Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Motorower Romet Ogar 200 gaśnie przy dodawaniu gazu

joker2329 29 Paź 2010 19:59 4879 4
  • #1 29 Paź 2010 19:59
    joker2329
    Poziom 10  

Elo, mam Rometa ogara 200 i gdy dodam więcej gazu to gaśnie. Jak z powrotem puszcze to wraca na obroty i tak w kółko, gdy zatkam trochę filtr powietrza to chodzi normalnie i da się jeździć. I teraz moje pytanie jak to naprawić??
    Gaźnik przeczyściłem, i mam nową świecę. Proszę o pomoc

• #2 29 Paź 2010 20:08
    Juras1844
    Poziom 14  

Może być tak że silnik pobiera fałszywe powietrze do komory spalania np. uszczelka pod gaźnikiem lub zimering na wale .Albo coś z iglicą zrobiłeś podczas czyszczenia gaźnika może ustawiłeś ją w innej pozycji.

• #3 30 Paź 2010 08:55
    rocketboy94
    Poziom 15  

Może to wina nieszczelnej gumy łączącej filtr powietrza z gaźnikiem ?

• Pomocny post
    #4 31 Paź 2010 14:12
    Zico63
    Poziom 37  

Kolego Rocketboy94! Tą gumę można całkiem zdjąć i nie będzie żadnej, poza zmianą "głosu", reakcji. Nic przed gaźnikiem nie wpłynie w tak opisany sposób na pracę silnika.
    Ustawienie (iglica) i regulacja doświadczalna gaźnika śrubką składu mieszanki - może nawet się nieco wykręciła sama; przedmuchanie dysz; uszczelka pod gaźnikiem na styku z cylindrem; zapłon (!); odstęp styków przerywacza.
    Ponieważ jest to silnik z "Jawki", na tej:
    http://www.jawa50.cba.pl/
    stronie jest wiele ciekawych eksploatacyjnych informacji.

• Pomocny post
    #5 03 Lis 2010 20:59
    szymonxxxszymon
    Poziom 11  

Są to ewidentne objawy ubogiej mieszanki. Jeżeli twierdzisz, że gaźnik masz przeczyszczony, to tak jak mówią koledzy- sprawdź iglicę, ewentualnie trochę ją podnieś. Obstawiam, że łapie gdzieś lewe powietrze. Uszczelka pod cylindrem, simmering na wale lub uszczelka między karterami.. (jeżeli zauważyłeś, że romecik zaczął ci mocno kopcić, to simmer lub uszczelka miezy karterami, jeśli nie, to uszczelka pod cylindrem bądź przed gaźnikiem..)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME