Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką kartę tv wybrać i jakie oprogramowanie?

29 Paź 2010 15:13 4082 26
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich! Mam problem dotyczący kart tv, posiadam 3 modele tzn.- (medion tv-tuner 7134 v.92 data/fax modem, ctx918_v.2 dvb-t/tv. oraz pixelwiev pv-bt878p+r. i tv-tuner 878tv fm rev.3e) i nie wiele wiem co z tym zrobić ponieważ gdy zainstaluje sterowniki od mediona to na christv niektóre programy są z dźwiękiem a niektóre jest sam szum , descaler nie chce się w ogóle uruchomić. Co do pozostałych modeli to ciężko mi to jest w ogóle uruchomić. przeglądałem wszystkie fora i nie mam żadnego zadowalającego efektu dodam jeszcze że sygnał mam z kablówki multimedia w trójmieście. Jeżeli jest ktoś kto pomoże mi jakąkolwiek z tych kart uruchomić krok po kroku to będę bardzo wdzięczny. Karty są sprawne w 100% ponieważ używał ich kiedyś szwagier, ale jemu to instalowali w sklepie. Bardzo proszę o pomoc.

pixewievJaką kartę tv wybrać i jakie oprogramowanie?

medionJaką kartę tv wybrać i jakie oprogramowanie?

878tv fmJaką kartę tv wybrać i jakie oprogramowanie?
  • Poziom 13  
    Najwygodniej sprawdzić te karty używając jakiegoś linuxa live (polecam ubuntu) i na linuxie sprawdzac je programem TVtime (apt-get install tvtime) bo opisany problem prawdopodobnie wynika tylko i wyłącznie ze sterowników
  • Poziom 10  
    Mam Windows XP nie chce żadnych kombinacji, sterowniki instalowałem, ale niektóre programy chodziły a jedne nie tylko tyle że obraz uzyskałem na medionie i tylko na christv tylko tyle że na jednych programach był dźwięk ana jednych szum.W innych przypadkach tylko kasza była chciałbym mieć taką kartę i taki program który będzie miał wszystkie programy z mojej kablówki i do tego z normalny dźwiękiem. Podobno na chipach 878 chodzi nieźle moretv i inne programy,ale nie wiem jak do tego się dobrać i jakie konkretnie sterowniki użyć, lecz podobno wszystkie programy działają w mono, a najlepiej jakby było oczywiście w stereo.
  • Poziom 30  
    Do kart na chipsecie bt878 instaluj te sterowniki - http://btwincap.sourceforge.net/
    Do Mediona te - http://www.creatix.com/support/typ.php?tid=103&gid=14

Powinne wszystkie działać w DSCaler, tylko kwestia ustawień, zresztą powinien sam je wykryć poprawnie. Nie wiem co tam ci sie może nie uruchamiać. Błąd jakiś? Pamietaj żeby przy problemach z dźwiękiem ustawić PAL D/K (ewentualnie PAL D - zależy od programu jak pisze w nim).

Co do tych kart to medion jest najnowszy, ma najnowszy chipset i obsługuje już DVB-T która startuje od paru dni w Polsce.
    Pozostałe starsze ale z kolei mają tunery radiowe FM.
  • Poziom 10  
    W decalerze po zainstalowaniu i pierwszej konfiguracji wyskakuje error i decaler się wyłącza. Więc medion lepszy? on też ma fm.
  • Poziom 30  
    Jaką wersje masz DSCaler - http://deinterlace.sourceforge.net/ na stronie domowej programu masz dwie wersje, czy na obydwu ten sam bład, zrób screena i zamieść na forum.

Czy Medion lepszy, trudno powiedzieć, na pewno nowszy. Ale mediony to zazwyczaj chłam, przynajmniej w przypadku tych kart, bywają z nimi problemy, nie w każdym kompie chcą działać.

Jak chcesz tanią i porządną kartę to według mnie najlepiej by było jak dorwiesz Pinnacle PCTV 300i (lub 310i - ma tunerFM), ma tuner DVB-T i Analogowy i bardzo dobrą głowicę. Kiedyś szło dorwać za 30zł na allegro, teraz nie wiem. W dodatku w7 ma do niej wbudowane sterowniki, więc w przyszłości problemów nie będzie.
  • Poziom 10  
    na obydwóch wersjach to samo, porostu przy uruchamianiu ładuje się i na ekranie decalera wyskakuje błąd i adres ścieżki, jakby nie mógł się załadować do końca. screen'a nie mogę zrobić bo nie mam teraz dostępu do kompa w domu, pisze z pracy, z resztą jest to tak krótka chwila jak to się włącza że raczej bym nie zdążył. co do mediona to na mojej płycie (tez medion)- chodzi, nawet płyta jest kompatybilna z tego typu kartą tv. są jeszcze inne programy na których odpaliłbym telewizję?
  • Poziom 30  
    Trudno powiedzieć co to, możliwe że jakiś problem z kodekami. DSCaler lubi takie akcje robić.
    Co do innych programów za bardzo nie ma właśnie do analogu. Jedynie jakieś oryginalne softy do kart.
  • Poziom 10  
    mam zainstalowane k-lite mega kodec pack 5.9.0.
  • Poziom 10  
    zrobiłem screen'a descalera

a co do sterów to w menadżerze urządzeń wyskakuje mi tylko saa7134 HYBRID CAPTURE DEVICE- nic o tunerze tv. Sam nie wiem co z tym zrobić męczę się już tydzień, a do tego jak chce odinstalować sterownik to i tak on powraca i nie mogę zainstalować nowego
  • Poziom 19  
    Nie pamiętam już kiedy ostatnio bawiłem się tunerem analogowym ale spróbuj w filtrach przestawić na WMR9 albo WMR7.
  • Poziom 10  
    Tylko jak ja ustawiam pierwszy raz,czyli wybieram tuner itp. to później już nie mogę uruchomić dscalera tylko od razu wyskakuje mi takie coś.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Posiadam ten sam tuner mediona. Do odbioru analogowej telewizji korzystam z małego programu jakim jest K!TV, nie ma żadnego problemu z kartą. Natomiast do cyfrowej telewizji korzystam z ProgDVB oraz z DVBDream 1.4 z pakietem CORECODEC. Tuner spisuje się rewelacyjnie. Też próbowałem program Descaler, ale jakoś nie mogłem go zmusić do działania z tą kartą.
    Podsumowując: wypróbuj program K!TV. Jak chcesz to moge przesłać sprawdzone sterowniki.
  • Poziom 10  
    bardzo bym poprosił te serowniki, jak masz jeszcze linki do tych programów to będzie git majonez. Jeszcze jak ktoś wie jak odinstalować stare sterowniki na zawsze to już bym był w 7 niebie, bo tylko człowiek przez taką głupotę to się wieszać chcę.
  • Poziom 19  
    Medion to nie taka zła firma ale te modele tunerów z tego co słyszałem wymagają złącza tzw. dual pci.Ale jeżeli u ciebie działa to ciekawym na jakim mobo?
    A do tamtych pozostałych kart sprubuj tych sterowników:
    http://btwincap.sourceforge.net/download.html
  • Poziom 39  
    Ja też mam kartę TV Mediona - czy taka sama trudno powiedzieć - "na oko" podobna. Everest pokazuje ją jako : "Philips SAA7134 PCI AV Decoder".
    Chodzi super na DScaler ver .4.1.15 (kablówka). Oczywiście z DScalerem było trochę problemów z konfiguracją, ale jakoś to ustawiłem w końcu. Pomocne były info z sieci, w tym uzupełnienie listy częstotliwości kanałów - ale to wszystko jest dostępne w wielu postach na Elce (w tym i moich !).
    Pozdr. :D
  • Poziom 17  
    Tuner ten potrzebuje złacza dual pci tylko po to aby można było korzystać z modemu, który jest wbudowany. Te specjalne złacze posiadają płyty MEDIONA i złącze ma kolor niebieski. Tuner działa w zwykłym PCI, jedynie nie można korzystać z modemu. A moja płyta to niezniszczalny JETWAY P4XFB.
    Na drugi raz "CYFRO" nie wprowadzaj w błąd innych.
  • Poziom 10  
    mam tą płytę mediona i jest to złącze niebieskie, nawet płyta była sprzedawana wraz z tym tunerem w zestawie pc. Na razie nic nie mogę zrobić z tunerem bo mi grafika padła, jak nie urok to sr....

Dodano po 4 [minuty]:

Puki co to na razie dziękuje wszystkim zainteresowanym moim problemem, jak uda mi się uruchomić to na pewno napisze. Jak ktoś ma jeszcze jakieś propozycje to zapraszam do tematu.
  • Poziom 19  
    Drogi panie "Jetway" czyty nie odróżniasz stwierdzenia "słyszałem" od "z całą pewnością".Jeżeli bym był absolutnie pewien to tak bym napisał. Po za tym nie wykluczyłem działania tego tunera na innej płycie ,a wręcz byłem ciekaw efektów.
  • Poziom 10  
    no i du..a k!tv nie widzi karty tv, pokazuje mi się take coś-

teraz może mi ktoś powie jak usunąć stery żeby się nie instalowały z powrotem?

Dodano po 13 [minuty]:

Jetway te archiwum jakieś trafione jest chyba bo wyświetla mi się takie coś :

Dodano po 4 [minuty]:

dobra, wyłączyłem noda i jest ok-pobrało bez błędów.
  • Poziom 10  
    chciałbym tylko nie mogę odinstalować poprzednich, pisałem już, a na nowo systemu instalować nie będę.
  • Poziom 31  
    Zainstaluj sterowniki korzystając z jakiegoś sandboxa a potem podejrzyj jakie modyfikacje zostały wprowadzone w systemie plików i rejestrze i pousuwaj co trzeba.
    Wersja alternatywna - punkt przywracania systemu.
  • Poziom 10  
    przywracanie systemu nic nie dało. a kombinacje typu pousuwaj co trzeba i korzystaj z " jakiegoś" sanboxa nie wydaje się rozwiązanie dla kogoś kto nigdy nie korzystał z takich rozwiązań, bo bym nie pytał jak bym nie wiedział jak odinstalować stery 4ever.
  • Poziom 17  
    Drogi użytkowniku "CYFRO" ja też wiele rzeczy słysze, ale nie widze sensownego powodu aby z nimi dzielić, to nie hydepark żeby można było pisać jakieś nie potwierdzone informacje. Taka rada na przyszłość, upewnij się najpierw a później pisz a nie nabijasz tylko posty.

Co do problemu sprawdz sterowniki od karty graficznej, odinstaluj i zainstaluj ponownie. U mnie wszystko działa bez problemu. Udało sie rozpakować te archiwum?

Co do zmiany sterownika. Próbowałeś użyć funkcji aktualizuj sterownik?
  • Poziom 10  
    tak i nic, nie chce zainstalować. archiwum rozpakowałem.

Dodano po 2 [minuty]:

kartę graficzną mam ati9600tx (podpisana medion)

Dodano po 1 [godziny] 14 [minuty]:

dobra teraz się wnerwiłem, pisałem że używam telewizji kablowej multimedia a programy dvb drem czy progdvb jest do satki i w ogóle nie działają z kablówką przypominam że nie pytał bym innych co zrobić jakbym wiedział czyli podpowiedzi niektórych użytkowników są o kant d..y rozbić.