Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja po lanie HP LaserJet 4000N

wilkoquak 29 Paź 2010 19:18 5097 13
  • #1 29 Paź 2010 19:18
    wilkoquak
    Poziom 9  

Witam,
    Mam problem z HP LJ 4000. Zakupiłem to cudo mając nadzieję na tanie drukowanie, ale nie potrafię jej zainstalować.. Od razu napiszę, że nie próbowałem wcześniej przez LPT bo nie mam takiego kabla pod ręką.
    Wg. opisu z allegro hp 4000 z kartą sieciową czyli 4000N
    Komp - stary lapek z Windows 7
    Ściągnąłem sterowniki ze strony HP wybierając model, system itd. Niestety nie "widzą" drukarki a po aut Karta sieciowa a Windows po diagnozie sieci wyświetla "Karta sieciowa „Połączenie lokalne” nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP."

Co jest bardziej prawdopodobne - karta sieciowa w drukarce jest walnięta, czy jestem aż takim leszczem? ;]

0 13
  • #2 29 Paź 2010 20:37
    mischa
    Poziom 22  

Witam.
    "Niestety nie "widzą" drukarki a po aut Karta sieciowa a Windows po diagnozie sieci wyświetla "Karta sieciowa „Połączenie lokalne” nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP."

Wiesz, pomimo faktu, że prawdopodobnie obydwoje używamy języka polskiego to, ja nie do końca wiem co napisałeś...

Jak podłączyłeś tę drukarkę z komputerem ? Bezpośrednio, poprzez swicha, do sieci w której jest serwer DHCP (serwer, router) jak ?

0
  • #3 29 Paź 2010 20:49
    wilkoquak
    Poziom 9  

Eh sory pisałem pod wpływem emocji bo bardzo się napaliłem na tą drukarkę a jeszcze bardziej zmartwiłem tym, że coś jest nie tak i nagminnie dotykam kciukiem touchpada przez co piszę czasem jak kosmita ;] (mam nadzieję, że Kosmita wybaczy :)

Przez "Dodaj drukarkę" z panelu sterowania system jej nie znajduje. Centrum sieci i udostępniania wyświetla "Sieć niezidentyfikowana" i nie otrzymuję żadnych pakietów.

Drukarkę podłączyłem kablem sieciowym bezpośrednio do komputera bez niczego po drodze..

0
  • Pomocny post
    #4 29 Paź 2010 22:05
    mischa
    Poziom 22  

Więc to nie takie proste. Po pierwsze, łącząc dwa urządzenia sieciowe bezpośrednio z sobą musisz mieć przewód inny niż jak łączysz za pomocą switcha. Tu masz schemat.

Teraz musisz mieć IP w komputerze i drukarce z tej samej klasy adresów. Jako, że nie masz w tym układzie żadnego serwera DHCP, musisz mieć w obu urządzeniach ustawione adresy ręcznie, np. takie:

Notebook - 192.168.1.10/255.255.255.0
    Drukarka - 192.168.1.11/255.255.255.0

W notebooku to zmienisz w centrum sieci (dla IPv4) w drukarce w panelu drukarki.
    Instrukcję masz tutaj Strona 155. Do samego drukowania nie musisz ani w drukarce, ani w notebooku wpisywać ani serwerów DNS ani bramy (gateway).

0
  • #5 29 Paź 2010 23:01
    endriuf
    Spec od drukarek

"Więc to nie takie proste. Po pierwsze, łącząc dwa urządzenia sieciowe bezpośrednio z sobą musisz mieć przewód inny niż jak łączysz za pomocą switcha. [url=http://www.piotrekb.com/skretka.html]Tu masz schemat."

Kolego, gdzie ten schemat? Same linki!!!

Co do podłączenia drukarka komputer to łączysz je najlepiej kablem z przeplotem. Można go kupić w serwisie komputerowym lub samemu zrobić. Jednak trzeba mieć zarabiarkę do kabli. A adresy możesz ustawić tak jak pisze poprzednik. Być może karta ma już ustawiony adres z poprzedniej firmy w której pracowała.

0
  • #6 30 Paź 2010 19:01
    wilkoquak
    Poziom 9  

z przeplotem czyli krosowanym? Próbowałem i takim i zwykłym i dalej to samo..

Załatwiłem sobie od razu cały komplet: kabel USB -> centronix, switch, router.
    Docelowo i tak chcę drukarkę podpiąć do bezprzewodowego routera bo z braku miejsca drukarka będzie stała w kącie.

Przez kabel USB->centronix działa. Po krótkiej walce..

Jeżeli podłączenie przez router, lub switch bardzo się różni od wcześniejszych podpowiedzi to bardzo bym prosił o radę jak to skonfigurować. Sam jeszcze nie próbowałem z braku czasu..

0
  • #7 01 Lis 2010 12:49
    endriuf
    Spec od drukarek

Puść wydruk strony konfiguracji z panela drukarki. Jeśli nie wydrukuje ustawień karty sieciowej to na bank masz uszkodzoną kartę sieciową. Jeśli wydrukuje to sprawdź numer IP i puść pingi na nią. Nim zaczniesz konfigurację trzeba się upewnić, że karta działa.

0
  • #8 02 Lis 2010 17:49
    wilkoquak
    Poziom 9  

Witam,
    Musiałem działać trochę po omacku, bo drukarka ma menu w języku niemieckim (czego cholera jedna w opisie aukcji nie zaznaczyła grr..), ale udało mi się ustawić IP i maskę podsieci tak jak to podpowiedział misha i działa przez router bezprzewodowo :) Wielkie dzięki za pomoc. To forum coraz bardziej mi się podoba :) Jutro powinno dojść 16MB pamięci - może chociaż trochę przyspieszy druk przez sieć?

PS: nie będę zakładał specjalnie osobnego tematu (chyba, że muszę to sorki..), ale mam pytanie. Czy mogę coś zrobić z moją drukarką, żeby zaczęła komunikować się ze mną w języku innym niż "szwabski"? O polskim nawet nie będę marzył, ale gdyby się dało "nauczyć" ją angielskiego np przez wymianę firmware, to byłoby świetnie :)

0
  • #9 02 Lis 2010 19:01
    endriuf
    Spec od drukarek

Zrób cold reset. Powinno pomóc. Ale wcześniej wyjmij kartę sieciową.

To perform a cold reset:
    1. Turn off the printer.
    2. While pressing [Go], turn the printer on. COLD RESET appears
    briefly on the display, then INITIALIZING appears. After a few
    seconds, RESTORING FACTORY SETTINGS appears on the display,
    followed by OFFLINE. The cold reset is complete.
    3. Press [Go] to return the printer online. READY appears on the
    display.

0
  • #10 05 Lis 2010 20:36
    morzedzungli
    Poziom 14  

Witam wszystkich !

Mam mały problem z Hp 4000, mianowicie drukarka nie dostaje IP z routera, karta sieciowa sprawna ponieważ drukarka ta działał w innej sieci z routerem d link gdzie adres nadawany był od 192.168.1.100 a u mnie jest router tp- link i IP nadawany jest z grupy 10.1.1.1 i maska podsieci 255.255.0.0

W drukarce ustawiłem:

CFG TCP/IP=YES*

BOOTP=NO*

Adresów IP nie wpisywałem ponieważ router nadaje dynamicznie, zaraz wygrzebie skaner to dodam skan strony konfiguracji JetDirect.

Z góry dziękuję za pomoc

0
  • #11 05 Lis 2010 21:33
    endriuf
    Spec od drukarek

Zrób reset drukarki z kartą sieciową. A potem podłącz do sieci. Sprawdź w konfiguracji karty aby było ustawione na dhcp a nie ręczne.

0
  • #12 05 Lis 2010 21:50
    morzedzungli
    Poziom 14  

A jak nazywa się ta funkcja w menu drukarki?

morzedzungli

0
  • #13 06 Lis 2010 08:56
    wilkoquak
    Poziom 9  

U mnie działa tylko po ustawieniu IP drukarki ręcznie.

Do tego po wyłączeniu i włączeniu drukarki nie mogę rozpocząć drukowania a drukarka jest offline.. Chociaż zachowała przecież ustawienia i nawet karta sieciowa odpowiada na ping! Dokument siedzi sobie w kolejce drukowania i nic się z nim nie dzieje.
    Dopiero po usunięciu drukarki i jej ponownym zainstalowaniu mogę znowu drukować.. :/

Da się z tym żyć - na razie po prostu nie wyłączam drukarki i chyba zmniejszę czas do uśpienia żeby nie żarła prądu bez sensu (chociaż nie wiem ile bierze jak stoi). Jednak może zna ktoś rozwiązanie?

@morzedzungli: endriuf napisał dwa posty wyżej jak to zrobić. W menu drukarki jestteż opcja resetu ustawień. Chociaż spróbuj ustawić to IP i maskę, u mnie dopiero wtedy zaczęła działać.

PS: jak chcesz drukować czasem książki ze zdjęć/skanów to zainwestuj w dodatkową pamięć - jeżeli wcześniej się dusiła i powoli przesyłała skany to po małej rozbudowie zacznie drukować z pełną prędkością :)

0
  • #14 09 Lis 2010 17:07
    morzedzungli
    Poziom 14  

Witam!

Problem rozwiązałem, przyczyną było zaśniedziałe gniazdo w routerze. Router stoi za oknem ponieważ wykorzystuję funkcję WSIP, po przeczyszczeniu wszystko zaskoczyło.

Mam natomiast drugi problem z kolejną HP 4000 podłączoną przez LPT, mianowicie puszczam dokument do drukowania i kolejka wydruku pokazuje isę na 2-3 sek i znika oczywście drukarka nie drukuje. Co może być tego przyczyną?

Problem rozwiązany:) w kablu we wtyku był wduszony jeden pin, skutkowało to tym że drukarka była wykrywana lecz dane do druku bezpowrotnie ulatywały.

Pozdrawiam

0