Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moduł conax do telewizora

tampl 29 Paź 2010 15:14 12622 4
  • #1 29 Paź 2010 15:14
    tampl
    Poziom 8  

Mam telewizor z gniazdem ci obsługującym DVB-C. Odbieram telewizję kablową cyfrowo za pomocą dekodera technisat. Chcę przenieść dekoder Technisat i podłączyć go do drugiego telewizora. Natomiast do pierwszego Telewizora chcę dokupić moduł
    zabroniony linkMam pytanie czy będzie to działać. I drugie pytanie czy taki moduł odbierze programy nadawane przez telewizję kablową w jakości HD

0 4
  • #2 29 Paź 2010 15:28
    vigo63
    Poziom 10  

Witam,
    To nie jet dekoder. Moduł ten słuzy do podłaczenia karty kodowej typu TNK w dekoderze z wejściem CI.
    Pozdrawiam

0
  • #3 30 Paź 2010 14:21
    ice-q
    Poziom 1  

Witam,
    Mam taki sam moduł wpięty w tv (Samsung LE46c650) wraz z kartą od operatora telewizji kablowej i wszystko śmiga aż miło. Musisz mieć tylko pewność, że twój operator używa systemu kodowania CONAX, ale to możesz sprawdzić w specyfikacji obecnie posiadanego dekodera. Dekoder HD masz wbudowany w odbiornik tv a nie w moduł, więc kanały HD powinny działać.
    Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujesz:
    -lepszą jakość programów, mniej kabli
    -EPG w telewizorze
    -jednego pilota mniej do gubienia i szukania

Pamiętaj tylko, że moduł i dekoder muszą mieć karty dostępu warunkowego od operatora, a to może się wiązać z nowym abonentem tv cyfrowej!
    W mojej kablówce jak chcesz mieć drugi telewizor to dokupujesz pakiet tv analogowej za 2zł/mc i na pozostałych odbiornikach masz tylko analogowe kanały.
    Zawsze możesz przetestować swój tv i poszukać jakiś kanałów fta (nie wymagających modułu ani karty), co pozwoli ci przetestować twój dekoder DVB-C.

0
  • #4 31 Paź 2010 23:06
    grigori24
    Poziom 10  

Witam .
    Jestem użytkownikiem Samsunga LCD LE 26C450 ( Wejście CI Common Interface)
    oraz telewizji kablowej INEA - Poznań przez dekoder TechniSat DIGIT MF4-K .
    Czy kupując moduł CI CONAX TechniCrypt CX - TechniSat i przełożeniu karty z dekodera do modułu będę odbierał programy w jakości cyfrowej w moim telewizorze ?

Co zyskuje przy przełożeniu tej karty a co mogę stracić ?

Instrukcja Dekodera Digit MF4-k : http://www.stella.net.pl/Dekoder_SDTV.pdf

Dziękuje i pozdrawiam .:D

0
  • #5 04 Gru 2010 21:24
    Keri77
    Poziom 1  

Witam ,
    moduł jaki opisałeś dostałem od swojego operatora kablowego i siedzi w lcd samsung 37b551 i sprawuje się dobrze a zalety:
    -EPG w telewizorze
    -jednego pilota mniej do gubienia i szukania

0