Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres EEG-Elektrolux CaFamosa

Zinngiesser 30 Paź 2010 17:59 3211 2
  • #1 30 Paź 2010 17:59
    Zinngiesser
    Poziom 9  

Witam i pilnie prosze o pomoc. Mam problem z ekspresem do kawy AEG-Elektrolux, typ CaFamosa 9750 (CF 255). Ekspres uzywany sporadycznie. Od nowosci robi kawe 'niezbyt goraca', lecz do przyjecia gdy sie nie dolewa duzo mleka. Byl systematycznie czyszczony ale nie odkamieniany, bo woda jest miekka. Teraz pojawil sie komunikat o koniecznosci odkamienienia i okazalo sie, ze ta funkcja nie dziala z panelu czolowego. Dioda nad guzikiem koniecznosci odkamienienia pulsuje ale nie reaguje na przycisniecie (naturalnie postepuje zgodnie z tresia instrukcji obslugi). Probowalem powrocic zatem do ustawien fabrycznych ale ta funkacja takze nie dziala; zero reakcji na dwa wlasciwe guziki ('odkamienianie' + 'para'). Poza tym ekspres dziala: parzy, zmienia objetosc oraz ilosc filizanek kawy itp.

0 2
  • #2 03 Lis 2010 19:43
    dobrzec
    Poziom 11  

Witam
    Wydaje mi sie ze funkcja odkamieniania nie dziala bo ekspres jest zapowietrzony .. Żeby odpowietrzyć należy odkręcić zawór wody tak żeby woda powiedzmy dłuższą chwile sobie poleciała.. Po tym zabiegu prawdopodobnie będzie można przeprowadzić od kamienianie ..Pozdr

2
  • #3 29 Sie 2012 13:03
    Zinngiesser
    Poziom 9  

Niestety ekspres musial trafic do serwisu firmowego. Pocztkowo wmawiano mi ze 'wszystko dziala poprawnie'. Pomogl gruntowny reset (ale nie z poziomu uzytkownika).

0