Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowo zakupiona lodówko-zamrażarka Indesit BAAN 14 problem

29 Paź 2010 22:19 3223 3
  • Poziom 13  
    Dzisiaj przywieziono mi wspomnianą lodówko-zamrażarkę Indesit BAAN 14
    http://www.oleole.pl/lodowki/dane-techniczne-indesit-baan-14.bhtml#content_2c
    Mam 2 pytania.
    1: Sprawdzałem temperaturę w zamrażarce i tam osiąga ona -23 stopnie na ustawieniu zalecanym przez producenta, czyli na środku regulatora, a więc jak należy, ale już w lodówce ~+9 stopni mierzone na dolnej półce w szklance z wodą.
    Podkręciłem gałkę, i temperatura powinna spaść do +2, ale jest +8, różnica 1 stopnia!
    Wydaje mi się, że rozpiętość temperatury w chłodziarce powinna wynosić od +8 do +2 stopni?
    Czy to nie wada chłodziarki, wzywać serwis, czy uderzać z tym do sklepu?

2. Jest możliwość dokupienia u producenta dodatkowych 3 lat gwarancji za 169zł, ale nie wiem czy warto?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Poczekaj do jutra - powinno się wszystko unormować.
  • Poziom 13  
    Miałeś rację, już teraz w nocy gdy wstałem zobaczyłem, że temperatura minimalna spadła do +4 stopni.
    A warto kupić te dodatkowe 3 lata gwarancji za 169zł?
    Choć gdybym znał wcześniej warunki na jakich udzielana jest gwarancja, no to bym się wycofał z zakupu.
    Tutaj gwarancja firmy Indesit:

A tutaj firmy Amica:

Różnice są istotne, Amica oferuje znacznie lepsze warunki gwarancji, no ale już kupiłem więc jak to mówią "już po ptokach"
    W każdy bądź razie NIGDY WIĘCEJ INDESIT
  • Poziom 9  
    BHO - z tego co widzę to Indesit daje jednak lepsze warunki gwarancji. Jedyny plus na Amicę, że zobowiązuje się dokonać naprawy do 21 dni, Indesit zastrzega sobie 30.
    Indesit przedłuża gwarancję o 3 mies. poza okres normalnej 24 mies. gwarancji, na wymienioną część. W Amice gwarancja na wymienioną część kończy się maksymalnie z dniem końca 24 mies. gwarancji podstawowej.
    Ponad to Indesit daje możliwość wykupu dodatkowej fabrycznej gwarancji na okres 5 lat za 179zł. Amica nie daje takich możliwości. Nie myl z wykupieniem polisy ubezpieczeniowej na sprzęt w sklepie.