Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio Clarion CZ209E tylko szum na zakresie FM

pablo666007 30 Oct 2010 12:15 1235 0
    pablo666007
    Level 9  
    Radio Clarion CZ209E naprawiam koledze który źle je podłączył i spalił się układa scalony La47201. Wymieniłem układa na La4743 i jest problem, na początku był z mute nie było słychać dźwięku w głośnikach, jak odłączyłem nóżkę mute było śłychać dźwięk tylko nie mogło dostroić fal i było słychać szumu tylko na falach FM reszta działa płyty i usb i fale AM normalnie. Doszedłem że dioda przy wyjściu +12V z radia na antenę lub wzmacniacz ma zwarcie wymieniłem ją i podłączyłem mute tak jak powinno być i dostraja fale ale słychać tylko szum w głośnikach dodam że jeśli nogę mute układu dotknę do masy układ się wycisza dostraja fale bez problemu i wykorzystałem zewnętrzny wzmacniacz (głośniki komputerowe) dałem sygnał na wzmacniacz do układu scalonego radia i normalnie słychać radio czyściutko odbiera bez żadnych szumów. Proszę o pomoc bo już nie mam pojęcia co się dzieje. Wszystko działa pięknie tylko że słychać tylko szum na falach FM , FM2 . FM3
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo