Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera do zapisywania pracy listonosza

kawaipapierosy 29 Paź 2010 21:32 2719 29
  • #1 29 Paź 2010 21:32
    kawaipapierosy
    Poziom 22  

Cześć. Mam nadzieje że dobry dział wybrałem.
    Szukam kamery, raczej pojedynczej do nagrywania mojego listonosza. Mamy z nim problem, bo nie chce listów zostawiać ani paczek.
    W każdym razie chce go nagrać, że omija mój dom.
    Prawdopodobnie szykuje się sprawa przeciwko mojej osobie. Chce się przygotować.
    Nie bardzo wiem co wybrać, wiec proszę o pomoc. Jeżeli coś trzeba jeszcze wytłumaczyć to służę pomocą. Siedzę cały dzień w domu.

Najprawdopodobniej wybiorę coś z tego sklepu Link

Aha, fundusz....
    cóż, skromnie powiem, że jestem biedny, więc nic drogiego nie kupię.
    Przeglądam właśnie kamery i szybko zauważyłem, że nie ma co się bawi w cały system ochrony, tylko kupić pojedynczą kamerę +karta. Co do karty to już w ogóle się nic nie znam, ale rozumiem, ze przydałaby się taka która jakoś kompresuje obraz żeby miejsca mało zajmowało na dysku.
    Jeśli chodzi o system, to jestem na win7 64. Z komentarzy wynika że tylko niektóre kamery obsługują ten system.
    Miejsca na dysku mam w mare dużo. Spokojnie wygospodaruje 300-500gb, więc może nawet nie trzeba jakiejś strasznej kompresji.
    Nagrywać chce jedynie obraz od 7 rano do 16 wieczorem. Jeśli kamera ma nagrywanie nocne, to dobrze. Z chęcią zobaczę jak to się ma do rzeczywistości.
    Teoretycznie jednak, chcę żeby tanio i dobrze, ale tez nie za tanio. Nie lubię żałować że kupiłem najtańszy sprzęt który za miesiąc się zepsuje.
    Mam nadzieje ze ten dodatkowy opis pomoże wam coś mi wybrać i doradzić.

Aha, kabel i wifi. Szczerze to jestem za kablem, bo w dobrze działające bezprzewodowe sprzęty mało wierze. Kabel musi mieć przynajmniej 8m. Chyba, że jednak ktoś z was używa taką wifi kamerę to proszę o jakieś info.

Właśnie rozmawiałem z właścicielem domu(ja tylko wynajmuję) i on za to zapłaci, jednak chce 2 kamery. jedna na przód domu, druga na róg, a więc i kabla będzie trzeba dużo więcej.

Dodano po 2 [godziny] 58 [minuty]:

Kumpel właśnie przekonuje mnie, że lepsza jest jednak kamerka wifi. I ,że nie muszę kupować wtedy żadnej dodatkowej karty. Co o tym sądzicie?

0 29
  • Arrow Multisolution Day
  • #2 29 Paź 2010 21:53
    Kuniarz
    Moderator Projektowanie

Sądzę Kolego, że dopada Cię jakaś obsesja, którą lepiej zaleczyć w zarodku, niż rozwijać... Jeśli chcesz udowodnić, że listonosz omija Cię szerokim łukiem, to takie amatorskie nagranie nie ma żadnej wartości w sądzie. Nie lepiej spotkać listonosza, przywitać się ładnie i poprosić, aby się nie byczył w pracy ? Jak prośbę poprzesz czteropakiem/połówką to gwarantuję Ci, że będą to ZNACZNIE lepiej wydane pieniądze niż jakakolwiek mega-wypasiona-kamera ;-)

Peace Sex and Rock&Roll ;-)

0
  • Arrow Multisolution Day
  • #3 29 Paź 2010 23:06
    kawaipapierosy
    Poziom 22  

Fajnie fajnie, tylko, że ja byłem wczoraj u głównego kierownika na poczcie głównej i powiedział, że jeśli jeszcze raz listonosz zobaczy mojego psa to sprawa idzie do sądu. Niestety pies jest w domu a listonosz udaje przy kierowniku, że pies jest na zewnątrz. A nie jest.
    Potrzebuje tego nagrania!

Dodano po 1 [minuty]:

Wczoraj też otrzymaliśmy naszą tygodniową pocztę, któej listonosz nie przyniósł bo ma takie prawo jeśli się boi. Niestety prawda jest taka, że po prostu kłamie i to my jesteśmy ofiarą.

0
  • #4 30 Paź 2010 01:36
    spoko_janko
    Poziom 19  

No to skrzynka na listy na zewnętrznej stronie płotu.
    Jak nie wrzuci to idziesz na pocztę i robisz zadymę, zapraszasz kierownika do inspekcji by sam sprawdził że skrzynka jest w miejscu dostępnym bez narażania się na psa.

Listonoszowi się nie dziw bo wiesz jaki to cyrk jak pies ugryzie ?...

0
  • #5 30 Paź 2010 02:04
    Juras1844
    Poziom 14  

Wydaje mi się że paczkę czy list polecony to odbiorca podpisać musi a jak pies w domu to się listonosz boi za tą kamerę to może psu zamknięcie kupić i z listonoszem piwo wypić.Czy ta kamera to tak całkiem tylko na listonosza ma być chyba w nocy on nie chodzi to jakaś obsesja jak pisał wyżej Kuniarz

0
  • #6 30 Paź 2010 03:02
    berials
    Poziom 15  

A czemu pies winny aby go w zamknięciu trzymać?

A co do kamer i listonosza to kolego chyba za dużo amerykańskich filmów oglądałeś, w polskim sądzie mają w nosie takie rzeczy jak nagrania amatorskie, byle szybciej interesanta załatwić (mam na myśli powództwo cywilne bo w tym się w sumie rzecz zawiera), szkoda więc pieniędzy na sprzęt.

0
  • #7 30 Paź 2010 05:48
    kawaipapierosy
    Poziom 22  

eh, denerwują mnie takie komentarze. Jestem człowiekiem spokojnym.
    Listonosz chce nam pokazać ze rządzi i ma wszystko w dupie. Kierownik poczty natomiast twierdzi, ze to się więcej nie powtórzy jeśli listonosz psa nie zobaczy. A niestety nie zobaczy a i tak nie przyniesie poczty i nawet nie powiadomi nas ze jest jakaś do odbioru na poczcie. Po prostu chce nam zrobić na złość, bo wie że jesteśmy bezradni.
    Na razie nie ma mowy o sprawie w sądzie, choć oboje się tym straszymy nawzajem. Chcemy po prostu pokazać kierownikowi poczty ze listonosz kłamie i w ogóle nawet nie próbuje przynieść tej poczty. Pies przez cały dzień aż do 5ej wieczorem jest zamknięty w piwnicy. Nic to nie pomaga.
    Jak zatem udowodnić ze listonosz robi coś naumyślnie?
    Moim zdaniem nagranie z 7dni pokaże ze listonosz omija specjalnie nasz dom. A nie ma takiego dnia żeby jakaś reklama nie przyszła.

Kamera do zapisywania pracy listonosza

Dodano po 12 [minuty]:

Berials, ja mieszkam w Chicago, więc mówię o amerykańskim prawie. Przepraszam, że nie zaznaczyłem na początku.

Dodano po 1 [minuty]:

spoko_janko
    w mojej dzielnicy nie ma płotów.

Dodano po 2 [minuty]:

Juras1844
    Chcę mieć włączoną kamerę tylko na dzień, ma nagrywać miedzy 7rano a 5 wieczorem.

0
  • #8 30 Paź 2010 15:28
    gts1991
    Użytkownik obserwowany

A tak serio kup kamerę Creative (sprawdzone przez zemnie ) na USB postaw w okonie mają w programie opcje że robi zdjęcia jak wykryje ruch z godziną i datą od razu i po sprawie :)

Moderowany przez jankolo:

Nawiązanie do początku pyskówki usunięto

0
  • #9 30 Paź 2010 16:05
    kawaipapierosy
    Poziom 22  

Bardzo proszę o rozsądne podejście do mojego problemu i wy-listowanie mi choć dwóch kamer spełniających moje wymagania.

0
  • #10 30 Paź 2010 16:49
    gts1991
    Użytkownik obserwowany

CREATIVE Live!Cam koło 60 zł z wysyłko :)
    albo na bogato po ethernet kamera Edimax IC-3010WG :)

0
  • #11 30 Paź 2010 16:56
    kawaipapierosy
    Poziom 22  

Nie widzę tej (Edimax)kamery w żadnym sklepie.
    Wydaje mi się, ze taka kamerę trzeba jakoś przymocować na zewnątrz.

0
  • #12 30 Paź 2010 17:00
    gts1991
    Użytkownik obserwowany

kawaipapierosy napisał:
    Nie widzę tej (Edimax)kamery w żadnym sklepie.
    Wydaje mi się, ze taka kamerę trzeba jakoś przymocować na zewnątrz.

Jeszcze słowo! Tu szukałeś?
    Może być przez w oknie musisz zobaczyć jaki masz obraz ( jakość).
    Jaki masz budżet na to zabawę? Kamera IP jeszcze może ci się do czegoś potem :)

0
  • #13 30 Paź 2010 17:10
    kawaipapierosy
    Poziom 22  

Może lepiej tak zróbmy:
    Tu macie listę kamer ze sklepu który jest najbliżej mnie i będę mógł jeszcze dziś tam pojechać i kupić.
    Po lewej jest menu, w którym na pewno znajdziecie opcje wireless, o ile rzeczywiście to dobry wybór.

http://www.microcenter.com/search/search_results.phtml?N=4294966674&sht=Any&prt=NewProduct&

Dodano po 3 [minuty]:

gts1991
    Jak wspomniałem wcześniej, allegro odpada ponieważ nie mieszkam w Polsce. Kamerkę potrzebuje jak najszybciej, tzn żeby w poniedziałek już nagrywać. Także muszę porzucić oszczędności wynikające z kupowania online.

Dodano po 6 [minuty]:

Fundusz... 100-200$, nie wiem tylko czy potrzebuje 2 kamery czy jedną starczy i czy kupować wifi czy z karta/system. Co radzicie?

0
  • #14 30 Paź 2010 17:21
    gts1991
    Użytkownik obserwowany

Na ethernet po kablu są najlepsze według mnie, kamery wifi są dobre do zabawy....
    System - karta odpada chociaż dla tego ze cena i jak chcesz używać na dłużą meto do dysk ci zasyfi i jak dostaniesz wirusa to stracisz nagrania :)
    Rozdzielczość : 640 x 480 spokojnie czy wystarczy do tego co planujesz :)

0
  • #15 30 Paź 2010 17:29
    kawaipapierosy
    Poziom 22  

Więc może jednak wifi?
    Jeśli ustawie kamerkę przy moim oknie na zewnątrz to powinna sięgnąć na cały trawnik. W końcu to tylko jakieś 10x7m.
    Wirusów nie miewam, zbyt dokładnie dbam o mojego kompa.
    Nie wiem tez czy nie lepiej kupić jakąś kartę która od razu kompresuje do h.264 itp itd.

Dodano po 1 [minuty]:

Można jakoś obliczyć ile zajmowałby filmik 10h w rozdzielczości 640x480 (choć sądzę, że kupie coś z niższą rozdział-ką bo na te co patrze, aż tyle nie oferują)

0
  • #16 31 Paź 2010 15:07
    kawaipapierosy
    Poziom 22  

Dziś jest niedziela. Naprawdę muszę to kupić. Nie znajdzie się tu jakaś konkretniejsza rada co i jak?

0
  • #17 31 Paź 2010 17:08
    452387
    Użytkownik usunął konto  
  • #18 31 Paź 2010 19:22
    kawaipapierosy
    Poziom 22  

Wow, ja rozumiem ze chciałeś(wyrobekj) mi pomoc, ale daj spokój.
    Ja mam płacić za to ze ktoś mi pocztę przyniesie? Wolne żarty.
    Dziennie przychodzi mi miedzy 2-7 listami. Oczywiście większość to reklamy, ale to mało istotne.
    Sprawa w sądzie jest tu akurat bardzo prosta. Aczkolwiek nie chce żeby się tak to skończyło. Chcę moją pocztę jak normalny człowiek.
    Powtarzam, nie mam płotu ani ogrodzenia.
    Zakupiłem kamery i je podłączam.

Dodano po 25 [sekundy]:

PS, to właściciel domu mnie o to poprosił i to on ponosi koszta.

0
  • #19 31 Paź 2010 20:49
    tzok
    Moderator Samochody

Sorry, że nie na temat - nie wiem jak w USA, ale w Polsce nie wolno by Ci było w takim wypadku (brak ogrodzenia) trzymać psa w ogródku.

Wyrobekj nie pisała nic o tym, że masz płacić... te usługi są raczej darmowe (może poza skrytką pocztową).

Mieszkam w Polsce, w bloku a mimo to mam podobną sytuację - listonosz nawet nie sprawdza czy jestem - zawsze zostawia awizo, ale nie robię z tego jakiegoś problemu, po prostu raz czy dwa razy w tygodniu idę na pocztę i odbieram wszystko razem.

0
  • #20 31 Paź 2010 20:59
    kawaipapierosy
    Poziom 22  

Nie zrozumieliście mojej historii.
    Zakupiłem 2 kamerki Q-See nagrywające 320x240 30fps, co daje mi 5gb na 10h.
    Nagrywa normalnie, żadna rewelacja. No ale za ta cenę (90$) nie dostałbym w żadnym sklepie(nie-internetowym) 2 podobnych kamer. Do tego wziąłem kartę DVR za 160$, przejściówki BNC i dodatkowy 20m kabel. Łącznie 300$
    Działa. Jestem zadowolony, ale w sobotę to oddam. Szkoda jednak kasy. W najgorszym wypadku w sobotę wezmę nowy zestaw na kolejny tydzień.

0
  • #21 01 Lis 2010 01:50
    spoko_janko
    Poziom 19  

Podłącz czujkę ruchu by nagrywało tylko jak wykryje ruch, od razu prostsza będzie zabawa z kamerką :]

0
  • #22 01 Lis 2010 02:00
    kawaipapierosy
    Poziom 22  

Myślałem o tym, ale to żaden dowód. Chce nagrywać non stop. Włączyłem harmonogram i chodzi. A 5Gb to pestka, mam 300gb wolnego.

0
  • #23 01 Lis 2010 12:40
    452387
    Użytkownik usunął konto  
  • #24 01 Lis 2010 13:58
    kawaipapierosy
    Poziom 22  

Rozmawiałem z nim o tym rok temu. Nie zgodził się; miedzy innymi dlatego ze ja się wyprowadzam do maja (najpóźniej) a on od roku wystawia dom na sprzedaż.

0
  • #25 05 Lis 2010 04:02
    kawaipapierosy
    Poziom 22  

Jutro(w piątek) jest nasz wielki dzień. Nagranie z 4 dni dostanie się w ręce Kierownika poczty. Przez cały tydzień listonosz nas omijał.

0
  • #26 05 Lis 2010 08:33
    mczapski
    Poziom 38  

Doskonały przykład jak rozbieżne są sytuacje w Polsce i np USA. Proponowanie stawiania płotów to spory nietakt, chociaż czasem bywają. Z drugiej strony próba zmuszenia kogokolwiek do wykonywania czynności też nie na miejscu. Nie wiem co faktycznie uzyskasz, ponieważ mamy do czynienia z zatargiem i w warunkach USA już widzę pole dla szerokiego grona prawników. Twoja postawa, że popróbujesz i zwrócisz świadczy, że stoisz na pozycji roszczeniowej i odczuwasz tego efekty. Masz teraz te nagrania i chyba niewiele z tego wynika. Kierownik zwyczajnie będzie musiał zmienić tłumaczenie i to cały efekt. Może jednak idąc za radami innych na tym forum zachęcić tego gostka (doręczyciela) do współpracy?

0
  • #27 05 Lis 2010 10:40
    tzok
    Moderator Samochody

Tak na marginesie to w Polsce też listonosz będzie Cię omijał jak mu nie dasz 2 czy 5zł za dostarczenie przesyłki...

0
  • #28 05 Lis 2010 16:41
    kawaipapierosy
    Poziom 22  

Efekt będzie taki, ze zostanie zwolniony.
    Ja nie prowadzę żadnej wojny, ani nie mam tyle kasiory, żeby jakiś płot stawiać "na chwilę" przed przeprowadzką. Kamery mi do niczego nie potrzebne, więc je oddaje.
    Ja w Polsce nie miałem żadnych problemów z przesyłkami.
    Pamiętam jak mieszkałem w bloku i paczki przychodziły normalnie na czas do zapłacenia na miejscu(W USA nie ma takiej opcji).
    A gdy mieszkałem na wsi u babci to listonosz wchodził na posesję mimo 2 ostrzeżeń o groźnym psie. Dlaczego? Bo był normalny i chciał/nie chciał zaznajomił się z nami na tyle, by wiedzieć gdzie jest ten pies iże nic mu nie zrobi tylko poszczeka.

Dodano po 2 [godziny] 21 [minuty]:

ok, jesteśmy po rozmowie.
    Najpierw kierownik zaczął się wymądrzać, ale gdy tylko powiedzieliśmy o kamerach jego gadka się zmieniła. Od razu powiedział ze poczta będzie dostarczana i jeśli choć raz to nastąpi(a psa nie będzie przed domem) to mamy do niego dzwonić. Mam pojechać na moja pocztę po odbiór zaległej poczty. I dzwonić jeśli dziś ok12(za 2h) nie dostane poczty.
    A nie mówiłem, ze wszystko się zmieni?

0
  • #29 07 Lis 2010 22:01
    kawaipapierosy
    Poziom 22  

Koniec sprawy. Kamery oddane. Dostałem cały zwrot kasy bez pytania co i dlaczego. W sobotę listonosz przyniósł pocztę. Ta daaa! :D

0
  • #30 07 Lis 2010 22:27
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Temat z ulgą zamykam.

0