóżka procka nie stykała w gnieździe.
    peja301
    Level 13  
    napewno karta graficzna! Docisnij karte do złącza,podociskaj łaczenia,kable
    NAPEWNO KARTA GRAFIKI , NIC INNEGO - pozdrawiam
    globusek14
    Level 31  
    peja301 wrote:
    napewno karta graficzna! Docisnij karte do złącza,podociskaj łaczenia,kable
    NAPEWNO KARTA GRAFIKI , NIC INNEGO - pozdrawiam

Ortografia to 1. A 2 nie dawaj złych opinii bo to nie musi być karta graficzna.
    Poczytaj sobie co jest odpowiedzialne za przesyłanie sygnału w PC do monitora i że każda z tych części mogła się uszkodzić.