Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xbox 360 - RROD - poprawa chłodzenia

kondi50 29 Oct 2010 20:25 4736 2
    kondi50
    Level 12  
    Witam,

Na początku opisze mój problem. Kupiłem 2 tyg temu konsole na allegro, trochę pograłem i złapałem rrod kod błędu to 0102.

Stwierdziłem, że oddam ją do serwisu i za 100 zł mi to naprawią bo domowe sposoby raczej nie starczają na długo. I zastanawiam się teraz nad dodatkowym chłodzeniem. Zaznaczę, że planuje nie zakładać górnej obudowy bo nie przeszkadza mi rozebrany xbox. Ale jeśli chodzi o chłodzenie to chciałbym to zrobić jak najmniejszym kosztem czyli w tym wypadku dołożenia kilku wiatraków(3-4). Jak to będzie wyglądać to jeszcze dokładnie nie wiem, chyba zrobię na oddzielne zasilanie a wiatraki umieszczę na radiatorze CPU (wiatrak 90x90), na GPU(90x90) + dodatkowe radiatorki na pamiec i może jeszcze jakiś jeden większy wiatrak aby zwiększyć cyrkulacje powietrza.

To narazie tylko taki pomysł i chciałbym się dowiedzieć czy w ogóle mogę liczyć na to, że rroda już nie zobacze ? Czy może tak być ze to nic nie da ?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    bonzo jan
    User under supervision
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4213558#4213558
    Dwa lata po naprawie ROD działa nadal na starych oryginalnych kulach BGA.( były roztopione wszystkie tak że mogłem podnieść układ do góry)Jak padnie wynienie na nowe Sn63Pb37.

Falkon oryginalne chłodzenie zmiana zasilania wentylatorów na 12V.
    Temperatura w domu 19*C.
    Xbox 360 - RROD - poprawa chłodzenia
    urzędas
    Level 11  
    kondi50 wrote:
    Witam,

Na początku opisze mój problem. Kupiłem 2 tyg temu konsole na allegro, trochę pograłem i złapałem rrod kod błędu to 0102.

Stwierdziłem, że oddam ją do serwisu i za 100 zł mi to naprawią bo domowe sposoby raczej nie starczają na długo. I zastanawiam się teraz nad dodatkowym chłodzeniem. Zaznaczę, że planuje nie zakładać górnej obudowy bo nie przeszkadza mi rozebrany xbox. Ale jeśli chodzi o chłodzenie to chciałbym to zrobić jak najmniejszym kosztem czyli w tym wypadku dołożenia kilku wiatraków(3-4). Jak to będzie wyglądać to jeszcze dokładnie nie wiem, chyba zrobię na oddzielne zasilanie a wiatraki umieszczę na radiatorze CPU (wiatrak 90x90), na GPU(90x90) + dodatkowe radiatorki na pamiec i może jeszcze jakiś jeden większy wiatrak aby zwiększyć cyrkulacje powietrza.

To narazie tylko taki pomysł i chciałbym się dowiedzieć czy w ogóle mogę liczyć na to, że rroda już nie zobacze ? Czy może tak być ze to nic nie da ?

1. Jeżeli sam dorobisz dodatkowe chłodzenie - możesz nie uzyskać efektu - rozmieszczenie wentylatorów jest istotne.

2. Przy samodzielnej ingerencji - stracisz gwarancję - chyba, że jej nie masz tak czy tak

3. Gotowe przystawki nic nie dadzą - wydasz dużo kasy, na coś, co może i ładnie wygląda, ale nic nie daje

4 RROD może się pojawić ale nie musi. Zależy od jakości serwisu, złosliwośći rzeczy martwych, sposobu użytkowania (granie kilkanaście godzin non-stop wykończy każdy sprzęt prędzej czy później)