Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung 46C650 nie czyta z USB.

30 Paź 2010 15:38 18428 9
  • Poziom 2  
    Moje przygodu z brakiem czytania z portów USB:

Witam,

Zakupiłem w dniu wczorajszym (29.X.2010) telewizor Samsung LE46C650. Po podłączeniu automatycznie wyszukaliśmy wszystkie dostępne kanały. Następnie podłączyłem do portu USB moduł wifi samsunga zakupiony wraz z telewizorem. Ustawiłem dostęp do swojej sieci bezprzewodowej i rozpoczeło się instalowanie starowników do internetu. Po całej operacji i ponownym uruchomieniu telewizora, porty USB przestały być widoczne dla telewizora. Mimo że wifi było podłączone, na ekranie wyskakiwał komunikat, że żadne urządzenie nie jest podłączone. Taki sam objaw był gdy podłączyłem zwykłą pamięć USB. Pierwszym moim skojarzeniem było że sterowniki są już nieaktualne. Wszedłem na stronę Samsunga (29.X.2010) i pobrałem sterowniki (aktualne na 20.X.2010). Jednak z powodu że USB nie czytało pamięci przenośnej musiałem dać sobie spokój.
    Dziś rano (30.X.2010) uruchmiłem telewizor i ku mojemu zdziwieniu pendrive został odczytany przez telewizor. Zainstalowałem sterowniki, które pobrałem wczoraj ze strony Samsunga. Problem jednak nie został rozwiązany.
    Postanowiłem dziś (30.X.2010) zadzwonić na infolinię Samsunga, zostałem powiadomiony że muszę pobrać aktualne sterowniki ze strony Samsunga. Jakie było moje zdziwienie, że dziś (30.X.2010) na stronie Samsunga są umieszczone sterowniki z datą 29.X.2010.
    Pobrałem te sterowniki i zgodnie z sugestią Pani z infolini zrobiłem przywrócenie ustawień fabrycznych (klawisz Exit wciśnięty ok 10 sekund). Po przywróceniu ustawień fabrycznych i włożeniu pamięci przenośnej do telewizora, nadal telewizor nie rozpoznaje, że do urządzenia podłączona jest jakaś pamięć. W ten sposób nie mogę przeprowadzić aktualizacji sterowników.
    Wyłączyłem telewizor na ok 30min i po włączeniu zaczął czytać z USB, więc szybko zainstalowałem nową aktualizację. Problem nie rozpoznawania urządzeń podłączonych pod USB nie został rozwiązany.

Proszę o informację, czy macie jakąś radę?
    Za wszelkie informację i wskazówki bardzo dziękuję.

PS. Ta sytuacja dyskwalfikuje telewizor jako szeroko reklamowaną ostatnio przewagę konkurencyjną tych telewizorów w postaci funkcji Internet@TV.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 2  
    Witam,

Dziś dzwoniłem do serwisu w Łodzi - opisałem problem telefonicznie najbardziej szczegółowo jak umiałem. Pani powiedziała, że przekaże temat do techników i wkrótce się ze mną skontaktuje. Po ok 2 godzinach Pani oddzwoniła i powiedziała, że muszą zabrać telewizor do serwisu. Jutro ma przyjechać kierowca zabrać telewizor do serwisu. Orientacyjny czas oczekiwania na naprawę to ok 14 dni. Także moja pierwsza przygoda z marką Samsung jest mierna - nowy telewizor z wadami fabrycznymi.
  • Poziom 2  
    morasia napisał:
    Moje przygodu z brakiem czytania z portów USB:

rozpoczeło się instalowanie starowników do internetu. Po całej operacji i ponownym uruchomieniu telewizora, porty USB przestały być widoczne dla telewizora.

Do internetu nie ma żadnych sterowników, wpięłam adapter usb samsunga, skonfigurowałam połączenie i śmiga.
    Zresztą z uwagi na fakt że w nowym sofcie Samsunga nie ma żadnych istotnych zmian a TV działa super to nic nie instaluję. Jedynie aplikacje typu Tuba.fm itp się dograły automatycznie.
  • Poziom 2  
    Problem jest już dokładnie zdiagnozowany. Jeżeli TV jest długo wyłączony (min ok 20-30minut) i włączymy go to TV widzi urządzenia podłączone do USB. Jeżeli go wyłączymy na chwilę, np idziemy podgrzać sobie obiad do kuchni i wracamy po ok 5 min, to po włączeniu TV już nie widzi żadnych urządzeń podłączonych do USB.
    Dziś telewizor powędrował do serwisu.
  • Poziom 2  
    witam mam ten sam problem z tym tv ( objawy identyczne jak w poście wyżej ) czyli co nie zastanawiać się i oddać na gwarancje do sklepu ?
  • Poziom 41  
    Być może pomoże wgranie nowej aktualizacji, ale jeśli tv na gwarancji a ktoś nie czuje się na siłach to pozostaje oddać na gwarancję do sklepu.
    Było by dobrze dowiedzieć się, co jak potoczyła się sprawa tv morasia, który oddał tv do serwisu.
  • Poziom 2  
    tv oddałem do serwisu, wymienili płytę główną co dla mnie jest rzeczą niezrozumiałą bo wadę wykryłem w 1 dniu wiec powinni wymienić na nowy ale nvm, teraz działa dobrze czas naprawy 5 dni
  • Poziom 2  
    U mnie naprawa trwała ok 14 dni, więc trochę dłużej. Po wymianie płyty wszystko już działa. Jedną z rzeczy jaką zauważyliśmy jest to że po naprawie portu USB są bardziej sztywne.... tzn wcześniej jak włożyło się pendrive to było czuć jak kołysał się na prawo i lewo. Teraz po wymianie płyty pendrive wchodzi na styk.
  • Poziom 10  
    Mialem dokladnie to samo z UE40C6000. Wymienili plyte działa - jakis błąd fabryczny. Dodatkowo sprawdzcie wyjscie sluchawkowe - u mnie nie dzialalo.
    A mial ktoś może problemy z odczytaniem pliku mkv 1080p na takim TV z usb?