Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferroli DOMIProject C24 i sterownik Euroster 2006.

30 Paź 2010 14:41 5095 5
 • Poziom 2  
  Witam
  Mam zamiar zakupić sterownik pokojowy do tego pieca,myślałem o zakupie Euroster 2006.Teraz moje pytanie: czy są jakieś przeciw wskazania odnośnie pracy tego sterownika z tym piecem jeśli tak to jakie.Czy do tego pieca jest jakiś rekomendowany model sterownika?
 • Pomocny post
  Poziom 20  
  Do tego kotła możesz podłączyć każdy sterownik, który w funkcji grzania będzie miał zwarte styki. Możesz też podłączyć produkt Ferroli sterownik ROMEO W, ale jego cena w porównaniu do ceny kotła jest spora.
 • Poziom 2  
  netcomers napisał:
  Do tego kotła możesz podłączyć każdy sterownik, który w funkcji grzania będzie miał zwarte styki. Możesz też podłączyć produkt Ferroli sterownik ROMEO W, ale jego cena w porównaniu do ceny kotła jest spora.


  no właśnie,cena nie jest zachęcająca do zakupu.
  Dziękuje bardzo za odpowiedz
 • Poziom 13  
  Mam prośbę proszę o podanie jakichś przykładowych zamienników bezprzewodowych bo ten Romeo naprawdę dużo kosztuje
 • Poziom 37  
  Delta Dore TY Box 810. to sterownik produkowany dla kotłów immergas... śmiało i z czystym sercem mogę go polecić bo sam innych nie montuje.
  pozdrawiam
 • Poziom 10  
  WOjtek92 czy da się coś zrobić z opisaną poniżej sytuacją ?

  Termostat nie czeka aż temperatura w pomieszczeniu spadnie o jakiś ułamek stopnia, tylko stara się utrzymać temperaturę na stałym poziomie włączając kocioł gazowy bardzo często i na bardzo krótkie odcinki czasowe.
  Podczas tak krótkiego czasu załączenia piec nawet nie zdąży nagrzać wody do zadanej temperatury - natomiast podczas samego startu piec zużywa najwięcej gazu więc zamiast oszczędności gazu mamy tu jego większe zużycie. Oprócz nie potrzebnego zużycia gazu mamy też problem z bardzo częstym włączaniem i wyłączaniem pieca co niewątpliwie przekłada się na jego skróconą żywotność.
  Gdyby termostat Tybox pozwalał na spadnięcie temperatury choćby o 0,1- 0,2 stopnia i dopiero włączał piec w celu dogrzania pomieszczeń do zadanej temperatury przy pomocy pracy ciągłej pieca, z pewnością byłoby to lepsze rozwiązanie niż bezsensowne włączanie pieca na 1-2 minuty wiele razy w ciągu godziny.