Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer do domu? Aktywny? Pasywny?

lubieplacki11 30 Paź 2010 14:23 2532 12
  • #1 30 Paź 2010 14:23
    lubieplacki11
    Poziom 9  

Witam. Czytałem sporo tutaj na elce tematów związanych z subwooferami jednak nie znalazłem nic odpowiedniego dla siebie. Szukam subwoofera do domu, najlepiej aktywnego. Chodzi mi o to żeby miał potężne zejście ale i nie zamulał w szybkim basie. Chciałbym głośnik minimum 15 cali.

A teraz pytanie do was, czy kupić sam głośnik? i zrobic do niego bude? Czy kupic gotowy? A przede wszystkim jaki polecacie? Robić/Kupić aktywny? czy pasywny?
    Posiadam 2x T.Amp 1015. I 4x Tonsil Zeus. Co prawda dla niektórych może wydawać się że to przesada, jednak mam dosyć duży pokój i lubie mieć baardzo głośno :)

z góry dzięki za odp i pozdrawiam.

0 12
  • #2 30 Paź 2010 14:29
    baltosek18
    Poziom 8  

Zależy ile masz na ten cel pieniędzy.

0
  • #3 30 Paź 2010 15:55
    lubieplacki11
    Poziom 9  

Wybacz, zapomniałem dodać. Ale myślę że tak koło 1000-1200zł, jeżeli ewentualnie opłaci się to można coś dołożyć.

Dodam tylko że zastanawiałem się nad subwooferem aktywnym na głośniku Ravemaster, ale może polecicie mi coś innego, może mocniejszego lepszego itp.

0
  • #4 30 Paź 2010 20:24
    baltosek18
    Poziom 8  

Ogólnie lepiej kupić gotowy już wszystko dopasowane, wystrojone, obliczone. Przy robionym jak coś nie pójdzie zgodnie z planem to lipa. A czym napędzasz te kolumny?

0
  • #5 31 Paź 2010 15:26
    lubieplacki11
    Poziom 9  

końcowkami mocy T.Amp 1015 + wzmacniacz Yamaha. Dlatego wygodniej byłoby mi zrobić lub kupić subwoofer aktywny.

Myślałem również nad subwooferem CV Sub-150. Ponoć ładnie daje czadu.

0
  • #6 31 Paź 2010 17:39
    baltosek18
    Poziom 8  

Skoro tak to możesz spróbować zrobić. Na elektrodzie jest wiele schematów/projektów jak zrobić taki subwoofer. Jeśli chodzi o głośnik niskotonowy to polecam coś z STX.

0
  • #7 31 Paź 2010 17:50
    lubieplacki11
    Poziom 9  

nie nie, STX odpadają. Nie mam przekonania co do tych przetworników, Jesli chodzi o mnie to nie nadają się one nawet na zamienniki do starych Tonsilów.
    Potrzebuje propozycje od was ale z jakimiś konkretnymi, firmowymi przetwornikami jeżeli już, że tak się wyraże potężnymi.

0
  • #8 31 Paź 2010 19:34
    karnak
    Warunkowo odblokowany

Co do STX-ów to Kolega mocno się myli.Znanych jest z 'Elektrody" wiele udanych modeli nie tylko subwooferów domowych,lecz także sprzętu zawodowego.W relacji cena-jakość są nie do pobicia."Zachodnie" głośniki o podobnych parametrach są kilka razy droższe,a "chińszczyzna"często ma dane techniczne z księżyca,tak że obliczenie obudowy jest problemem.Oczywiście są bardziej i mniej udane,ale zasadniczo firma jest Ok.Na swojej stronie podają DOKŁADNE parametry,zweryfikowane przez wielu forumowiczów.Pozdrawiam.

0
  • #9 31 Paź 2010 21:58
    lubieplacki11
    Poziom 9  

No okey. Nie będe się sprzeczał bowiem nie przerabialem wszystkich głośników tej firmy, co prawda kilka modeli wpadło w moje rece i byl to dla mnie smiech na sali no ale cóż.

No więc jakie przetworniki polecacie? z czego robić subwoofer? Jaki do tego wzmacniacz bowiem raczej zdecyduje się na subwoofer aktywny.

0
  • #10 31 Paź 2010 22:22
    karnak
    Warunkowo odblokowany

STX GDN 30-500-4 AP.Dwa subwoofery na tych głośnikach powinny Ciebie zadowolić.Chyba,że muszą być 15",choć nie koniecznie bas musi mieć na nich niższe zejście i kontrole.Wtedy można wziąć coś z serii PRO.Jednak te GDN-y są optymalizowane do subów.Jest jeszcze wersja z inną membraną o nieco innych parametrach.

0
  • #11 31 Paź 2010 23:21
    lubieplacki11
    Poziom 9  

No całkiem możliwe że wezme je pod uwage, a coś poza STX'ami?

Co myślicie o Ravemasterach? Chwalone są i widzialem 2 projekty tutaj na forum, coś może z tego pokroju?

0
  • #12 31 Paź 2010 23:44
    karnak
    Warunkowo odblokowany

Też widziałem na forum,sam nie miałem okazji słuchać,ale głośniki wyglądają nieźle a ludzie chwalą.Z subwooferami jak z innymi głośnikami,różne są gusta.Jedni preferują bas bardziej monumentalny,zwalisty inni szybki impulsowy itd.Stąd różne typy obudów,a nawet aplikacji tych samych głośników.Masz też znane "audiofilskie",firmy głośnikowe Vifa,Seas,Pearls,Visaton.Można samemu zaprojektować,kupić projekt,"kit".Wiele możliwości...:D

0
  • #13 01 Lis 2010 10:31
    lubieplacki11
    Poziom 9  

A tak konkretne modele? Bo w zasadzie z tych firm które wymieniłeś coś tam słyszałem o Visation, jednak nie ogarniam do konca co to za głosniki.

Wielu ludzi poleca mi Ravemastera. Mam jednak taki problem bowiem nie mozna go chyba juz nigdzie kupic ... Czy ktos orientuje sie gdzie mozna go capnac? Moze poprzez jakiegos importera?

0