Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Moduł conax do telewizora

tampl 29 Oct 2010 15:14 14329 4
    tampl
    Level 9  
    Mam telewizor z gniazdem ci obsługującym DVB-C. Odbieram telewizję kablową cyfrowo za pomocą dekodera technisat. Chcę przenieść dekoder Technisat i podłączyć go do drugiego telewizora. Natomiast do pierwszego Telewizora chcę dokupić moduł
    zabroniony linkMam pytanie czy będzie to działać. I drugie pytanie czy taki moduł odbierze programy nadawane przez telewizję kablową w jakości HD
    vigo63
    Level 11  
    Witam,
    To nie jet dekoder. Moduł ten słuzy do podłaczenia karty kodowej typu TNK w dekoderze z wejściem CI.
    Pozdrawiam
    ice-q
    Level 1  
    Witam,
    Mam taki sam moduł wpięty w tv (Samsung LE46c650) wraz z kartą od operatora telewizji kablowej i wszystko śmiga aż miło. Musisz mieć tylko pewność, że twój operator używa systemu kodowania CONAX, ale to możesz sprawdzić w specyfikacji obecnie posiadanego dekodera. Dekoder HD masz wbudowany w odbiornik tv a nie w moduł, więc kanały HD powinny działać.
    Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujesz:
    -lepszą jakość programów, mniej kabli
    -EPG w telewizorze
    -jednego pilota mniej do gubienia i szukania

Pamiętaj tylko, że moduł i dekoder muszą mieć karty dostępu warunkowego od operatora, a to może się wiązać z nowym abonentem tv cyfrowej!
    W mojej kablówce jak chcesz mieć drugi telewizor to dokupujesz pakiet tv analogowej za 2zł/mc i na pozostałych odbiornikach masz tylko analogowe kanały.
    Zawsze możesz przetestować swój tv i poszukać jakiś kanałów fta (nie wymagających modułu ani karty), co pozwoli ci przetestować twój dekoder DVB-C.
    grigori24
    Level 11  
    Witam .
    Jestem użytkownikiem Samsunga LCD LE 26C450 ( Wejście CI Common Interface)
    oraz telewizji kablowej INEA - Poznań przez dekoder TechniSat DIGIT MF4-K .
    Czy kupując moduł CI CONAX TechniCrypt CX - TechniSat i przełożeniu karty z dekodera do modułu będę odbierał programy w jakości cyfrowej w moim telewizorze ?

Co zyskuje przy przełożeniu tej karty a co mogę stracić ?

Instrukcja Dekodera Digit MF4-k : http://www.stella.net.pl/Dekoder_SDTV.pdf

Dziękuje i pozdrawiam .:D
    Keri77
    Level 2  
    Witam ,
    moduł jaki opisałeś dostałem od swojego operatora kablowego i siedzi w lcd samsung 37b551 i sprawuje się dobrze a zalety:
    -EPG w telewizorze
    -jednego pilota mniej do gubienia i szukania