Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Minolta Di 151 - jaki toner zamiast wymiany kertridża

26 Wrz 2004 18:23 2609 17
  • Poziom 29  
    Witam. Koszty eksploatacji tej minolty nie są niskie. Bęben jest jeszcze ok. Mam pytanie - jaki zastępczy toner do minolty można wsypać do kertridża skończył się a ja nie wiem co dosypać. Czy tam jest developer i jak się to "je". Pomocy. Pozdrawiam.
  • Poziom 29  
    A może pasuje toner od Di 181. Proszę o podpowiedź. Nie wiem też co daje impuls o skończonym tonerze. Czy po wsypaniu toneru nie rozpozna tego samego kartridża? Proszę o odpowiedź.
  • Poziom 19  
    Niestety nie pasuje raczej toner od Di181, kopiarka wykrywa brak tonera poprzez czujnik optyczny który mierzy ilość tonera w kartridżu, wsypanie tonera wystarczy by zniknął komunikat, do tej maszyny pasuje toner od drukarki PP1100l, żeby tymczasowo oszukac maszynę mozesz zakleić w kartridżu okienko jakąś taśmą, ale i tak musisz dosypać toner bo kopie będą blade, lub całkiem białe. Powodzenia
  • Poziom 29  
    Ta drukarka PP1100l to jaka firma - też minolta? Czy inna firma?
  • Poziom 19  
    Tak, to Minolta PagePro 1100L, w różnych firmach możesz kupic do niej zasypkę, np. w Agawie
  • Poziom 18  
    Witam. Nie chcę zakładać nowego posta, więc tu się doczepiam. Poszukuję sterownika modułu drukarki do tej maszyny. Na stronie minolty z oprogramowaniem nie ma nawet takiej kopiarki.
  • Poziom 22  
    Jeżeli ta maszyna ma 40tys przebiegu to należałoby developer wymienić. Przy wymianie trzeba sprawdzić mieszadło. Jeżeli jest z plastikowym mkońcem trzeba koniecznie wymienić (modyfikacja minolty można dostać za darmo lub w konice 7115). Skutki złamania tego mieszadła są kosztowne. Dochodzą jeszce 2 trybiki z których jeden kosztuje około 250 zł.
  • Poziom 13  
    chyba się koledze pomyliło z di152 :wink:
    bo di151 developera ne posiada
  • Poziom 22  
    Rzeczywiście chodzi o 152. źle przeczytałem nagłówek postu. Pozdrawiam i gratulacje za czujność. (by sobie ktoś szukał developera w 151).
  • Poziom 17  
    Witam,

są też tonery nieoryginalne w butelkach do tej maszyny - w jednej butelce jest 300 gram.

pozdrawiam
  • Poziom 29  
    Gdzie można kupić i pod jaką nazwą
  • Poziom 17  
    Poszukaj u jednego z dwóch dystrybutorów tonerów amerykańskich RAVEN.

W Krakowie jest jeden (ma chyba wszystko), drugi jest w Warszawie, ale ten drugi (specjalizuje się w: MITA, Ricoh i cos tam jeszcze) chyba jeszcze nie ma minolty.

Jedna butelka kosztuje ok. 60-70 zł netto.

Poza tym Katun ma cały kit do regeneracji (bęben, listwa, toner), ale kosztuje znacznie drożej, ok. 150-160 zł.

p.s. ceny podałem netto.

pozdrawiam

xawier napisał:
    Gdzie można kupić i pod jaką nazwą
  • Poziom 10  
    proszek od PP8/1100 pasuje ale jakość kopii jest kiepska (jasna) ja osobiście próbowałem ale będę jeszcze kombinował z proszkiem od 1300.

No morze jak znadę ten RAVEN to to sprubuje.
  • Poziom 17  
    Możesz kupić w Warszawie ten toner w butelce (300gram) - dla firm serwisowych kosztuje taniej niż podawałem wcześniej - ok. 50 zł brutto.

Zadzwoń i dowiedz się:

www.utaxcentrum.pl

josephelk napisał:
    proszek od PP8/1100 pasuje ale jakość kopii jest kiepska (jasna) ja osobiście próbowałem ale będę jeszcze kombinował z proszkiem od 1300.

No morze jak znadę ten RAVEN to to sprubuje.
  • Poziom 18  
    Podłączam się do tematu bo problem mam podobny. Nie mam szczęścia z zasypkami do tej kopiarki. Wsypałem toner katuna, potem inny kupiony w DKS - źródło chyba to same, bo miał nawet identyczną butelkę i napis made in USA. Problem polega na tym, że jak chodzi jeszcze na oryginalnej kasecie to jest ok. Natomiast po zasypaniu zaczynają sie schody. Kopiarka brudzi, robi szarawe tło. Po wyjęciu kasety wygląda to jakby listwa nie zbierała tonera. I nie wiem co o tym myśleć.
  • Poziom 16  
    Sorry ale nie wiem gdzie o to pytać. Mam problemik z Minoltą di 152 wyskoczył mi czas na przegląd, tzn. u klienta, a cyfrówkami się jeszcze w Minolcie nie bawiłem, analogi mam opanowane ale cyfrówki brakuje mi manuala i nie wiem jak się wchodzi w kody i jak się kasuje oliwiareczkę. Fizycznie maszynka jest ok ale klienta denerwuje ta oliwiareczka i podczas konserwacji (czyszczenie +bęben i listwa ) ciałbym mu ją skasować (developer na razie jest ok byłbym wdzięczny za jakąś pomoc odwdzięczę się poradami w usterkach innych maszyn (Minolta,Canon, Panasonic dvelop)