Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laptop Hp dv9000 problem z matrycą

_Wawrzonn_ 30 Oct 2010 15:15 3287 6
    _Wawrzonn_
    Level 9  
    Witam!

Moja znajoma przyniosła mi laptopa Hp dv9000 obraz na matrycy po włączeniu zarówno w biosie jak i po uruchomieniu się systemu ma podzielony na 4 części może mi ktoś powiedzieć co mogło się stać?

przeinstalowanie sterowników na nowsze nic nie pomogło, dzisiaj rozebrałem laptopa i matryce, nie widać na niej żadnych uszkodzeń mechanicznych taśma też raczej jest w porządku. Możliwe jest że laptop jej spadł ponieważ część klawiatury także jest uszkodzona odpadło kilka klawiszy.

możliwe że coś źle sprawdziłem mógłby mi ktoś powiedzieć jak można sprawdzić matryce i taśmę? podłączyć do innego laptopa czy jest na to inny sposób?
    czy wymiana matrycy pomoże?

z góry dziękuje za odpowiedź.
    lisuluke
    Level 17  
    Raczej uszkodzony jest układ grafiki na płycie głównej
  • Helpful post
    foldback
    Level 29  
    Uszkodzony układ grafiki. Do wymiany uszkodzony chip GPU. Aby skutecznie naprawić laptop należy wymienić układ na nowy +09 układy produkowane przed 2009 r maja wadę fabryczną. Podaj dokładny model laptopa , model płyty AT?, czy laptop jest na procesorze Intel czy AMD?
    Aby się upewnić, że to grafika to podłącz zewnętrzny monitor i zobacz, jaki tam jest obraz, jeśli posiada jakieś nieprawidłowości to na 100% uszkodzona jest grafika. Jednak obraz w wielu przypadkach na zewnętrznym monitorze będzie dobry. Uruchom jakiś test 3D czy pojawiają się artefakty, czy system ładuje się normalnie. Najlepiej podmień matrycę z taśmą od DV9000. Jednak w przypadku tej serii laptopów jest 90% prawdopodobieństwo ze padła grafika.
    bercikzb
    Level 20  
    No niestety grafika padła.Ja też zakupiłem laptopa(asus s96s) i jak się potem okazało też ma model wadliwej karty graficznej.Podobno jest to spowodowane tym że procesor się dość mocno nagrzewa i to powoduje topnienie cyny.Ale to przecież wada fabryczna to po gwarancji też powinni naprawić nie ??Za darmo albo taniej chodziarz ( firma Nvidia)
    _Wawrzonn_
    Level 9  
    dzięki wszystkim za pomoc sam doszedłem do tego że matryca jest dobra tak jak tu kolega napisał przez podłączenie zewnętrznego monitora. Wiem już na 100% że jest to uszkodzona grafika. Tak jak tu piszecie jest to wada fabryczna kart nvidi.

mam teraz jedno pytanie orientuje się ktoś jaki jest koszt naprawy tej karty?
    czy można by znaleźć od jakiegoś laptopa na części płytę główną i przełożyć ?

pytałem i podobno za wymianę karty trzeba dać 450zl

słyszałem też że można "podgrzać" styki na tej karcie i daje to efekt ale nie wiadomo na jak długo czy to prawda i ile by kosztowało takie coś? opłaca się to robić?
    foldback
    Level 29  
    Aby skutecznie naprawić laptop należy wymienić układ na nowy +09 układy produkowane przed 2009 r maja wadę fabryczną.
    Wymianą chipu na +09 to takie koszta jak podałeś, ewentualne różnice cenowe zależne od serwisu. Jeśli naprawisz kartę graficzną przez reballing lub podgrzewanie to po pewnym czasie znowu padnie- wg mnie nie warto się bawić, skoro serwis nie jest w stanie dać na to gwarancji z pół roku to nie warto lepiej dopłacić do wymiany układu. Z innej płyty nie da się przełożyć gdyż będą na nich uszkodzone układy z przed 2009r.
    _Wawrzonn_
    Level 9  
    dziękuje za pomoc :) układ wymieniony wszystko śmiga jak należy