Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

transit sprzęgło czy skrzynia?

30 Paź 2010 08:36 2783 4
  • Poziom 9  
    witam...jestem pechowym osobnikiem który pożyczył samochód z firmy i pojechał nim chyba tylko po to do domu żeby ulec awarii.
    z mechaniki ogólnie jestem cienki, a mechanicy jeszcze nie odbierają telefonów więc postanowiłem postawić szybką diagnozę na elektrodzie.
    chodzi o samochód ford trasit 2001 2.0
    otóż przyjechałem do domu normalnie bez problemów dowoziłem sobie wyrko więc trochę na wsteku jeździłem. wrzucam wsteczny, jedynkę, wsteczny jedynkę i jeszcze raz chciałem wrzucić wsteczny jednak już jakby go nie było. reszta biegów jest teoretycznie, śmierdzi (chyba)palonym sprzęgłem, ale ogólnie sprzęgło wydaje się ok, napiętość itd. jak ruszam to tak jakbym ruszał z trójki, strasznie mułowato i mozolnie, jak się rozpędzę i zmienię biegi to tak jakby były krótsze, nie ma siły podjechać pod górkę. ogólnie drążek 'lata' chodzi strasznie luźno bez żadnego oporu mogę nim machać jak kijem w wiadrze, przy zgaszonym silniku trochę lepiej chodzi drążek ale to i tak nie to....teraz muszę dojść jak najszybciej co to jest ile to kosztuje i jak dam rade tyle zapłacić to zrobić jak najszybciej bo we wtorek do pracy -_- więc światłe umysły...POMOCY!:(
  • Poziom 39  
    Skrzynia biegów, mechanizm zmiany (wodziki), połaczenie z lewarkiem, takie hasełka.
    Nie wiem czy nie wbiły sie jakieś dwa biegi na raz.
  • Moderator Samochody
    Zaciągnij hamulec ręczny, wrzuć jedynkę i spróbuj ruszyć. Jeśli silnik nie zgaśnie, to spaliłeś waść sprzęgło. Jannaszek, po raz ostatni proszę żebyś przestał pisać bzdury - bo teraz nie będzie już litości.
    jannaszek napisał:

Nie wiem czy nie wbiły sie jakieś dwa biegi na raz.
  • Poziom 9  
    nie gasnie silnik ciagnie do przodu samochod on normalnie w sumie jezdzi tylko strasznie mozolnie no i te biegi tak wchodza do bani a wstecznego nie ma...ile wymiana takiego sprzegla w transicie?;/